У чотирьох громадських криницях Калущини вода непридатна для споживання та господарського користування

Фахівцями Калуського районного відділу  ДУ «Івано -Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у вересні 2022року проведено моніторингові дослідження проб води  з  громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний,  Верхня, смт. Войнилів, Новиця, Підмихайля.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу Калуської міської ради.

Досліджені проби води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний,  Новиця та Підмихайля за показниками епідемічної безпеки  питної води  не відповідають  вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».  А в пробі води з громадської криниці с. Бабин Зарічний  виявлено перевищення вмісту аміаку.

 «Вода з вище вказаних джерел  непридатна для споживання та  господарсько-побутового користування», – йдеться у повідомленні.

Для  профілактики  гострих кишкових інфекцій фахівці рекомендують вживати кип’ячену воду або використовувати  бутильовану сертифіковану питну воду.

«Якість води в громадських криницях смт Войнилів та  с.Верхня  відповідає гігієнічним вимогам», – додають спеціалісти.

Також з метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, фахівцями відділу впродовж  місяця обстежено 26 індивідуальних колодязів (с.Копанки, с.Боднарів), вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років.  В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено (вміст нітратів складав 5,32-16.5 мг/л при допустимій концентрації <=50,0 мг/л ).

Фахівці наголошують, що кип’ятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів не знижують вміст нітратів у воді, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність:

«При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень. Навіть найсмачніша на смак вода може бути  забруднена нітратами».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.