Вбивають менше, рубають більше: на Прикарпатті вп’ятеро зменшилася кількість умисних вбивств, але в чотири рази зросла злочинність в сфері охорони довкілля 

З початку 2020 року Івано-Франківщина зберігає статус одного з найбільш безпечних регіонів України. Рівень злочинності на Прикарпатті складає 29 злочинів на 10 тисяч населення в той час, як середній показник по державі – 51 злочин. Про це повідомив прокурор Івано-Франківської області Юрій Фреїшин в ході звітної за півріччя пресконференції.

За його словами, загальна кількість облікованих кримінальних правопорушень на території області зменшилася на 9%, в тому числі на чверть особливо тяжких, пише Західний кур’єр. 

«Кількість умисних вбивств зменшилася у п’ять разів, – наголосив прокурор. – У минулому році таких злочинів було 15, у поточному – 3. Всі вбивства, вчинені в поточному році, розкрито».

На 45% зменшилась кількість тяжких тілесних ушкоджень. На 10% рідше вчиняються злочини проти власності. Загальна кількість крадіжок знизилась на 18%, з них квартирних крадіжок – на 50%. На чверть зменшилась кількість грабежів та на 22% шахрайств.

Попри позитивні тенденції в більшості галузей, окремі сфери злочинності підвищили показники. Зокрема на 24% збільшилась кількість злочинів пов’язаних з обігом наркотиків. Кожен другий злочин пов’язаний зі збутом.

Також в поточному році у 4,5 рази збільшилася кількість злочинів у сфері охорони довкілля. Цьогоріч було вчинено вже 99 таких злочинів, минулого року тільки 22.

Незаконні рубки почастішали у 5,5 разів. Рівень злочинів у сфері охорони довкілля і використання надр – зріс у 3,5 рази.

«Питома вага злочинів проти довкілля щодо загальної кількості злочинів у нашій області становить 2,5%. Це найвищий показник серед всіх регіонів України», – констатував Юрій Фреїшин.

Серед завершених кримінальних проваджень у сфері лісокористування прокуратура області встановила понад 5,5 млн грн. збитків.

На даний час прокуратура здійснює досудове розслідування і процесуальне керівництво у 82 кримінальних провадженнях за фактами правопорушень, вчинених у лісовій сфері. Три з них стосуються незаконного експорту деревини, 59 – незаконних порубок лісу, 20 – вчинення службових злочинів у сфері лісових ресурсів.

«Минулого тижня ми провели обшуки в Державному агентстві лісових ресурсів у Києві в рамках кримінального провадження по екоциду, – зазначив Юрій Фреїшин. – На даний час триває розслідування. Чи пов’язана вирубка лісів з червневими повенями на Прикарпатті, зможуть сказати експерти. Завдання слідства зараз – зібрати максимум документації по вирубці лісів, призначити експертизи. Якщо за результатами експертиз спеціалісти скажуть нам, що вирубка лісів  і ті масштаби руйнувань, яких завдана повінь в області, пов’язані – це буде підставою для оголошення певним службовим особами про підозру. Якщо експерти визнають, що ці два явище не пов’язані, кримінальне провадження буде закрито».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.