Ірина Федишин

«Моє становлення як співачки відбулося у великій мірі завдяки моєму чоловікові»

Її називають «Винником у спідниці» та феноменом українського шоу-бізнесу. Її пісні встановлені на рингтоні у двох мільйонів українців. Співачка, авторка пісень Ірина Федишин розповіла про те, як написала свої успішні хіти, коли прихильникам чекати на неї в Івано-Франківську та багато іншого, в інтерв’ю для «Західного кур’єра».

– Ви походите із звичайної сім’ї, і ваша історія становлення як артистки є досить цікавою. Чи можете ви нею поділитись?
– Хочеться сказати всім, що якщо багато працювати і не зупинятись, то, насправді, людина в цьому житті може досягнути великих висот, не маючи фінансів і зв’язків, а маючи талант, велике бажання і наполегливість.
В принципі, моє становлення як співачки відбулося у великій мірі завдяки моєму чоловікові, який дуже сильно в мене повірив, який фанатично загорівся ідеєю і почав працювати як продюсер, допомагати мені, організовувати перші концерти, надихати і мотивувати мене. Ми довго до цього йшли, більше 10 років, поки пробили цю стіну і стали всеукраїнськими. Ми починали із районних концертів у Львівській області, де було дві колонки і світила одна лампочка, а потім потрохи, потрохи і так… Ми працювали, не зупинялись і весь час відпрацьовували репертуар. Все, що заробляли, одразу вкладали в творчість і допрацювались до того, що маємо зараз. Це не було завдяки спонсорам, меценатам чи зв’язкам. Просто було велике бажання працювати, натхнення, талант, які, власне, і призвели до великого результату.


– З огляду на постійні аншлаги на ваших концертах та кількість переглядів кліпів на ютубі, можна зробити висновок, що у вас чимала кількість прихильників. Але у коментарях під фото та відео можна знайти також і негативні коментарі. Чи боляче ви реагуєте на часом неконструктивну критику, чи все ж із часом навчились холодно і байдуже ставитись до такого?
– Якщо чесно, то по-різному. В більшості я реагую холодно і байдуже, тому що я вже багато років на сцені, багато років є у соціальних мережах. Соціальні мережі – це таке поле, де кожен може прийти і висловити свою точку зору, написати своє якесь «фе». Якщо болісно все сприймати, то тебе на всіх не стане. Але коли я бачу, що це заздрісні, недоречні або хамські коментарі, то звичайно, що я цю людину просто заблоковую. Я не бачу сенсу, щоб такі люди заходили на мою сторінку, дивились мої відео і бачили моє приватне життя, яким я теж ділюсь, і залишали свої хамські коментарі і незадоволення на моїй сторінці. Я живу так, як вважаю за потрібне, ділюсь частинкою свого життя і своєю творчістю, тому слухати людей, які пишуть негативні коментарі в мене немає бажання.
– Не секрет, що ваш чоловік, Віталій Човник, є вашим продюсером. А хто ще є у вашій команді?


