Кримінальні історії: лікар і злодій

Одним із найвідоміших лікарів міжвоєнного Станиславова був Рудольф Рубін. Краєзнавець Іван Бондарев зазначає, що він був випускником Віденського університету, потім працював патологоанатомом, а у 1941 році його мобілізували до Червоної армії.

Пан Рубін також використовував своєрідний піар для підвищення власної популярності. Нерідко під час показу в кінотеатрі якогось цікавого фільму до залу вбігав хлопчик та істерично волав: «Докторе Рубін! Пацієнт помирає!» Лікар вибачався і виходив із зали. Хлопчикові за цей рекламний трюк пан Рубін  платив із власної кишені.

Вул. Липова, на якій мешкав доктор Рубін. Фото, міжвоєнний період.

Незважаючи на такі хитрощі, пан Рубін усе ж був хорошим лікарем, автором багатьох статей на медичну тематику польською та німецькою мовами, а також впливовим громадським діячем, зокрема членом правління єврейського молодіжно-спортивного клубу «Гакоах».

Популярність пана Рубіна в Станиславові зросла до небачених висот у січні 1934 року, коли він мимоволі став причиною затримання відомого злочинця. Тоді поліція полювала на такого собі Євстахія Урбанського з Дрогобича, який здійснював зухвалі крадіжки в містах по цілій Галичині. За ним безуспішно полювала поліція Кракова і Львова. Відомий злодій вломився до помешкання Рубіна на вул. Липовій та поцупив 1200 злотих і зимові речі. Лікар був чоловіком небідним і в гардеробі членів його сім’ї був одяг з унікальним і дуже дорогим хутром.

У ході розслідування крадіжки поліція здійснила наліт на злодійську «малину» на вул. Казимирівській, де й виявила вкрадені речі. Через них стражі порядку «вийшли» на Урбанського і успішно відправили його за ґрати.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.