Ольга СУМСЬКА:

«Нехай це інтерв’ю поставить крапку в конфліктній ситуації з сестрою»

Ольга Сумська – відома українська актриса театру та кіно, телеведуча, народна артистка України. Перед виходом на сцену Франківського драмтеатру з легендарною виставою «Майстер і Маргарита» актриса розповіла для «Західного кур’єра», які пункти містить її райдер, як стала кращим зірковим блогером України, чому відомим людям не варто йти на популярне шоу «Голос країни» та чи правда те, що вона не спілкується зі своєю старшою сестрою Наталею Сумською.

– 3 липня ви приїхали у Івано-Франківськ з виставою антрепризою «Майстер і Маргарита». Як вас зазвичай приймає публіка тут? Як вам саме місто?

– Ми стільки разів вже приїжджали у Франківськ, скільки років… Я знаю багатьох акторів звідси. Тут, до речі, колись працював Юрій Горбунов – знаний і популярний телеведучий, мій колега. Ми разом із ним граємо у виставах «Ведмідь і Освідчення» та «Два анекдоти на вечерю» за А. Чеховим. Пам’ятаю Сергія Романюка, провідного актора Франківського театру ім. І. Франка. На жаль, не стало пана Сергія декілька років тому, світла йому пам’ять… З ним мене пов’язувала творча співпраця, маємо спільні роботи в кінематографі.

Я дуже люблю Франківськ, у мене тут є друзі. Знаний і шанований нами Іван Гаврон, наш найкращий друг, організатор єдиного різдвяного фестивалю в Україні «Winter Romantic Fest», який, дасть Бог, дев’ятий раз буде проводитись на Різдво в Яремче.

Франківськ завжди тепло нас  зустрічає. Ми працювали на 50% заповненості залу, зараз вже виходимо на 70% і, дай Боже, щоб цієї осені вже й на 100% вийшли, щоб жодні нові штами коронавірусу нам не загрожували, тому що вже також немає сил. Все це дуже відбивається на нас, акторах, на нашій концертній та антрепризній діяльності. Карантин вдарив по купівельній спроможності глядачів. Люди звикли сидіти вдома, нікуди не ходити, бо бояться. От, а ми сьогодні повертаємо глядача до театру. Це наша місія.

– Який райдер у Ольги Сумської?

– Я не виставляю райдер в антрепризних виставах. Райдер є здебільшого на корпоративах та лакшері вечірках. Якщо замовник дійсно заможний, то там вже виставляємо райдер, у якому є і літак бізнес-класу, і проживання, і харчування. Або якщо ми ведемо якийсь урочистий концерт, день народження чи ювілей, то на таких приватних вечірках теж виставляється райдер. А зазвичай я, як усі люди. У мене немає якихось забаганок типу червоної або чорної ікри чи коньяків. Але має бути чай, фрукти, якась вишукана їжа, хороша гримерна з кондиціонером (бачите, як всі сайти вже надрукували статті щодо моєї подорожі кременчуцьким потягом).

Ми дуже важко працюємо. Антреприза – це така робота, коли ти сідаєш разом із колективом в абсолютно звичайний автобус, тому розкоші ніякої немає і райдер висувати немає сенсу. Але в нас є добові, на які ми можемо поснідати, пообідати. Тут бажано стримуватись, тому що ці всі вечері даються взнаки. А коли ти себе тримаєш у руках, то тоді й грається якось краще. Намагаюся стримувати себе в їжі, хоча це складно дається.

У нас колектив складається з таких класних акторів, з якими я знайома вже більше 17 років. Разом із ними ми зранку сідаємо в автобус і їдемо на великі відстані. Якщо великий кілометраж, то я здебільшого прошу потяг або літак. А якщо немає можливості, то, уявіть собі, цілий день ми їдемо в автобусі. Потім швиденько гримуємось, виходимо на сцену і після вистави знову їдемо. А буває і так, що ночуємо в автобусі. Все буває. Інколи у 5-6 ранку приїжджаємо. Це дуже важка робота. Тому якщо є можливість у хорошого замовника попросити класний райдер, то звісно ми це робимо. Райдер є, здебільшого цим займається мій чоловік.

