Вікторія Рєзнік:

«Бізнес, який працюватиме в межах нашої програми, буде мати міжнародний захист»

В Україні реалізується американська програма «Оздоровлення економіки України». Що це за програма, розмовляємо з керівницею Івано-Франківського регіонального представництва проєкту IMTD-INTERNATIONAL Вік­торією Рєзнік.

– Розкажіть про Споживче товариство «Ай.Ем.Ті.Ді.-ІНТЕРНЕШНЛ»?
– Споживче товариство «Ай.Ем.Ті.Ді.-ІНТЕРНЕШНЛ» / CS IMTD-INTERNATIONAL було створено і зареєстровано в Україні у грудні 2018 року спеціально для підготовки та реалізації Програми «IMTD» (USA) «Оздоровлення економіки України».
Автор і керівник проєкту Давид Картозія – стратег-аналітик, який об’єднав команду міжнародних експертів: юристів, економістів, фінансистів, маркетологів, соціологів, практикуючих банкірів і бізнесменів, вчених, дипломатів, державних та громадських діячів. IMTD-International – це дочірня організація IMTD (USA), генеральним директором якої є Роман Бендас. Її метою є сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, а також виведення українських товаровиробників на міжнародні ринки збуту. Програма працює з донорськими коштами, благодійними фондами та організаціями, може співпрацювати як з окремими фізичними особами, підприємцями, так і з представниками бізнесу, фермерами, господарями малих приватних господарств, а також комунальними підприємствами та соціальними установами, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування і державного управління. Вона може надавати їм грантову підтримку в розмірі до 20 тисяч доларів. Але головна умова – ініціатива повинна виходити знизу.
СТ IMTD-INTERNATIONAL за цей час побудувало велику структурну організацію та відкрило регіональні територіальні філії у всіх областях України та офіційне представництво в Грузії.

– «Програма оздоровлення економіки України», кажете. Що це за програма і як вона працюватиме?
– Програма оздоровлення економіки – це стратегія і план дій, підкріплені додатковими ресурсами для людей, що живуть у конкретній країні, щоб, об’єднавшись в активне, свідоме, чесне співтовариство, самі якісно змінили своє життя і «оздоровили економіку» своєї країни.
Програма надає Україні вихід на міжнародне ресурсне забезпечення, організаційну структуру, нові принципи і філософію побудови суспільних взаємовідносин на основі самоорганізації і свідомого співробітництва для створення і ведення чесного бізнесу в системі міжнародної кооперації.

– Ви говорили про грантову підтримку. Як вона працюватиме у межах вашої програми?
– У нашій програмі це зовсім новий підхід, який опрацьовувався Інститутом багатовекторної дипламатії, зокрема автором проєкту Давидом Картозією. «Старі» підходи не дали результатів. За роки незалежності в Україну надійшло до ста мільярдів (!) доларів безповоротної допомоги від різних міжнародних організацій. Але хто їх бачив? Вони осіли на рахунках олігархів та в різних грантоїдних фондах, а прості українці про них навіть не чули. Були вже випадки і в роботі самого проєкту, коли деякі «підприємливі» наші громадяни приходили з пропозиціями: давай домовимося – я нібито засію поле, але нічого там робити не буду, а суму допомоги ми поділимо пополам. Тому програма не дає нікому «живих» грошей на руки. Вона допомагає людині створювати свою справу з нуля і надає їй підтримку до того часу, поки вона не стане міцно на ноги. Наприклад, хтось хоче відкрити в селі маленький бізнес, але не має для цього фінансів або не знає, як його розвинути. Фахівці програми допоможуть оформити все документально і зареєструвати справу, організація безплатно надасть необхідне обладнання, навчить у разі потреби. Але спочатку фахівці вивчать детально всі умови і перспективи розвитку такого бізнесу, аби переконатися, що він окупить себе. Адже дія програми розрахована не на один день чи рік. В ідеалі це має бути постійний сімейний бізнес, який від батьків успадкують діти.