– Загалом моя команда налічує 12 людей, які є з нами на постійній основі. Це шоу-балет, водій, бухгалтер, технічні працівники (адже є своє звукове та світлове обладнання). Також я додатково звертаюсь до спеціалістів, якщо мені щось конкретно треба: якийсь лук підібрати чи розробити образ для мене і мого колективу. Інколи сама займаюсь такими питаннями так, як я це бачу. Загалом, ядро – це я і мій чоловік. І, насправді, не потрібно надіятись на когось, що хтось за тебе щось зробить. Я вже багато разів переконалась, що ти сам маєш керувати процесом і навіть інколи, коли тобі кажуть, що щось не так і щось не те, а ти відчуваєш, що воно твоє, тобі в тому гармонійно і тобі так подобається, то, я вважаю, що треба таки відстоювати свою думку. А якщо є якісь вагання, то так, краще дослухатись до професіонала. Але не завжди треба слідувати чиїйсь думці, треба все ж таки робити те, що відчуває твоє серце. Тоді ти будеш сама із собою, тобі буде комфортно і це не буде хтось, а це буде конкретно Іра Федишин. Тому більшість роботи роблю я і мій чоловік. А коли є якісь конкретні завдання, то ми долучаємо таких спеціалістів, як хореографи, фотографи, візажисти, режисери, стилісти та інші. Вся ця база професіоналів у нас є.
– А як щодо ваших соцмереж? Чи є помічник, який допомагає їх вести, фотографувати і відписувати прихильниками, чи цю роботу ви з чоловіком також взяли на себе?
– Насправді, жоден помічник не зробить цього краще, аніж сам артист або людина, яка є постійно поруч з ним. Адже ніхто зі сторони тобі не прийде додому і не зніме те, чим ти займаєшся, що ти робиш на кухні чи інші якісь моменти, тому що це є дім, твоя приватна сторона. Тому в моєму випадку я сама веду соціальні мережі. Мені також допомагає мій чоловік, який все знімає і який 24 години на добу є біля мене.
– А чи були випадки, коли ви потребували ще й власного охоронця в команді? Можливо, були настирливі прихильники або заздрісники? В одному із інтерв’ю, ви розповідали, що на вашому концерті в Києві, хтось перерізав вам кабель…
– Так, на тому концерті була охорона і толку з того. Одного разу на сцені до мене підбігла прихильниця і напала зі спини, а охорона стояла поруч і того не помічала. Не знаю, куди вони тоді дивились… Дивились в публіку, а що відбувається в той момент на сцені і як ця жінка потрапила до мене, не дивились. Я веду до того, що охорона не завжди справляється з такими обов’язками. Тому знову ж таки (сміється) в ролі охоронця є також мій чоловік, я йому найбільше довіряю. Якщо це масовий захід, то звичайно, що є охорона, досить часто ми її беремо. Вона повинна бути, бо можуть різні люди в залі бути: напідпитку або в не дуже адекватному стані. Але щоб це було на постійній основі, в моєму приватному житті, то ні, такого немає. Я не бачу в цьому потреби, щоб біля мене постійно ходив охоронець, адже біля мене фактично завжди хтось є.
– В одному із своїх інтерв’ю ви зазначили, що проєкт «Голос країни», в якому ви взяли участь в ролі учасниці в 2018 році, зробив не тільки ваші пісні, а, що важливо, конкретно вас як особистість більш впізнаваною. Тоді чому ви двічі відмовили організаторам «Танці з зірками», це ж також добрий спосіб розповісти глядачу про себе?
– Так, добрий спосіб, але на той момент, коли я відмовляла, я вже цього не хотіла, адже на це були певні причини, я зважила всі за і проти. Була певна домовленість, яку організатори не дотримали, тому я відмовилась.


– На вашому ютуб-каналі, окрім кліпів, інтерв’ю та записів концертів, є ще блоги, де ви ділитесь із глядачами рецептами, показуєте життя поза сценою, даєте поради та ін. Як виникла ідея їх знімати? Чи можете назвати себе блогером?
– Насправді, блогером не можу себе назвати, тому що блогери роблять це, мабуть, постійно. А я так, коли є час, натхнення, бажання. Я не завжди все знімаю, не завжди все викладаю і, може, не знімала б і не викладала б, але збоку є продюсер, мій чоловік, який каже мені: «Давай знімемо, як ти щось готуєш». Тому час від часу він знімає, він монтує і ми викладаємо це у соцмережі.
– Вас називають феноменом українського шоу-бізнесу і «Винником у спідниці» через постійні аншлаги та величезну кількість концертів. Чи не складно мати по два-три концерти в день? Чому йдете на такі рішення?
– Чесно скажу, мабуть, це не є надто складно давати 2 чи 3 концерти в день, тому що ти запалюєшся і заряджаєшся від публіки. В день концертів ти нічого не відчуваєш, складніше вже на другий день, коли ти відходиш (сміється) і починаєш відчувати, що втомилась, немає сил чи не дуже себе добре почуваєш. В нас було 4 концерти в один день, коли ми були в Іспанії на гастролях. І я розумію, що ми рідко туди приїжджаємо, раз або два в рік. Побували раз і невідомо, коли наступного разу відвідаємо. Тому, коли був попит і коли продавались добре квитки, я йшла на такі рішення. Адже ми далеко їхали, їхала ціла команда, везли багато костюмів, то треба було викластись на повну. І плюс – молодий організм, який ще добре справляється, тому я зважуюсь на такі рішення. А чогось складного в тому немає.
Я пам’ятаю, одного разу був концерт і я запросила на нього гостю, Ніну Матвієнко, вона виступала з двома колядками на перебивках в той час, коли я переодягалась. І вона теж була дуже здивована, казала, що не могла зрозуміти як це – три концерти в один день. Казала, що спостерігала за мною під час другого концерту, а я не здаюсь і все окей. Що тоді буде на третьому? (сміється) І каже Ніна Матвієнко, що дивиться, а на третьому концерті від мене йде ще більша енергетика, ще більше я запалюю зал. Тому що, справді, ти вже в такому адреналіні…
Я вже багато разів помічаю, що коли в мене два концерти (так воно переважно і є, тому що за новими правилами тільки на 60% зал може бути заповнений), то другий концерт мені завжди йшов легше, адже на першому ти ще трохи хвилюєшся, є мінімальна скованість, а на другому ти вже якось надихнулась аудиторією, ти виходиш і тобі легше працювати, тому в мене воно якось так відбувається.


