У Києві презентували рукописну Біблію, над котрою працювали три роки

У Софії Київській було презентовано Рукописну Біблію, створення якої розпочалося у червні 2018 року.

Переписування цієї Біблії стало акцією духовного і фактичного єднання України, адже участь у ньому взяли люди з усіх регіонів України, в тому числі з окупованого Донецька і Криму. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, пише “Західний кур’єр”.

Цікаво, що у Святій Софії за часів Ярослава Мудрого існував святософійський скрипторій, де вперше в Київській Державі почали переписувати Святе Письмо. З цього скрипторію вийшло зокрема Реймське Євангеліє. Отож, традиція святософійського скрипторію залишилася, адже переписування Святого Письма, зокрема зрозумілою для народу мовою, є не лише духовним, але й народо- і державотворчим актом.

Ця Рукописна Біблія встановила три національні рекорди. По-перше, це найбільша рукописна книга в Україні. По-друге, це книга, в якій зібрано найбільшу кількість почерків сучасних українців. В її переписуванні взяли участь понад 31 000 учасників. А третім рекордом стало те, що, незважаючи на величезну кількість сторінок, її все-таки вдалося зшити в один том.

“Ті, які переписували цю книгу, навіки залишили в ній свої імена, свій почерк. Ми проминемо, але ця книга залишиться. І, можливо, наші нащадки колись зможуть побачити тих, хто долучився до переписування цієї Біблії, ба навіть їхнє письмо, їхній почерк. Не знаю, чи існує інший спосіб, у який сучасні українці могли б доторкнутися вічності. Бажаю усім тим, хто долучився до переписування цієї Біблії, щоб імена їхні були записані на небі!”, – наголосив патріарх Святослав.

Нагадаємо, “Західний кур’єр” писав, що Митрополит Володимир Війтишин долучився до створення рукописної Біблії.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.