Верховна Рада скасувала “нульове розмитнення” автівок, ввезених з-за кордону

Верховна Рада з 1 липня повертає мита та податок на додану вартість на імпортні товари, зокрема автівки.

Відповідний урядовий законопроєкт №7418 підтримали одразу в двох читаннях. “За” проголосували 234 депутати. про це інформує “Західний кур’єр” із посиланням на сайт Івано-Франківської ОВА.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується відновити оподаткування, яке було скасовано Законом № 2142:

для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, у середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять приблизно три мільярди гривень ПДВ та ввізного мита);

для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, у середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять приблизно 0,5 мільярда гривень ввізного мита);

для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (унаслідок дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло приблизно 13 мільярдів гривень; ввезено більше 119 тисяч автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу).

Водночас вносяться зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» для звільнення від сплати збору на обов’язкове державне страхування тих, хто набуває власності на легкові автомобілі, оснащенні винятково електричними двигунами (одним чи декількома).

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.