– А як в плані голосу? Наскільки мені відомо, ви виконуєте свої пісні наживо, то чи не надриваєте ви голосові зв’язки з такою кількістю концертів?
– В плані голосу теж, адже я навпаки розспівуюсь. Але це так було колись, зараз я помічаю за собою, що голос став більш вразливим, він може швидше втомлюватись. Тому я більше за ним слідкую: не лузгаю насіння, не п’ю газованих напоїв. Час від часу і до фоніатра звертаюся. Також під час концерту має бути обов’язково вода, але не просто водичка, а лужна, бо вона гарно зволожує голосові зв’язки. Тому так, я приділяю більше часу своєму вокалу.


– Цікаво те, що чимало ваших пісень, які наспівує чи не кожен другий українець, ви написали самі. Це і «Малесенькі долоньки», і «Ти тільки мій», і «Україна колядує». Який секрет успішного хіта?
– Тут насправді немає секрету, тому що коли людина пише пісню, вона не знає, буде вона успішною чи ні. Це є власне відчуття мелодики. Хоча, звичайно, є люди, які часто пишуть пісні, зокрема, пісні для шоу-бізнесу, то вони вже знають певні стандарти і шаблони. Наприклад, щоб був простіший приспів, менше слів, були слова, які будуть запам’ятовуватись людям і де є мало смислового навантаження – це такі мінімальні фішки, які ти розумієш і використовуєш. Але це має бути дійсно щось таке, що тебе захоплює і йде на одному подиху. Бо якщо ти просто знаєш, що є формат і ти за ним складаєш три слова докупи, то воно буде штучним. Тому найперше, щоб пісня стала хітом, мають бути такі три речі: вона має бути щирою, живою і правдивою. А потім ти вже можеш трохи коректувати пісню відповідно до тих стандартів. Тому важко сказати, як виходять успішні хіти. До мене приходить натхнення, і я щаслива, що маю талант писати пісні. Зі мною трохи свариться мій чоловік, каже, що я можу написати набагато більше, але лінуюсь (сміється). Але, окрім співачки, я ще також мама, в мене є діти, тому не завжди є час сидіти за фортепіано, треба приділяти час дітям.
Ще хочу сказати, що сидіти і чекати натхнення – це теж неправильно, тому що воно може і не прийти. Я помічаю за собою, що є моменти, коли хочеться підійти і пограти на фортепіано – в такі моменти, справді, щось народжується. Але є й такі моменти, коли і не хочеться, але ти сідаєш, працюєш, починаєш грати, грати, грати, сидиш пів годинки, а потім воно раз… і вийшла музична фраза, закрутилось і пішло далі. Тобто натхнення може прийти вже в процесі.


– Піти на «Голос країни» було вашим рішенням чи вам запропонували продюсери проєкту, щоб зробити шоу цікавішим?
– Продюсери запросили мене на шоу, я, чесно кажучи, дуже довго вагалась і відмовляла, але потім, поспілкувавшись з Віталієм, погодилась і взяла участь.