– Із своєю рідною сестрою Наталею Сумською ви не спілкуєтесь через різні погляди…

– Знаєте, я не розумію, звідки така чутка, що ми не спілкуємось із Наталею. Це абсолютна нісенітниця. Навіть не знаю, від чого народились такі заголовки в ЗМІ. Я приголомшена, адже ми спілкуємося абсолютно нормально. Просто кожна з нас живе в своєму ритмі, у кожної є своя сім’я, тому інколи немає часу зібратися за родинним столом. Хоча в мене є величезне бажання частіше зустрічатись. Ну, буде бажання у Наталі В’ячеславівни, то двері нашої домівки завжди відкриті.

Так, кожен має свої погляди на ті чи інші речі, але я не хочу на цьому наголошувати. Є певні моменти, які незрозумілі, скажімо, для мене, а є такі, які, можливо, для Наталі В’ячеславівни, але це її особиста позиція. Вона трошки покритикувала мене щодо активності в соцмережах. А мені здається, що сьогодні це нормально, адже мільйони людей вже там, всі мають смартфони. Ми не можемо відокремитись від сьогодення, яке нас оточує. Завдяки інстаграму і фейсбуку я рекламую свої вистави та гастрольні тури. Це моя робота, тому я не вбачаю нічого дивного в тому, як каже Наталя В’ячеславівна, що мою кожну секунду видно в соцмережах. У мене є такі друзі у фейсбуці, які в день публікують по 5 постів. А я за 3-4 дні викладаю один пост і то… Зараз я значно зменшила свою активність, що, до речі, позначилось на кількості моїх підписників. Бо як тільки ти зменшуєш свою активність, не спілкуєшся, не відповідаєш на питання, кількість підписників одразу зменшується. Наталі В’ячеславівні це не потрібно, а у мене дуже активні сторінки, як у фейсбуці, так і в Insta. Завдяки моїм сторінкам можна донести будь-який меседж соціального напрямку, якусь ідею, актуальну проблему або напрямок благодійності. От, наприклад, 2 липня в Тернополі після вистави ми зібрали значну суму грошей для хлопчика, який хворіє на СМА. Я зверталась до глядачів у кінці вистави, зняла це на відео і опублікувала в себе в Іnsta. Думаю, що завдяки саме цим сторісам, кількість людей, які підтримали хворого хлопчика, збільшилася. Крім цього, я дуже часто публікую фото тварин, які шукають родину. Щиро радію, що таким чином ми прилаштували багато тварин і вони знайшли домівки. Це моя слабкість, я не можу повз таке пройти. Я така мама всіх тварин ще з дитинства. І собачки, і всі коти були у нас вдома.

Сьогодні я активна в Іnsta та фейсбуці. Я не можу все це перекреслити. До того ж, перепрошую, днями я отримала нагороду «Найкращий зірковий блог України» у «Blogger Awards 2021». Мені здається, це не просто так. До речі, цінується те, що моя аудиторія не накручена, у мене 712 тисяч справжніх підписників.

Сьогодні популярною соціальною мережею є TikTok, але, бачите, мене там немає. Хоча всі наші топові зірки шоу-бізнесу, всі найвідоміші актори там вже є. Ну, точніше я є в TikTok, але я дуже неактивна там. Просто, розумієте, Поплавського в тіктоці ми вже не доженемо, тому що на нього працює весь університет культури. Дівчата і хлопці керують цим форматом, підказують йому, що робити, ведуть прямі ефіри. Я, наприклад, не можу конкурувати з ним (сміється). Знаєте, у кожного свій стиль. Хтось зареєстрований, але не веде свою сторінку і є неактивним. Це їхня особиста справа, так само, як і Наталі В’ячеславівни. Я хочу, щоб цим інтерв’ю ви поставили крапку в конфліктній ситуації, яка виникла на порожньому місці. Ми спілкуємось, ми в абсолютно нормальних стосунках, у нас немає ніяких розбіжностей. Давайте просто закриємо цю особисту тему і більше не будемо її торкатись.

