В Івано-Франківську до 14 та 15 років за ґратами засудили учасників «ДНР» і «ЛНР», які воювали на боці РФ

За публічного обвинувачення прокурорів Івано-Франківської обласної прокуратури учасників незаконних збройних формувань «ЛНР» та «ДНР» засуджено до 14 та 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Громадянин РФ та житель Луганщини воювали проти України у складі окупаційних військ держави-агресора. 

Про це повідомили на сторінці Івано-Франківської обласної прокуратури, пише “Західний кур’єр”.

Громадянина РФ визнано винним в участі у діяльності терористичної організації «ДНР» та незаконних збройних формуваннях (ч. 1 ст. 258-3, ч.2 ст. 260 КК України). Громадянина України визнано винними у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, а також в участі у діяльності терористичної організації та незаконних збройних формувань (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 КК України).

“У суді прокурори довели, що громадянин РФ у 2011 році приїхав у Луганську область, а під час повномасштабного російського вторгнення в Україну вступив до лав терористичної організації і брав участь у діяльності НЗФ. У лавах «ДНР» він проходив військову службу як снайпер-радіотелефоніст, забезпечував безпеку контрольних пропускних пунктів, а також перевіряв документи місцевих мешканців для виявлення військовослужбовців Збройних Сил України”, йдеться у дописі.

Також доведено, що житель Луганщини перейшов на бік ворога з початку збройного конфлікту.

“Вступивши до терористичної організації «ЛНР», він проходив так звану військову службу у підрозділах НФЗ як «стрілець» та виконував обов’язки «солдата» в різних видах бою та формах його забезпечення. Крім того, засуджений забезпечував безпеку контрольних пропускних пунктів, на захоплених РФ територіях, перевіряв документи місцевих мешканців з метою виявлення українських військовослужбовців”, повідомляє Івано-Франківська обласна прокуратура.

У квітні 2022 року військовослужбовці Збройних Сил України взяли обох учасників незаконних збройних формувань РФ у полон.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.