Ретро-новина: Друг українців

У січні 1932 року помер станиславівський адвокат і громадський діяч Макс Зайнфельд, який був також відомим як політик і навіть брав участь у виборах до австрійського парламенту в 1907 році – пише “Західний кур’єр“.

Контора адвоката знаходилась на вул. Бельовського, 6 (тепер вул. Курбаса). Україномовна газета «Діло» розмістила на своїх шпальтах шанобливий некролог на честь пана Зайнфельда, хоч він був не українцем, а євреєм. Проте, як зазначала газета, пан Зайнфельд був великим другом української громади Станиславова: «Зложено у Станиславові на вічний спочинок тлінні останки одного з рідкісних синів української землі, що, хоч чужий кров’ю, тим не менше почуваннями і прив’язанням до нашої землі і нашого народу був нам усім дуже близький.

По політичному світогляді соціял-демократ, опісля бундист, покійний д-р Макс Зайнфельд з ранніх літ почував себе передовсім сином української землі, в ім’я чого вивчив прекрасно українську мову, і в початках XX століття його приватна бібліотека славилась чи не найповнішою по українознавству у Станиславові. Як адвокат він захищав з повною саможертвою українського селянина і робітника в політичних процесах.

Безпросвітне положення та тисячі кривд безпомічного малого чоловіка української селянської маси вражали глибоко відзивчиве серце покійного. В часах, коли у Станиславові не було ще українських адвокатів, д-р Макс Зайнфельд всеціло ніс на собі тягар безкорисних політичних оборон. Донині пам’ятні його виступи перед трибуналами у Станиславові й Коломиї з тих часів.

Вулиця Бельовського, на якій працював адвокат Зайнфельд.

За свою суспільну діяльність він діждався за російської окупації вивезення на Сибір, в Ішимський повіт, знов же за пізнішу свою участь в українськім державнім будівництві заслання на Домб’є. Хай же легкою йому буде українська земля, якої населення він так гаряче любив і так щиро боронив».
Газета «Діло» від 14 січня 1932 року
Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.