Андрій Строїч:

«Бути депутатом від Пасічної – для мене велика відповідальність, бо я тут виріс…»

Пасічна – найбільший мікрорайон Івано-Франківська, який продовжує динамічно розвиватися. Окрім необхідності будівництва нового моста і ремонту старого, який сполучає його з великим Франківськом, тут чимало проблем, що потребують вирішення. Останніми роками у мікрорайоні відбулися позитивні зміни у розвитку інфраструктури, ремонті вулиць і дворів, впорядкуванні зелених зон. Немалих зусиль доклав до цього депутат міської ради Андрій Строїч.

В інтерв’ю «Західному кур’єрові» він розповів про свою депутатську діяльність, як йому працюється у команді міського голови і чому не все задумане наразі вдалося втілити. А також поділився своїми міркуваннями щодо нової  виборчої системи, рейтингів міського голови і депутатів міської ради, які представляють одну і ту ж політичну силу.

– Згідно з останнім соціологічним дослідженням, рейтинг вашої політичної сили сьогодні більше залежить від рейтингу міського голови, а не від роботи депутатів. Як ви це можете пояснити?

– Тут питання командної роботи. Ми працювали спільно з міським головою. Кожен депутат, звичайно, захищав і лобіював інтереси свого округу, але є багато глобальних, фундаментальних речей, які ми командою спільно обговорювали і реалізовували. Перемог у нашої команди більше, ніж упущень. Можливо, якщо взяти Пасічну, то треба було приділяти більше уваги розвитку німецького озера, яке має великий потенціал для рекреації, відпочинку, проведення фестивалів. І над цим ми в подальшому будемо працювати.

Як ви оцінюєте нову систему місцевих виборів?

– Я вважаю справедливою і правильною систему виборів, яка була до 2010 року. Було 42 округи і 42 депутати. Вибори 2015 року призвели до того, що деякі округи залишилися без депутатів, а на деяких округах є по кілька депутатів. А принцип цих місцевих виборів взагалі важко зрозуміти, коли на окрузі може бути ще більше депутатів. І до кого з них людям тоді звертатися. Там, де на округах працювали депутати від нашої політичної сили, проблеми вирішувалися швидше. Ми спілкувалися з людьми, знали їхні проблеми і намагалися їх оперативно вирішувати.

– В чому полягає робота депутата представницького органу місцевого самоврядування?

– Бути депутатом міської ради від мікрорайону Пасічна – для мене велика відповідальність, бо я виріс в цьому мікрорайоні, тут навчалися мої діти і мене знає багато людей. Я розумів свою відповідальність перед виборцями, яких не маю права підвести. А бути в команді міського голови Руслана Марцінківа – це ще більша відповідальність, бо команда нашої політичної сили ВО «Свобода», команда Руслана Марцінківа, зараз при владі, і люди від нашої роботи очікують позитивних змін уже і сьогодні. Думаю, що ми за 5 років довели свою ефективність і зробили фундаментальні речі. А робота депутата – це, перш за все, вирішення тих проблем, які є в мікрорайоні, і щоденна копітка праця над його подальшим системним розвитком.

Зараз Пасічна уже не той депресивний мікрорайон, яким він був. Він перетворився на самодостатній мікрорайон, в якому люди хочуть жити. Він нормально освітлений, що важливо для безпеки. Тут уже багато відремонтованих доріг і дворів. Він має свій Центр адміністративних послуг, де люди можуть отримати ті чи інші документи, не затрачаючи на це багато часу. У мікрорайоні розвинена велосипедна ін­фраструктура.

Для мене було дуже важливо зробити безпечні велодоріжки, які б сполучили Пасічну з центральною частиною міста,  і зараз вони вже є. Також у мікрорайоні багато дитячих і спортивних майданчиків, де діти і дорослі можуть з користю проводити дозвілля, займатися спортом. Тому наступний крок – це масова пропаганда здорового способу життя, над чим я теж працюю.

– Ви секретар депутатської комісії з земельних питань та архітектури, якій доводиться розглядати чимало конфліктних питань. Як організована її робота?

– Це дуже складний напрям роботи. Є багато спірних питань, коли сусіди не можуть поділити межу, а комісія має ухвалити те чи інше рішення. Зробити це не просто, а інколи і не можливо, бо багато справ у судах, на деяке майно накладений арешт, і це вже не компетенція комісії. Завжди намагаємося виїжджати на місце, щоб з’ясувати ситуацію. Ми проводимо багато виїзних засідань за участю депутатів різних фракцій. Також багато питань політичного забарвлення, які свідомо виносилися в публічну площину, довкола яких нагніталась обстановка, був суспільний тиск. Але робота нашої комісії прозора і відкрита. Ми запрошуємо людей, щоб вислухати одну і другу сторони, а істина десь посередині.

