З 2023 року із зарплат українців почнуть знімати відрахування на “другу пенсію”

Пенсійну реформу другого рівня розпочнуть вже у 2021 році, а відрахування в накопичувальний фонд із зарплат українців закладуть до держбюджету на 2023-й.

Про це розповіла голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, пише “Західний кур’єр” із посиланням на Finance.ua.

За її словами, створення накопичувальних фондів не торкнеться кишені українців, оскільки ці кошти будуть перераховуватися з тих виплат, які вже виплачуються з зарплат найманих працівників до держбюджету і Пенсійного фонду.

«За пропозицією Прем’єр-міністра, знайдено компенсатори для накопичень. Це — 2% від ПДФО і 2% – від ЄСВ, і для того, щоб зменшити ці витрати, потрібен бюджет 2023 року. Він буде трохи „перемонтований“ на ці відсотки, які підуть у власність людям, яким будуть створені накопичення», — пояснює Третьякова.

Для повноцінного запуску пенсійної системи другого рівня, за її словами, необхідний підготовчий період. Він вимагає створення необхідної законодавчої бази під реформу і інфраструктуру.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.