Вибори будуть складними: центральна виборча комісія не в повній мірі забезпечила проведення місцевих виборів

Про це повідомив голова Івано-Франківської територіальної виборчої комісії Андрій Петрик. Зокрема, за його словами, ЦВК не передбачила фінансування на забезпечення протиепідемічних заходів, придбання масок і антисептиків. Тому допомагатиме у цьому міська влада – пише “Західний кур’єр“.

Загалом в Івано-Франківській територіальній громаді утворено 125 дільниць. З них 111 – звичайні та 14 – спеціальні. Але є проблеми з їх комплектацією членами ДВК.

«Політичні партії подали недостатню кількість кандидатів у члени дільничних виборчих комісій, тому більшість з них сформовані у мінімальному складі, – каже А. Петрик. – Міська виборча комісія може їх доукомплектувати за своєю квотою, але нам головне, щоб були люди, які готові працювати. У перший день роботи надійшло близько ста замін. Багато людей хворіє, хтось відмовляється, бо боїться працювати у скупченні людей».

Також, за словами голови ТВК, залишаються певні питання щодо забезпечення виїзду членів ДВК до осіб, які бажають проголосувати вдома. «Постанова Кабінету міністрів регламентує, що члени комісій до таких людей мають виїжджати в захисних костюмах та масках і після кожного відвідування одягати новий комплект, але

«У понеділок розпочався друк бюлетенів. Вибори повинні відбутися, і ми докладемо максимум зусиль, щоб люди на дільницях були в безпеці, щоб дотримувалася соціальна дистанція», – сказав А. Петрик.забезпечити це буде важко», – каже А. Петрик.

Водночас він запевнив, що ТВК і ДВК робитимуть усе можливе, щоб вибори відбулися і пройшли з дотриманням усіх карантинних вимог.
Заступник керуючого справами міськвиконкому Андрій Лис зазначив, що за організацію виборів та забезпечення виборчих дільниць відповідають місцеві органи самоврядування. Водночас ЦВК на цих місцевих виборах не забезпечила ДВК новими скриньками для голосування. Тож доведеться використовувати старі.

«Уже здійснений об’їзд дільниць, за кожною з них закріплений координатор, проводиться моніторинг готовності дільниць до виборів», – каже А.Лис.

За його словами, дві дільниці змінять своє місце розташування. Зокрема дільницю з приміщення Будинку залізничників на вул. Грюнвальдській, 17 перенесуть у приміщення Природничо-математичного ліцею на вул. Франка, 33. А одну із дільниць зі школи №24 – у спорткомплекс мед­університету на вул. Целевича. Загалом же 70 дільниць розташовуватимуться у закладах освіти, 19 – культури, 14 – в лікувальних закладах, 12 – у приміщеннях вищих навчальних закладів та 10 – у закладах іншого підпорядкування.
Серед наразі не вирішених проблем А.Лис назвав те, що перед 11 дільницями ще необхідно провести благоустрій територій, 3 території дільниць потребують додаткового освітлення, 33 дільниці досі не обладнані пандусами, а 8 дільниць розташовані вище першого поверху і там будуть проблеми із забезпеченням доступності.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.