Особисто для мене є дві принципові речі. Це не давати в оренду землю під МАФи, щоб їхні власники потім не могли її викупити і побудувати капітальну споруду на місці тимчасової. І друге важливе питання – це деталізація територій дворів згідно з науковим підходом, коли площа дворів ділиться на кількість мешканців і визначаються функціональні зони. Де прибудинкова територія, де територія обслуговування, а де зелена зона і де може бути паркувальний майданчик. На вул. Целевича, біля ДНЗ «Віночок», ми так зробили один великий двір.

Також я ініціював детальний план території під майбутні школу та дитсадок і ще один великий сквер у Пасічній площею у понад 2 гектари від старого моста до залізничного. Ця ділянка уже не буде забудована, і для громади це важливо.

– Важливою у діяльності депутата є і робота на окрузі, прийом громадян. З якими проблемами звертаються люди?

– Люди приходять з наболілими проблемами, вирішення яких не завжди є у компетенції органів місцевого самоврядування. Наприклад, мала пенсія чи проблеми з поступленням в обласні лікувальні заклади. Але на звернення громадян я намагаюся задіяти всі важелі депутатського впливу. Оформити запит, написати депутатське звернення, щоб дати питанню хід, щоб його розглянули. Депутат раз на місяць має проводити прийом громадян. Але у мене це щоденна робота. Я зустрічаюся з людьми, більшість мешканців мене знають. Десь треба самому в підвал піти, вилізти на горище. Я сам жив у комунальній квартирі на першому поверсі і знаю, що таке проблема з підвалом. Потім я жив на 9 поверсі і знаю, що таке проблема з дахом. А люди, які живуть на 3-6 поверхах, кажуть, що підвал і дах то не їхні проблеми, і мешканці не можуть зібрати в будинку усі підписи, щоб ці проблеми їм вирішили. Зараз багато зроблено в напрямку створення ОСББ. Житловий фонд не новий. Зрозуміло, що потребує капіталовкладень для заміни даху чи ремонту в підвалі.

– Допомагаєте мешканцям створювати ОСББ, залучати кошти на ремонт?

– Я пояснюю людям позитивні і проблемні моменти у створенні ОСББ. Люди повинні розуміти, що вони беруть на себе відповідальність за будинок. Маємо успішний приклад з будинком на Галицькій, 80-А. З допомогою конкурсу місцевого самоврядування у дворі встановили новий майданчик. Також є бюджет участі. Я зараз активно працюю над тим, щоб залучати кошти міжнародних програм, і з активними людьми створюю громадську організацію, яка цим займатиметься. Ми будемо залучати спеціалістів, які уміють писати проєкти. Це будуть глобальні інфраструктурні проєкти для мікрорайону Пасічна.

– Депутати мають фонд на виконання звернень виборців. На що йдуть ці кошти?

– 40-50% фонду йде на матеріальну допомогу людям, а решта – на вирішення соціальних проблем. Я намагаюсь нікому не відмовляти і у міру можливості допомагати. Є випадки, коли хворіють діти, хворіють дорослі, сім’ї перебувають  у скрутному становищі, потрібна допомога на дороговартісне лікування. І таких питань з кожним роком більше. Також допомагаю соціальним закладам. Зараз усі свої можливості буду спрямовувати на ремонт дитячої поліклініки у Пасічній.

– Над вирішенням яких глобальних питань мікрорайону ви ще працюєте?

– Я зосереджуюся на трьох речах. Це так званий «Двір мрії» – ремонт і розвиток дворових територій Пасічної, бо багато дворів тут не ремонтували з часу будівництва мікрорайону. Друге – це розвиток велоінфраструктури і сполучення велосипедними доріжками Пасічної з центром міста. Зараз воно уже є, а Івано-Франківськ займає одне з чільних місць за розвитком велоінфраструктури. І третє за ліком, але, можливо, найголовніше – це робота з дітьми. Я переконаний, що ми можемо багато чого зробити, але якщо наші діти не будуть себе розвивати і реалізовувати, зокрема, у спорті, культурі, творчості, то все зроблене не матиме значення. Бо діти – це наступне покоління, яке має нас замінити. І вони повинні мати правильні виховання, життєві орієнтири, ставити велику мету і йти до її реалізації.

– Саме тому за вашої ініціативи та підтримки у мікрорайоні відбуваються різні заходи для дітей?

– Я провів два конкурси для дітей з цінними призами до Дня матері і до Дня молоді, у яких взяли участь понад 500 дітей. Також я ініціював літню школу з тхеквондо. Її безкоштовно відвідували понад 40 дітей. Вони здавали тести, отримували сертифікати. Я сам ходив на тренування, отримав багато задоволення і цікавий досвід. В серпні функціонувала школа з тенісу.

