Як наповнювати бюджети територіальних громад сьогодні говорили з головами районних військових адміністрацій і територіальних громад Прикарпаття

Фінансово спроможна громада – сильна область: місцеві бюджети відіграють важливу роль у бюджетній системі області.

Про це під час онлайн-наради з головами районних військових адміністрацій, головами територіальних громад та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, представниками правоохоронних органів та територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади наголосила голова облдержадміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сайт Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

«Маємо розуміти, що місцеві бюджети відіграють важливу роль у бюджетній системі області.Наповнення місцевих бюджетів – це спільне завдання податківців та представників територіальних громад. Саме від активної позиції представників місцевого самоврядування залежить стан наповнення бюджетів територіальних громад», – зазначила очільниця області.

Про організацію роботи щодо наповнення бюджетів територіальних громад за рахунок місцевих податків та зборів доповіла директорка департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич. На її думку, питанням і проблемам, що стосуються формування дохідної частини місцевих бюджетів, пошуку і реалізації резервів їхнього наповнення, розширення бази оподаткування необхідно приділяти багато уваги.

«Вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів є місцеві податки і збори, на обсяг надходжень яких територіальні громади мають безпосередній вплив, і які займають 22 % у структурі надходжень загального фонду», – зазначила Ірина Мацькевич.

Наголошувалося, що надходження єдиного податку за 2 місяці цього року склали 213,9 млн грн і зменшилися у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 25,5 млн грн, або на 10,6%. На таку негативну тенденцію вплинули пільги зі сплати єдиного податку, що запроваджені до припинення/скасування воєнного стану для підприємців, платників єдиного податку І, ІІ групи (звільнення від сплати) та ІІІ групи (зменшення відсотку сплати). Водночас у 11 бюджетах із 62 навіть не досягнуто рівня минулого року, з них найбільше по Чернелицькій ТГ, Ворохтянській ТГ, Галицькій ТГ, Пасічнянській ТГ, Ямницькій ТГ, Вигодській ТГ та іших. Поряд з цим слід відмітити Рожнівську ТГ, Бурштинську ТГ, Кутську ТГ, Богородчанську ТГ, Старобогородчанську ТГ, Новицьку ТГ, Більшівцівську ТГ та Ланчинську ТГ, де плата за землю за 2 місяці зросла більше, як у 2 рази.

Надходження податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки за 2 місяці 2023 року склали 43,1 млн гривень. Темп росту до відповідного періоду минулого року становить 169,5 %, однак у Бурштинській, Дубівській, Делятинській, Верхнянській, Білоберізькій та Єзупільській громадах навіть не досягнуто рівня відповідного періоду минулого року.

“З метою виявлення додаткових джерел наповнення бюджетів територіальних громад, розширення бази оподаткування департаментом фінансів спільно з Державною податковою службою в області планується проведення кущових нарад з представниками територіальних громад, на яких буде детально проаналізовано резерви наповнення місцевих бюджетів у тому числі за рахунок місцевих податків і зборів”, йдеться у дописі.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.