– В одному  зі своїх інтерв’ю ви сказали, що хотіли б заспівати в дуеті з Наталею. Чи звертались ви вже до Наталі особисто, чи, можливо, вона сама відреагувала на такий ваш запит і скоро ми почуємо пісню у виконанні дуету сестер Сумських?

– Та чого ж не зверталась. Ми ж іноді спілкуємось. Але у неї свої антрепризні вистави і дуже щільний графік у театрі, тому поки немає можливості, хоча це було б чудово. Сестри Сумські на сцені – це бренд, який поки що залишається моєю мрією.

– До речі, про дует. Нещодавно ваш чоловік, Віталій Борисюк, взяв участь у вокальному талант-шоу «Голос країни» з вашої ініціативи. А ви чудово виконали пісню на шоу «Маскарад». Чи не думали піти дуетом?

– Ой, ні. Відома людина, яка йде на «Голос країни», отримує на горіхи від українських шанувальників та хейтерів, тому що це здебільшого таки конкурс для початківців, для молодих виконавців-аматорів. Коли туди приходить, скажімо, відома людина та ще й доросла, то починаються жахливі речі. Тому не бажано, бо випхнуть одразу. Можна навіть і не пробувати. Краще займатись кар’єрою, якщо людина хоче проявити себе у цьому аспекті. Я не кажу про початківців або просто талановитих людей у будь-якому віці, які хочуть зробити перші кроки у співочій кар’єрі,  у них є шанси на таких конкурсах. А у відомих – ні, ніяких шансів немає. Ми вже, знаєте, все це відчули на собі і, власне, Віталій трохи розчарований. Проте, незважаючи на це, він гарно себе показав, я б сказала – достойно. Звісно, що були і хороші коментарі. Мені здається, що він розкрився в повній мірі, хоча міг показати значно більше своїх можливостей.

– У 2006 році ви балотувались на мера Києва, були членкинею політичної партії «Європейська столиця». Чи плануєте зараз реалізувати себе в політиці?

– Слава Богу, ні, не планую. Не було таких пропозицій. Як громадська діячка  я часто є активною в тих чи інших сферах: захищаю парки, сквери, історичні будівлі Шевченківського мікрорайону у Києві, де ми із сім’єю мешкаємо. Політика – це дуже брудна справа, тому ні. Я думаю, що краще займатись своєю акторською професією.

– Нещодавно ви опублікували гнівний пост про жахливі умови «Укрзалізниці», зокрема відсутність кондиціонування. «Укрзалізниця» відповіла вам, попросивши ваш контактний номер для подальшого вирішення проблеми. Чого вашим розголосом вдалось досягнути?

– В ефірі «1+1» у програмі «Твій день» я мала бесіду з представником «Укрзалізниці», можна погуглити і подивитись. Ми виходили на онлайн-зв’язок із Олександром Перцовським, членом правління «Укрзалізниці», директором філії «Пасажирська компанія», тобто відділу, який відповідає за сервіс, ремонт та обслуговування.

Так-от, я наживо запитала у пана Олександра, коли ми можемо сподіватись на таку послугу, як кондиціонування всіх вагонів на «Укрзалізниці». Він сказав, що через 3 роки. Люди на Марс уже полетіли, історія змінюється з ніг на голову, а тут, що стосується кондиціонерів, то за три роки… Я не знаю, що це і як це. На мій погляд, це дуже дивно і незрозуміло. Щодо реакції «Укрзалізниці», то мені написали, відреагували, але я думаю, що не більше того. Просто поспілкувались. Що далі буде? Не думаю, що куплять нові вагони чи спишуть старі. Хіба поставлять кондиціонери у старі вагони, але, мабуть, немає сенсу ставити систему кондиціонування в старі вагони. Це мають бути тільки відновлені вагони або, скажімо, якісь холодоагенти. Але ж не за три роки. Це такий строк… Дивіться, у нас вже і дороги поробили, начебто половину доріг, а то й, може, 70% доріг уже в хорошому стані. Маємо це засвідчити, тому що ми їздимо постійно всією Україною, ми бачимо хороші дороги і за це ми хочемо щиро подякувати «Укравтодору». Тому що скільки ми чекали на ті дороги!? Тридцять років? Дочекались! То й, може, кондиціонерів дочекаємось.

