Дороги єднання: Департамент благоустрою відремонтує дороги у восьми селах Івано-Франківської громади

В Івано-Франківській громаді дбають про благоустрій сіл, які до неї увійшли. Кожне село уже отримало по декілька працівників благоустрою, у планах – впорядкування громадських просторів, відпочинкових зон і навіть влаштування скверів. А наразі активно ремонтують дороги та тротуари. Зокрема, минулого тижня завершили ремонт вулиці Чорновола у селі Колодіївці, що стало подарунком до 555-ї річниці від дня його заснування, і розпочали ремонт другої частини вулиці Автоливмашівської у селі Хриплин. Загалом на замовлення Департаменту благоустрою Івано-Франківської міської ради цьогоріч відремонтують дороги у восьми селах громади.

Директор Департаменту благоустрою Ігор Сенчук каже, що підрядники використовують кожну погожу днину, щоб не затягувати роботи і виконати їх у літній період. Зроблено уже чимало. Багато ремонтів планують завершити ще до Дня Незалежності, а решту уже восени. За його словами, у селах міської громади ремонти доріг розпочали з найгірших. А найгіршою в громаді була дорога Тисменичани – Камінне. Тендер на її ремонт провели у березні. Вартість його виконання, згідно з угодою, становить 14 млн грн.

«Це найбільший наш об’єкт, – каже І. Сенчук. – Практично, то був напрямок, дуже погана дорога, дуже важко було нею добиратися, транспорт не міг  їздити. Зараз ми зробили 4 кілометри цієї дороги у нижньому шарі. За літо машини її укатають і у вересні плануємо настелити верхній шар, щоб нижній за зиму не зруйнувався».

Ще одним дуже важливим об’єктом є друга ділянка вулиці Автоливмашівської від залізничного переїзду в межах села Хриплин, ремонт якої розпочали минулого тижня. Це приблизно 400 метрів дороги, яка теж перебуває у незадовільному стані. Її ремонт буде комплексним, а тому обійдеться в межах 5 млн грн. Наразі тут почали прокладати мережі дощової каналізації.

«Невелика ділянка, але велика вартість, бо затратні роботи із дощової каналізації, передбачено влаштування тротуарів і ремонт дороги, – каже І. Сенчук. – Вона дуже широка і використовується як об’їзна. Нею їздять багато вантажівок, тому ми закладаємо значно міцнішу основу та інший нижній шар і 15 сантиметрів асфальту».

Чимало робіт із благоустрою та ремонтів доріг у селах Івано-Франківської громади на замовлення Департаменту благоустрою підрядники уже виконали. Зокрема, минулого тижня до 555-ї річниці села Колодіївки там заасфальтували вулицю Чорновола. Це важлива для села вулиця, де розташовані Центр надання адміністративних послуг та школа.  Ще швидше завершили ремонт вулиць Стуса та Дорошенка в селі Черніїв. Тривають роботи з влаштування тротуару від вулиці Виноградної до пам’ятника Тарасові Шевченку в с. Крихівці, які планують завершити до Дня Незалежності.

Також Департамент благоустрою є замовником виконання деяких робіт за програмою Бюджету участі. У селі Черніїв мешканці віддали свої голоси за ремонт вулиці Стефініна, а у с. Драгомирчани – за ремонт вул. Бандери. Окрім цього, на виконання деяких запланованих робіт зараз ще відбуваються тендерні закупівлі. Це стосується ремонтів центральних доріг у селах Підпечери та Чукалівка. Орієнтовна вартість закупівлі ремонту вул. Підпечерської, за словами І. Сенчука, становить 2 млн 900 тис., а вул. Шевченка у Чукалівці – в межах одного мільйона гривень.

«Ми не розділяємо окремо об’єкти у селах і у місті. У нас однаковий підхід. Якщо є бюджетні призначення, наші фахівці виїжджають на об’єкт, проводять заміри, складають дефектний акт і кошторис. Потім ми оголошуємо тендер і його переможець приступає до роботи, – каже І. Сенчук. –  У селах дороги у гіршому стані, але і у місті таких вистачає. Все залежить від того, на які роботи є бюджетні призначення. Якщо бюджетні призначення є, роботи виконуємо. З фінансуванням доведеться зачекати. Але бажання виконувати роботи у підрядників є».

Стах МІРЧУК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.