– Зі стартапами зрозуміло. А чим ваша програма цікава для діючого бізнесу та для бізнесу, який планує створюватись?
– Як я вже говорила, ця програма передбачає сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, а також виведення українських товаровиробників на міжнародні ринки збуту. Щодо створення нового бізнесу, то ми надаємо повний супровід для його створення: допомога в розробці проєкту, документальний супровід, сприяння в залученні коштів (інвестиції, гранди чи кредит із невеликим відсотком), допомога з клієнтською базою, вихід на міжнародний ринок, одним словом, повне сприяння від започаткування і аж до стабільного прибутку. Оскільки у нас є власна служба охорони та безпеки, то бізнес, який працюватиме в межах нашої програми, буде мати міжнародний захист.
Налагоджуючи міжнародні комерційні зв’язки за принципами розвитку міжнародної кооперації, АЙ.ЕМ.ТІ.ДІ.-ІНТЕРНЕШНЛ уклало комерційні контракти з партнерською IMTD-організацією АЙ.ЕМ.ТІ.ДІ.-ІНТЕРНЕШНЛ «РЕСУРС — Грузія» з приводу поставок в Україну таких товарів, як чай, вино, лавровий лист, сванська сіль, спеції. І відповідно укладено контракти щодо поставок із України до Грузії товарів та продукції бджільництва, соняшникової олії, пшениці, добрив та засобів захисту рослин.

– А яким чином ви плануєте реалізовувати цю програму в ОТГ, наприклад?
– Положення про спеціалізовані місцеві територіальні філії Споживчого товариства «Ай.Ем.Ті.Ді.-ІНТЕРНЕШНЛ» при органах місцевого самоврядування територіальних громад розроблене у відповідності до Статуту товариства та визначає порядок створення і систему організації роботи спеціалізованих місцевих територіальних філій СТ «Ай.Ем.Ті.Ді.-ІНТЕРНЕШНЛ» при органах місцевого самоврядування територіальних громад.
Це представництво створюється з метою реалізації Програми «Оздоровлення економіки України» та в межах виконання цієї програми практичного здійснення різноманітних комплексних проєктів, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища, розвитку місцевого самоврядування та інфраструктурного бізнесу територіальних громад; реалізації окремих цільових – гуманітарних, соціальних, екологічних, інфраструктурних, сільськогосподарських, виробничих та комерційних проєктів; пошуку, залученню інвестицій, інших матеріальних ресурсів та технологій для розвитку територіальної громади, виробництва та підприємництва.
Представництво виконує функції оперативного, місцевого, територіального провайдера ресурсної взаємодії між органом місцевого самоврядування територіальної громади, Споживчим товариством «Ай.Ем.Ті.Ді.-ІНТЕРНЕШНЛ» (від імені якого і за дорученням якого працює філія) та зовнішніми партнерами, інвесторами і донорськими організаціями.
Ірина ЗАНЬКОВЕЦЬКА

Останні новини

 • Історія
  Історія
  Колись у Станиславові: трагедія на фабриці фаянсу
 • 12:11
  Які обмеження будуть діяти з 24 січня на території Прикарпаття?
 • Армія
  Армія
  Кримінальні історії: мишача схема
 • 21 Січня
 • Дещо цікаве
  На Прикарпатті завершується зимовий облік птахів
 • конкурс
  конкурс
  Калуські ліцеїсти вибороли три призові місця у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості
 • 18:46
  Міський голова Івано-Франківська порадив власникам автономного опалення поки що не платити за платіжки від “Теплокомуненерго”
 • Карантин
  Карантин
  Учні 5-11 класів з понеділка починають дистанційне навчання
 • 17:31
  В Івано-Франківську припинили прийом документів на виготовлення польської візи
 • Карантин
  З понеділка Івано-Франківська область перейде у “червону зону”
 • 16:43
  У Зарічанському ліцеї на Надвірнянщині відкрили спортивний зал
 • 16:09
  Після свят в Івано-Франківську відновилися традиційні “чорні п’ятниці”
 • 15:38
  Косівська райрада сплатить майже 3 мільйони податкового боргу
 • Будівництво
  В Івано-Франківську розробляють макет консервації та ознакування Тисменицької брами
 • Події
  Події
  В Івано-Франківську двоє людей намагалися викрасти огорожу з меморіального скверу
 • 14:01
  Укрпошта до Дня Соборності України випустила поштову марку із тризубом
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.