У ЦВК пояснили, чому не реєструють Василя Вірастюка народним депутатом

ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка  народним депутатом.

До ЦВК 27 квітня 2021 року надійшла заява Василя Вірастюка  разом з відповідними документами, необхідними для реєстрації його народним депутатом України.

Водночас дії Комісії стосовно встановлення нею 22 квітня 2021 року результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому округу № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року були оскаржені до Верховного Суду кандидатом в цьому окрузі Шевченком О.Л. та партією “За майбутнє”.

Про це поінформували у пресслужбі Секретаріату Комісії, пише “Західний кур’єр”.

Так, 29 квітня Верховний Суд своєю ухвалою заборонив Комісії вчиняти дії з реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України до набрання законної сили рішенням.

Водночас Постановою Великої Палати Верховного Суду від 1 травня скасовано протокол Центральної виборчої комісії від 22 квітня 2021 року про результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі.

За таких обставин, станом на 5 травня, ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України згідно поданої ним заяви.

“При цьому Комісія звернула увагу, що згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду у цій справі, викладеною у постанові від 2 травня, реєстрація обраної особи депутатом перебуває у відношенні причини і наслідку, де встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі є причиною для рішення про реєстрацію обраного депутата, а його реєстрація – наслідком рішення ЦВК про встановлення результатів виборів.

Заступник Голови Комісії Віталій Плукар зазначив, що Комісією вживаються всі заходи задля пошуку найбільш оптимального шляху вирішення даної ситуації, зокрема, з урахуванням законодавчо визначених повноважень ЦВК та позиції суду”, – йдеться у повідомленні.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.