Я завжди ставлю у приклад нашу 15-річну дівчину, яка стала чемпіонкою світу з більярду. Не всі у неї вірили, але я їй допомагав, і тепер вона чемпіонка світу. Дітей треба стимулювати до розвитку, допомагати долати труднощі і йти до своєї мети. Можливо, за результатами літніх спортивних шкіл, ми ще будемо мати кілька дітей, яким я допомагатиму. Основне, щоб вони були талановиті і працьовиті, хотіли займатися.

– Мікрорайон розбудовується, кількість населення збільшується, потрібно розбудовувати дитсадки і школи.

– Ми передбачили місце для нових дитсадка і школи. Але я прихильних того, щоб на базі діючих закладів, де для цього достатньо місця, добудовувати нові корпуси початкових шкіл. Це буде дешевше і доцільніше, бо у школах уже є вчителі. У 18-й школі будемо розбирати стару теплицю і треба шукати кошти на будівництво нового корпусу. Така можливість є і на території  24-ї школи. А зараз я працюю над тим, щоб там був сучасний спортивний комплекс, два штучні поля і одне велике, 4 бігові доріжки, доріжка для стрибків у довжину. Уже розроблена візуалізація, розробляємо технічну документацію, щоб цей проєкт виставити на тендер.

– А як справа з реалізацією ініційованого вами проєкту «Пасічнянської стометрівки»?

– Цей проєкт не дешевий. Одна заміна теплотраси обійдеться у 5 млн. А там багато інших комунікацій, які треба міняти. Тому до цього треба підходити по-газдівськи. Спершу акумулювати достатньо коштів, щоб розпочати і завершити усі передбачені роботи. Але технічна документація готова, уся паперова робота зроблена і, за наявності коштів, цей проєкт буде реалізований.

– Що ще не вдалося наразі зробити?

– За п’ять років зробити усе не можливо. Я прихильник до всього підходити системно і не раджу мешканцям погоджуватися на якісь тимчасові речі, поточні ремонти.

Ми починали з доріг. Відремонтували вулиці Галицьку, Тролейбусну, Целевича, Хіміків. Потім взялися за впорядкування зелених зон. Відстояли від забудови сквери «Первоцвіт», Квітки Цісик, на вул. Хіміків. Встановили великий дитячий майданчик на Галицькій. Взялися за ремонт дворів.

Нема жодного двору у Пасічній, який би не був у мене «на олівці». Важливо, що ми зараз розробили нову концепцію дворів і знаходимо баланс усіх думок мешканців. За таким принципом зробили найбільший двір у Пасічній на вул. Целевича, 1-1-А, 3-А, 3-Б, 5-А. Передбачили комфортні зони для людей літнього віку, лавочки, зробили зону тренажерів, де можуть займатися всі охочі, а також окремо зробили сучасний багатофункціональний майданчик для тенісу, волейболу, баскетболу, є стіл для настільного тенісу. І багато різних ігрових споруд для малечі. Також відремонтовані всі міжбудинкові проїзди, забруковані пішохідні доріжки, встановлені обмежувальні стовпчики, щоб машини не заїжджали на тротуар і люди почували себе в безпеці. Тобто підійшли комплексно і рухаємося далі. Зараз робимо вулиці Горбачевського і Федьковича, розпочали ремонт великої квартальної дороги біля 18-ї школи до вул. Галицької.

Інтерв’ю записав Іван ГІРАК

Останні новини

 • Дещо цікаве
  Ірма Вітовська знялася в італійській комедії
 • 19:16
  Тренажери, масаж і лікувальна фізкультура: як учасники бойових дій проходять реабілітацію
 • 18:38
  Коломийська міська рада не змогла обрати секретаря
 • Комуналка
  Комуналка
  В Івано-Франківську любителі відходів зносять сміття під двері власної квартири
 • Комуналка
  В обласному центрі почали ремонт двору на вулиці Вовчинецькій
 • 16:37
  Стала відома вартість газу для населення у грудні
 • 16:00
  НАЗК наполягає на позбавленні волі за брехню у деклараціях
 • Агросектор
  Агросектор
  На Прикарпатті фермера зобов’язали повернути громаді села 6 гектарів землі
 • 14:36
  Надання освітніх, медичних та адміністративних послуг – першочергові у роботі нових ОТГ
 • Трафунки
  У Крихівцях горів двоповерховий будинок
 • 13:38
  В Івано-Франківську міський голова матиме 10 заступників (список)
 • Комуналка
  Комуналка
  Українців зобов’яжуть цілий рік платити абонплату за опалення і воду
 • 12:23
  Уряду пропонуватимуть змінити карантинні умови для роботи закладів громадського харчування
 • Влада
  Руслан Марцінків офіційно вдруге став головою Івано-Франківська
 • 11:24
  На Прикарпатті виявили схему розкрадання бюджетних грошей на придбанні комп’ютерної техніки для шкіл
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.