– Завдяки чому особистий бренд Ірини Федишин став успішним і впізнаваним?
– Тут багато чинників, передусім артист має бути цікавий людям як особистість, тому що буває, артист має класні вокальні дані, але люди не приходять на його концерти – значить чогось йому не вистачає. Дуже важливою є харизма і внутрішній стержень, адже ти не тільки співаєш, ти ще спілкуєшся з людьми, створюєш їм настрій на концерті, щось доносиш до них своїми піснями і налаштовуєш їх якось. Тому харизма, а далі все інше підтягується. І, звичайно, це близькість до народу і пісні, які люди можуть приміряти на себе. Взагалі, це треба, мабуть, людей питати, за що вони люблять Іру Федишин (сміється).


– Часто говорять, що артист завжди відчуває свою публіку і її настрій. Погоджуєтесь з цим?
– Якщо говорити про відчуття публіки, звичайно, що артист відчуває її, адже є енергетика, яка присутня в залі. Але артист задає тон – люди прийшли його слухати, отже, артист нав’язує свої правила гри. Як ти будеш себе подавати, таким і буде зворотний фідбек від публіки.
Якщо ти максимально працюєш і віддаєшся, то навіть якщо хтось прийшов з поганим настроєм після важкого робочого дня чи в сім’ї має людина якісь проблеми, можна знайти підхід до аудиторії, і вона почне тобі посміхатись і віддавати тепло і оплески. Якщо артист недопрацьовує, якщо він дивиться в підлогу і думає, як вже скоріше з тої сцени зійти, то публіка це відчує і, відповідно, вона буде холодно реагувати на такого артиста. Тому коли кажуть, що «в артиста публіка була не така», то тут медаль з двох сторін. Може це артист був таким, що недопрацював і не розкачав людей до кінця?


– Коли іванофранківцям чекати Ірину Федишин з концертом?
– Як тільки – так зразу. На жаль, зараз так складаються обставини, що ми не можемо нічого спланувати, адже ситуація загострюється і треба цей період перечекати. Сподіваюсь, що, можливо, в травні нам вдасться щось спланувати. Ми всі живемо як на валізах, кожного дня щось міняється. Хоч ми вже навчились адаптовуватись під обставини, конкретно я нічого не можу сказати. Але я сама дуже хочу приїхати, тому що сумую за своїми прихильниками.
Розмовляла Ольга ДРОНЯК

Останні новини

 • Медицина
  Медичних працівників Прикарпаття запрошують на прощу до центру паломника «Симеон Лукач»
 • Місто
  Місто
  Проник до чужого житла: у Івано-Франківську затримали нахабного молодика
 • 18:30
  На Богородчанщині зупинили мікроавтобус, що незаконно перевозив нафтопродукти (ФОТО)
 • Дороги
  Дороги
  На Коломийщині розпочали ремонт автошляху Р-24 (ФОТО)
 • Анонс
  Соляні шахти Бойківщини та Домбровський кар’єр стануть локаціями фестивалю «Ретро смак»
 • 16:09
  У Івано-Франківську кіберполіція викрила махінації з нерухомістю вартістю понад 21 мільйон гривень
 • Оказії
  Оказії
  На Верховинщині у річці Черемош застряг гусеничний трактор (ФОТО)
 • 14:46
  На Калущині винесли вирок двом грабіжникам
 • Оказії
  Пожежа у Солотвинській ТГ: згоріла господарська споруда (ФОТО)
 • 13:16
  На Прикарпатті оприлюднили перелік пріоритетних доріг місцевого значення, на яких відбудеться ремонт
 • 12:38
  У Коломиї на вулиці виявили залишки ртуті (ФОТО)
 • 11:31
  У селищі Заболотів горів легковик (ФОТО)
 • 11:25
  Франківчан розширив своє житло, добудувавши кімнати до багатоповерхівки (ФОТО)
 • ДТП
  На автошляху Івано-Франківськ-Коломия фура злетіла у кювет (ФОТОФАКТ)
 • Новини ОТГ
  Новини ОТГ
  У Косівській громаді ліквідують малокомплектні сільські школи
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.