Українців зобов’яжуть цілий рік платити абонплату за опалення і воду

Українців хочуть зобов’язати платити абонентську плату на опалення, воду та вивіз сміття у той час, як на початку 2021 перерахують абонплату на газ.

Це передбачено вже прийнятим законом “Про житлово-комунальні послуги”, пише “Західний кур’єр” із посиланням на Obozrevatel.

В чинних тарифах витрати на утримання і ремонт інфраструктури не закладені, а з введенням абонентської плати гроші на це з’являться.

При цьому є два варіанти: або українці об’єднуються всім будинком (наприклад, створюють ОСББ) і підписують колективні договори на поставку води, тепла, вивезення сміття, або ж кожен самостійно укладає індивідуальні угоди і платить абонплату.

Розмір абонплати буде регулярно зростати (її прив’язали до розміру прожиткового мінімуму, який переглядають двічі на рік) і в наступному році може скласти більше ніж 100 гривень на місяць з кожної квартири.

Під колективною угодою мається на увазі, що мешканці будинку самі відповідають за стан інфраструктури, наймають компанію, що займається ремонтом. І тому не платять абонплату. Описане вище нововведення відклали до кінця карантину, проте зараз у Верховній Раді розглядають можливість ввести абонплату вже з 1 січня 2021 року.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.