США побоюються, що Росія застосує хімічну зброю в Україні – Politico

В адміністрації президента США Джо Байдена стурбовані тим, що країна-агресор Росія може застосувати хімічну зброю в Україні, «перш ніж вдатися до ядерної конфронтації з НАТО», якщо російські війська продовжать програвати. Про це повідомляє Politico із посиланням на шість обізнаних джерел, які говорили на умовах анонімності, інформує Західний кур’єр.

За словами співрозмовників видання, США не мають даних про те, що така російська атака є неминучою. Багато представників Пентагону вважають, що взимку бойові дії «призупиняться, і жодна зі сторін не зможе захопити велику територію».

При цьому деякі високопосадовці вважають, що країна-терорист РФ може застосувати хімічну зброю, у тому числі ту, яка використовувалась при отруєнні Олексія Навального, «у разі продовження бойових втрат або повного краху російської армії».

Один чиновник припустив, що Москва може використати хімічні речовини, вплив яких легко приховати, що «ускладнить західним країнам покладання відповідальності на Москву».

Джерело повідомляє, що така оцінка деяких американських чиновників підштовхує адміністрацію Байдена готуватися до потенційної російської хімічної атаки. Високопосадовці США також «наполягають на перегляді підходу США як до підготовки, так і до реагування на потенційні атаки із застосуванням хімічної зброї».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.