Представники культурно-мистецьких закладів Прикарпаття побували на Донеччині

На запрошення Донецької цивільно-військової адміністрації делегація, яку очолював начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, перебувала в Маріуполі.

Серед членів делегації були представники Музею мистецтв Прикарпаття, обласної філармонії імені Іри Маланюк, обласного навчально-методичного центру Прикарпаття. Загалом, під час перебування було проведено більше 10 заходів та зустрічей між представниками Івано-Франківщини та Донеччини, пише “Західний кур’єр” із посиланням на пресслужбу ОДА.

У Маріуполі відкрито спільну виставку творчих робіт художників Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Луганської та інших областей у рамках проєкту «Схід і Захід разом»; проведено «круглі столи» щодо обміну досвідом між фахівцями у сфері культури за участю державних службовців, музейних та творчих представників, мистецтвознавців, представників місцевих навчальних вузів та творчих спілок.

Учасники делегації відвідали меморіал А. Куїнжі, де було підбито підсумки міжнародного конкурсу пейзажистів, в якому було представлено роботи більшості країн світу. Під час перебування відвідали 4 музеї, 2 бібліотеки, 2 клубні установи, культурно-мистецькі центри грецької культури в місті Сартани та селі Урзуф.

Від імені голови обласної державної адміністрації Андрія Бойчука прикарпатці передали підбірку художньої літератури, зокрема, повне зібрання творів Василя Стефаника для обласної наукової універсальної бібліотеки в місті Маріуполі, краєзнавчу та мистецьку літературу для музеїв та місцевого коледжу культури.

Крім того, під час візиту напрацьовано ряд перспективних проектів між областями на найближчі 2-3 роки. Йшлося про обмін між обласними філармоніями, драматичними театрами, музейними та бібліотечними установами; реалізацію спільних проектів, популяризацію народного та декоративно-ужиткового мистецтва, підтримку фестивальних проектів. Напрацьовані пропозиції слугуватимуть добрій основі проведення спільних мистецьких проектів між Івано-Франківщиною та Донеччиною, і сприятимуть, як розвитку української національної культури, так і зміцненню нашої держави.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.