Кримінальні історії: справа про таємничу поштівку

У міжвоєнному Станиславові досить відомою особою був дантист і домовласник Йоахім Гарнік, який володів триповерховою будівлею на сучасній вул. Гаркуші, збудованою ще за австрійських часів ресторатором Флейшнером.

Пан Гарнік був непоганим лікарем, але його характер залишав бажати кращого. Він постійно встрявав у різні сварки й конфлікти. А в жовтні 1934 року стоматолог ще й став героєм майже детективної історії. Тоді саме тривав процес про образу честі та гідності проти доктора Гарніка, який образив місцевого адвоката Ридета. Головним свідком у процесі був суддя Ольбаум, який був присутнім при конфлікті стоматолога з адвокатом. Суд визнав Гарніка винним і присудив його до 900 злотих штрафу або 30 днів арешту.

Будинок Флейшнера, пізніше Гарніка (справа).

А через кілька днів після вироку суддя Ольбаум отримав поштівку з погрозами. Автор цього послання, який підписався як «Д-р Г.», погрожував судді відповідальністю за неправдиві свідчення і позбавленням суддівських повноважень. Суддя відразу ж передав цю картку поліції, і, зрозуміло, що та відразу ж запідозрила Йоахіма Гарніка. Проте лікар категорично заперечив, що надсилав ту картку, за його словами, у нього навіть не було таких поштівок.

Почерк на картці теж був зовсім не схожим на письмо Гарніка, а на пошті стверджували, що не бачили, щоб лікар відправляв таку поштівку. Справа про таємничу поштівку дуже зацікавила мешканців Станиславова і широко обговорювалася в місті, але вона суттєво додала роботи поліції.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.