В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку полеглому воїну Дмитру Дутці

У Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому Герою Дмитру Дутці. Встановили її на фасаді Вищого професійного художнього училища №3, де свого часу він здобував професію.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської міської ради.

Дмитро Дутка на війну пішов далеко до початку повномасштабного вторгнення. Спочатку АТО, потім ООС, а згодом і Велика російсько-українська війна. Не піти захищати Україну, каже мати загиблого, Діма не міг. Він з юнацьких років вишколювався, брав участь у різних змаганнях був учасником націоналістичних організацій.

«Він був найкращим. Це як для будь-якої мами її син найкращий, але Діма і справді був таким для всіх. Він був дуже щирий, відповідальний. Те, чим він займався, він доводив до кінця. Служба – це було для нього настільки відповідально. Він рвався, щоби захищати Україну. Був дуже великим націоналістом. Я ще перед 2022-им, перед великою війною його просила: «Діма, ну тобі того не треба, буде війна», на що він завжди відповідав: «А хто, як не ми?», – розповідає мати Дмитра Тетяна Дутка.

Дмитро був надійним та безвідмовним, пригадує його товариш Павло Черних. Хлопці разом вчилися в училищі, а згодом тренувалися та їздили на військові вишколи.

«Він був досить хорошою людиною. Міг допомогти в будь-якій ситуації, що треба було. Я до нього звертався з порадою, він був дуже хорошим другом. Таких як він зараз немає. Чесно, таких як він зараз немає. В мене немає таких друзів, як він. Я йому довіритись міг, щось розказати», – розповідає товариш Дмитра Дутки, Павло Черних.

На фасаді художнього училища це вже друга дошка загиблому учневі. Шкода, що «йдуть» талановиті та непересічні франківці, каже Руслан Марцінків. І запевняє, про кожного, хто віддав своє життя за Україну, неодмінно пам’ятатимуть. У межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» пам’ять про кожного загиблого захисника житиме.

«Загалом Франківськ втратив понад уже більше 280 Героїв. Але пам’ять про них повинна бути збережена в дошках, в фільмах, в наших алеях слави Героїв, турнірах. Сьогодні відкрили дошку унікальній людині. Молодій, але дуже досвідчений. Людина, яка отримала всі ордена за мужність, всіх трьох ступенів», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Загалом, починаючи від 2014 року у боротьбі за незалежність України загинули 1230 воїнів із нашої області. І наше завдання – пам’ятати імена кожного.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.