Колись у Станиславові: американський проєкт

Будівля за сучасною адресою вул. Чорновола, 4 була збудована в 1890-1891-х роках. У 1910-х роках тут знаходилося товариство «Українська молодіж», а в 1918-му цей будинок придбав заможний ковбасник Миколай Волонтковський.

Кам’яниця Волонтковського (зліва).

У 1927 році цей будинок опинився в центрі уваги преси та міської громадськості завдяки унікальному проєктові, аналогів якому не було в тодішньому Станиславові.

Відомий ресторатор Маврицій Гаубеншток узяв дах в оренду й облаштував на ньому терасу. Автором проєкту була відома американська фірма, назву якої, на жаль, преса не згадує. Тераса була облаштована з використанням найбільш прогресивних на той час водоізоляційних матеріалів, що давало можливість створити на ній справжній сад, зокрема садити не лише квіти, а й навіть дерева.

Ресторан і тераса Гаубенштока.

Гаубеншток створив на даху невеличкий садок, а посередині тераси поставив ресторанні столики. Тераса була обгороджена гарною кованою огорожею з кольоровими декораціями. На одній із поштівок, виданих Гаубенштоком, вона постає у всій красі, і на ній добре видно невеличкі дерева та кущі.

Для провінційного Станиславова такий «сад на даху» став справжньою сенсацією і викликав подив публіки. В той час у цьому будинку знаходилися також шевська робітня відомого українського майстра Сокологорського та український магазин книжок та канцтоварів пана Жировського.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.