У Паломницькому центрі Симеона Лукача в Старуні висадили Сад Перемоги

У понеділок, 27 червня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача заклали «Сад Перемоги» на честь блаженних мучеників Української греко-католицької церкви.

З цієї нагоди архієпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні священників очолив молебень до блаженних новомучеників УГКЦ, повідомляє “Західний кур’єр” із посиланням на Департамент інформації архієпархії.

На території нещодавно проголошеного Відпустовим місцем Центрі паломника Симеона Лукача посадили 35 плодових дерев яблунь та груш, кожне з яких присвячене конкретному блаженному Церкви.

Подія розпочалась з моління в каплиці Пресвятої Родини, що в хресті на вершині Хресної Дороги.

За словами владики, сьогодні, коли в Україні йде війна, ми бачимо посвяту воїнів – Великих українців, які щодня виборюють незалежність і волю, бо вони стоять на камені правди справедливості і віри.

«Нехай цей захід утвердить нас у тому, що перемога прийде. А ми маємо боротися за неї всі разом, хто чим вміє. Ми, духовенство, ведемо молитовну боротьбу, і ця зброя ефективна. Пригадаймо підпілля та радянський союз, які мали багато різної зброї, а народ мав тільки молитву, лише вервицю. І саме ця зброя перемогла. Куди ж зникла та велика безбожна держава? Так буде і сьогодні, в нашому майбутньому», – запевнив митрополит, уділяючи своє архієрейське благословення усім присутнім.

Перед висадкою дерев про ініціативу створення Саду Перемоги розповів керівник Бюро УГКЦ з питань екології п. Володимир Шеремета.

«Сьогодні від війни разом із людьми страждає і все Боже творіння – природа. Пошматована вибухами снарядів земля, отруєне повітря, вода, пожежі  знищують цілі екологічні системи і це підсилює страждання людей. Цей Сад Перемоги, який ми будемо насаджувати, стане нашим спільним внеском для збереження і розвитку життя, для перемоги життя над смертю», – зазначив пан Володимир.

Професор Шеремета наголосив на тому, що сьогодні усі присутні складають своєрідне свідчення живої віри, яскравий приклад якої свого часу подали блаженні новомученики.

Митрополит Володимир, священнослужителі, представники влади, вимушені переселенці та парафіяни висадили плодові дерева, що ростимуть на території відпустового місця.

Сад умовно можна поділити на три частини: у центральній розташовані дерева, присвячені Святому Папі Івану Павлу II та Станіславівським новомученикам Владикам Григорію Хомишину, Івану Слезюку та Симеону Лукачу, а в інших – всім українським блаженним священномученикам. Окремо розташовані дерева ісповідникам віри та світочам нашої Церкви, за залічення до лику блаженних і святих яких ми молимось.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.