В Івано-Франківському апеляційному суді бракує суддів

Сьогодні, 5 серпня, в Івано-Франківському апеляційному суді на традиційній пресконференції адмініструючі судді прозвітували про стан здійснення правосуддя загальними судами області в першому півріччі 2022 року.

Про це повідомляє “Західний кур’єр” із посиланням на пресслужбу суду.

Голова суду Богдан Гриновецький розпочав своє звернення до представників медіа, на жаль, скаргою, яка вже стала традиційною на таких звітах: «Ситуація з кадровим дефіцитом суддів в Івано-Франківському апеляційному суді набула катастрофічного характеру: в кримінальній палаті працює тільки 4 судді, в цивільній – 7». Штатна чисельність суддів в установі на даний час – 27 посад, тому 16 посад є вакантними.

За звітний період на розгляді в апеляційному суді перебувало 3024 судові справи і матеріали, 87 відсотків з них розгляд завершено. Хоча цей відсоток майже на 28 відсотків менший за аналогічний період минулого року, голова суду оцінив роботу суддів дуже високо, адже треба ще розуміти, що судді працюють з надмірним навантаженням, на кожного суддю в середньому припадає до розгляду майже сорок справ на день.

Також необхідно враховувати умови діяльності – військовий стан в державі, при якому суд працює в звичному режимі і не перериває свою роботу жодного дня. Єдиним перериванням роботи апарату і судових засідань є оголошення повітряних тривог в регіоні, при яких всі працівники і відвідувачі суду змушені виходити з приміщення і ховатись в найближчому сховищі.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.