На фасаді Івано-Франківського університету нафти і газу, в рамках міської програми “Івано-Франківськ – місто героїв”, відкрили анотаційну дошку Василю Степановичу Бойку.
Він був видатним науковцем в галузі видобування та розробки нафтових і газових родовищ, педагогом, громадсько-культурним і просвітянським діячем, доктором технічних наук, професором ІФНТУНГ. Сьогодні символічна дата – 80 років від його дня народження, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.
Дружина Василя Бойка пані Надія говорить про чоловіка як про чуйну, справедливу людину, найкращого батька та дідуся.
«Дуже любив усіх, а найбільше любив науку. Він був залюблений в науку. Постійно в його руках була ручка і книжка.  Він постійно писав. І результат його роботи понад 570 праць, 64 книжки, 38 підручників», – розповідає Надія Бойко.
Професор ІФНТУНГ, завідувач кафедри вищої математики Василь Мойсишин розповідає про колегу, як про видатного науковця, чий доробок вражає. Разом з Василем Бойком у 2017 році отримали Державну премію України у галузі науки і техніки.
«Він зробив багато добрих справ і в громадській роботі в тому числі. Багато років був очільником міського об’єднання «Просвіта» ім. Т. Шевченка і сприяв розширенню українського простору, що дуже важливо й зараз, бо ми не маємо права програти в інформаційній війні», – пригадує Василь Мойсишин.
Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський зауважує, що Василь Бойко залишив для майбутніх поколінь велику пам’ять про себе у своїх працях.
«В його світлій голові народжувались прекрасні ідеї задля нашої незалежної держави й енергетичної безпеки. Цінність його праці ми як ніколи відчуємо тепер, коли будемо відбудовувати Україну та шукати джерела енергетичної безпеки. Тоді будемо згадувати, що вчений Василь Бойко це Прометей, який своїми працями приносить тепло і світло в наші домівки»
Пан Василь був дуже світлою людиною, інтелігентною, відповідально, з якою було приємно спілкуватися, каже Р. Марцінків.
“Остання зустріч, яку пригадую відбулась в Просвіті, ми обговорювали певні проблеми та ще тоді не знали, що нас очікує повномасштабна війна. Але тривога у бесіді з паном Василем на жаль тоді була. Я дякую всім, хто долучився до відкриття анотаційної дошки. Ми відновили програму «Івано-Франківськ – місто героїв», тому що це направду так. Наше місто має багатьох героїв, тих які в минулих століттях і тепер в різний спосіб виборюють українську державу. Хтось зі зброєю в руках, хтось зі словом в руках, а хтось культурно-просвітницькою діяльністю, якій присвячував свій час пан Василь Бойко”, каже міський голова.
Р. Марцінків зазначив, що вважає цю програму увіковічення пам’яті однією з найуспішніших в Україні. Адже відкрили вже понад 180 анотаційних дощок в Івано-Франківську і роблять все, щоб пам’ять про наших Героїв, видатних постатей була увіковічена не тільки в анотацій них дошках, але й у наших книжках.
“Щиро дякую пані Надії за подарунок: перше українське універсальне енциклопедично-словникове видання в галузі нафти і газу у двох томах”, додав міський голова Івано-Франківська.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.