Надсучасне лікування: франківські нейрохірурги врятували 24-річну пацієнтку після ішемічного інсульту

Сучасними технологіями, впровадженими в КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, діляться у нейрохірургічному відділенні. Там лікарі врятували молоду жінку від одного із найважчих видів інсульту.

Про лікування ішемічного інсульту повідомили на сторінці лікувального закладу, пише “Західний кур’єр”.

“Молода дівчина 24р., спортивної будови та без будь-яких симптомів напередодні, як зазвичай вранці почала працювати із комп’ютером. Близько 8:30 її було знайдено біля нього без свідомості та втратою рухів у правих кінцівках. Хвора була доставлена у КНП ЦМКЛ “Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня” у важкому стані із паралічем кінцівок та порушенням свідомості”, – йдеться у повідомленні.

Пацієнтці провели КТ головного мозку, на якому не було змін, що вказувало на гострий ішемічний інсульт, який ще не видимий у такий ранній період. Хворій негайно було впроваджено протокол тромболізису із застосуванням розчину «Актилізе», але, на жаль, тромб не вдалося розчинити фармакологічно. Повторно проведене КТ із ангіографією вказало на закриття великої артерії мозку, що пояснювало неефективний тромболізис.

Невролог Світлана Лазорик разом із проф. Гриб Вікторією, знаючи про катастрофічні наслідки такого інсульту та важливість кожної хвилини для порятунку мозку, негайно проконсультувалися із нейрохірургом обласної клінічної лікарні Мартином Андрієм для можливого проведення сучасної та ефективної операції – прямого черезсудинного видалення тромбу так званої тромбекстракції.

“Дані операції є найновішим досягненням у лікуванні гострого ішемічного інсульту у світі, але ефективні тільки в перші 4-6 годин, коли ще не втрачено головний мозок. Пацієнтка негайно була доставлена прямо в рентгенопераційну обласної лікарні. Час від початку інсульту був не більше 3 годин, що давало велику надію на порятунок головного мозку. Була закрита тромбом найважливіша артерія, що харчує мозок, а саме – середня мозкова артерія зліва. Тотальне закриття якої призводить до повної втрати мови та паралічу правих кінцівок практично на все життя. А у більше між 50% хворих закінчується смертю”, – кажуть медики.

Нейрохірург Андрій Мартин використав методику так званої подвійної тромбекстракції, яка є найнадійнішою із операцій та прийнятою як золотий стандарт у розвинутих країнах світу. Полягає вона у використанні спеціальних стент-ретріверів у поєднанні з великого тиску відсмоктуванням.

Пацієнтка із незначними елементами порушення мови та легкої слабості в правих кінцівках на 5-й день виписалася із стаціонару, а вже за тиждень прийшла самостійно на огляд та розмовляла. На цей час рухи в кінцівках повністю відновлені, самостійно ходить, є незначне затруднення у мові, яке безумовно мине за кілька тижнів.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.