– Ви є засновницею бренду суконь «RIDNA». Як виникла ідея створити свою авторську колекцію одягу? І чи хотіли б у майбутньому повторити цей дизайнерський досвід?

– Нещодавно на церемонії «Людина року» я презентувала ще одну свою колекцію. Це 10 суконь за мотивами полотен художниці Катерини Білокур. Презентуючи цю колекцію, я мала величезний успіх, мені щиро аплодували глядачі. Що приємно, колекцію побачили в Америці, вже є навіть замовлення з-за кордону. Буду бачити, наскільки це буде можливо з точки зору маркетингу. Але варто сказати, що я мріяла стати дизайнером ще з дитинства, а про акторську професію тоді навіть і не думала. Мене вабило дизайнерство: я малювала сукні, шила їх для своїх лялечок. Свого часу обшивала всю родину. В 14 років батьки подарували мені швейну машинку. Все це я люблю, мене душа просить займатись дизайном. Це досить відповідальна справа, адже потрібно мати команду, серйозно цим займатись. Сьогодні це дуже важко, тому що дизайнерські сукні фінансово не вигідні нашим українським покупцям. Жіночки поки що не спроможні замовити собі індивідуальну сукню авторського дизайнерства, бо сьогодні скрутні часи. Сподіваюсь, що буде продовження. Побачимо, як буде складатись, але поки що я не закриваю цю справу. Якщо буде нагода, свою нову колекцію я хочу презентувати в Америці. Там є українська діаспора, яка зацікавлена у моїх сукнях, адже це популяризація живопису через призму моди. Людям цікаво побачити наш творчий звіт. Дасть Бог, можливо, ще й свій бутик відкрию. Чому б і ні? Взагалі, назва «RIDNA» прийшла до мене уві сні. Якось так мене це надихнуло, і от щось керує мною, кличе мене і я цим продовжую займатись. Вірю, значить так має бути.

Інтерв’ю записала Ольга ДРОНЯК

Останні новини

 • Історія
  Історія
  Колись у Станиславові: трагедія на фабриці фаянсу
 • 12:11
  Які обмеження будуть діяти з 24 січня на території Прикарпаття?
 • Армія
  Армія
  Кримінальні історії: мишача схема
 • 21 Січня
 • Дещо цікаве
  На Прикарпатті завершується зимовий облік птахів
 • конкурс
  конкурс
  Калуські ліцеїсти вибороли три призові місця у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості
 • 18:46
  Міський голова Івано-Франківська порадив власникам автономного опалення поки що не платити за платіжки від “Теплокомуненерго”
 • Карантин
  Карантин
  Учні 5-11 класів з понеділка починають дистанційне навчання
 • 17:31
  В Івано-Франківську припинили прийом документів на виготовлення польської візи
 • Карантин
  З понеділка Івано-Франківська область перейде у “червону зону”
 • 16:43
  У Зарічанському ліцеї на Надвірнянщині відкрили спортивний зал
 • 16:09
  Після свят в Івано-Франківську відновилися традиційні “чорні п’ятниці”
 • 15:38
  Косівська райрада сплатить майже 3 мільйони податкового боргу
 • Будівництво
  В Івано-Франківську розробляють макет консервації та ознакування Тисменицької брами
 • Події
  Події
  В Івано-Франківську двоє людей намагалися викрасти огорожу з меморіального скверу
 • 14:01
  Укрпошта до Дня Соборності України випустила поштову марку із тризубом
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.