Кримінальні історії: напади у потягах

І за Австрії, і в міжвоєнний період потяги були доволі небезпечним місцем для подорожніх. В них траплялися крадіжки, час від часу ними мандрували шахраї, які споювали пасажирів, а потім «розводили» їх на гроші або й банально грабували – пише “Західний кур’єр“.

У серпні 1912 року на залізниці трапилася резонансна крадіжка з «фізіологічним» підтекстом. Три відомих залізничних крадія Аарон, Шварц і Розенфельд обікрали у вагоні високого посадовця – буковинського посла Блюма. Щоб поліція не відібрала у них награбоване, вони … проковтнули монети. Під Станиславовом банда опинилася в руках правосуддя, і поліцейські видобували гроші з організмів злодіїв за допомогою рицинової олії. Як відомо, вона є сильним проносним.

У 1937 році в потягах діяла банда, яка здивувала навіть досвідчених поліцейських. Зловмисники наближалися до пасажирів, які мали бороди, і запальничкою підпалювали їх. Бувало, що вони зрізали бороди пасажирів гострим ножем.

Станиславівський вокзал. Поштівка, 1910-ті роки.

У 1930-х роках бороди не були особливо модними, їх носили переважно євреї. Тому в поліції з’явилося припущення, що бандити вчиняли напади з антисемітських міркувань. Дивував той факт, що нападники були не юнаками чи підлітками, а цілком зрілими людьми.

Особливо прикрий випадок трапився 16 грудня 1937 року в потягу Львів-Станиславів. Двоє невідомих напали на подорожніх, причому один з них підпалив бороду єврея-пасажира, а інший ножем відрізав її у чоловіка, що сидів поряд. Інцидент стався перед тим, як потяг уже мав рушити зі станції. На крик пасажирів прибігли кондуктори, які негайно викликали начальника потягу. Він затримав відправлення і викликав поліцію, але таємничим зловмисникам усе ж вдалося втекти.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.