Районні ради Прикарпаття вимагають врахувати їх у Бюджетному кодексі і дати можливість отримувати відсотки від ПДФО

Сьогодні, 18 лютого, на площі перед будівлею ОДА відбулося сесійне засідання шести районних рад: Івано-Франківської, Калуської, Надвірнянської, Коломийської, Косівської та Верховинської.

Депутати розглянули лише одне, але стратегічно важливе питання для всіх районних рад – відсутність фінансування.

Спільним засіданням районні ради мали на меті привернути увагу центральної влади, пише “Західний кур’єр” із посиланням на сторінку “Свобода. Івано-Франківський район” у фейсбук.

“Нас не врахували у Бюджетному кодексі. Це потрібно виправити, щоб прикарпатські громади могли спокійно функціонувати”, – наголосив голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович.

Депутати ухвалили спільне звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради та Івано-Франківської обласної ради.

“Недостатність обсягу коштів для фінансування діяльності районних рад за рахунок джерел доходів, що визначені Бюджетним кодексом України, унеможливлює здійснення районними радами повноважень, що регламентовані діючим законодавством України.

Бюджетним кодексом України в частині затвердження нового складу доходів районних бюджетів визначено, що основним бюджетоутворюючим податком для наповнення бюджету є надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є районні ради”, – йдеться у зверненні.

Районні ради вимагають внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині зарахування податку на доходи фізичних осіб у таких пропорціях: до державного бюджету – 20 відсотків, обласних бюджетів – 15 відсотків, районних бюджетів – 5 відсотків, бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад – 60 відсотків.

Завдяки таким змінам у бюджетному законодавстві до районних бюджетів області буде додатково залучено понад 312,0 млн гривень, в тому числі до Верховинського – 3,5 млн гривень, Івано-Франківського – 160,6 млн гривень, Калуського – 65,7 млн гривень, Коломийського – 46,6 млн гривень, Косівського – 8,0 млн гривень, Надвірнянського – 27,6 млн гривень.

Фото Павла Пивовара

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.