Встановити індивідуальне опалення рекомендують мешканцям 674 квартир у 16 багатоповерхівках Івано-Франківська

Івано-Франківська міська рада затвердила першу чергу поетапного плану відключення споживачів теплової енергії від котельні на вул. Індустріальній, 34 та перепідключення їх до інших джерел теплопостачання.

Мова йде про споживачів, які досі отримували теплоносій із котельні колишньої «Станіславської теплоенергетичної компанії» за так званим напрямком «Арматурний завод», інформує “Західний кур’єр”.

У пояснювальній записці до рішення міської ради зазначається, що  є три голов­ні причини, чому напрямок «Арматурний завод» не може використовуватися для транспортування теплової енергії споживачам. Найперше – це фізична зношеність і аварійний стан трубопроводів та їх елементів. Протяжність теплових мереж напрямку «Арматурний завод» становить близько 20 км, з них 75 % – це трубопроводи, які експлуатуються понад 30 років, а 65 % трубопроводів мають середній вік орієнтовно 44 роки. Тільки під час попереднього опалювального сезону було ліквідовано понад 30 значних проривів трубопроводів. В такому стані мережі для транспортування теплоносія експлуатуватись не можуть, а для їх відновлення необхідні сотні мільйонів гривень.

Друга причина та, що у деяких випадках відновлення трубопроводів фізично неможливе. І третя причина – понаднормові втрати теплової енергії. Фактичні втрати теплової енергії в мережах протягом опалювального сезону 2020-2021 рр. значно перевищували нормативні 13 %  і становили понад 30 %. А однією з основних причин такого високого відсотка  втрат теплової енергії є значне зменшення приєднаного теплового навантаження, а, відповідно, і корисного відпуску теплової енергії. Тільки за останні 9 років приєднане теплове навантаження зменшилося на 32,8 %.

Тому і було вирішено розпочати поетапне відключення споживачів від котельні на вул. Індустріальній, 34 саме з  напрямку «Арматурний завод» та ухвалене рішення про їхнє перепідключення до інших джерел теплопостачання. Зокрема, 22 житлові будинки будуть перепідключені до котельні Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» на вул. Коновальця, 132-А. 11 будинків – до котельні на вул. Матейка, 34-А. По  п’ять будинків – до модульної котельні на вул. Левинського і до котельні КЕЧ на вул. Чорновола, 119-А. 15 будинків підключать до котельні стадіону «РУХ» на вул. Чорновола, 130 і ще 15 – до теплової мережі напрямку «Місто».

Але до 16 будинків у мікрорайоні вулиць Коновальця – Бандери відсутня технічна можливість перепідключення до інших джерел теплопостачання. Мова йде про будинки за адресами: вул. Дудаєва, 1; Коновальця, 88, 88-А, 136-Д, 149, 207; Сорохтея, 26-А; Бандери, 60, корп. 1, 60-А, 62, 62, корп. 1, 2,  69; Національної Гвардії, 14-А; Чорновола, 117-А та Карпатської Січі, 5. Загалом у цих будинках є 674 квартири, мешканцям яких необхідно подбати про встановлення індивідуального опалення. Також рекомендовано перевести на індивідуальне або автономне опалення 15 бюджетних та інших споживачів теплової енергії за адресами: вул. Коновальця, 149, 205; Дудаєва, 1; Макуха, 2, 3, 3-А, 6; Побутова, 6; Ребета, 8; Петлюри, 9; Бандери, 60, 79, 79-А; Чорновола, 117.

Усі роботи з першої черги відключення та перепідключення до інших джерел теплопостачання, а також переведення споживачів на автономне опалення мають бути виконані до початку опалювального сезону 2021-22 років.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.