Руслан Марцінків:

«Було легше знести це місце і забудувати його, але інвестор пішов іншим шляхом —створенням машинобудівного заводу»

В Івано-Франківську на території індустріального парку «Аркан», який почав діяти пів року тому, компанія «Оптимус Трал» із концерну «Wexler Group» (постачальник світлих нафтопродуктів) запустила машинобудівний завод під брендом «Barrel Dash» (barrel з англійської — бочка) з виробництва напівпричепів-цистерн і автоцистерн із спеціальної харчової нержавійної сталі та алюмінію для перевезення харчових, нафтових та інших продуктів — масло-, молоко-, водо-, бензо-, бітумо-, аміако- і газовозів різного об’єму для аграрної і нафтопаливної галузей. Завод здатний виробляти цистерни на шасі будь-якого класу, а також резервуари для підземного і наземного зберігання газу і нафтопродуктів, наземні та підземні модулі і резервуари для газу і нафтопродуктів. Понад тиждень тому в Івано-Франківську відбулося урочисте відкриття заводу «Barrel Dash».

Сама по собі новина про те, що в Івано-Франківську, де машинобудівні заводи повмирали два десятиліття тому, з’явилося підприємство автомобільної промисловости, заслуговує на увагу, адже такі автобудівельні заводи в Україні можна перерахувати на пальцях. Тим більше, як обіцяє керівництво нового підприємства, його продукція на 80% складатиметься з українських матеріалів.

Чому відкрили виробництво в Україні, а не в Польщі чи в Угорщині, і саме в Івано-Франківську, генеральний директор «Barrel Dash» Назар Дяків в інтерв’ю незалежному інформаційному агентству з енергетичної тематики «OilPoint» пояснив так: «Це принципова позиція нашого інвестора «Wexler Group»: ми заробляємо гроші в Україні і зобов’язані інвестувати в розвиток України, а не інших країн. Виробництвом ми трохи піднімемо економіку свого міста і своєї країни. В Івано-Франківську сприятливі умови, в тому числі і з логістичної точки зору. Ми отримали всі необхідні умови для виробництва в індустріальному парку «Аркан».

Транспортна компанія «Barrel Dash» з часу створення в 2012 році займалася транспортуванням нафтопродуктів і теж купувала автоцистерни для свого автопарку, аж поки не зайнялася їх виробництвом. У подальших планах нового заводу — випуск змішувачів бетону, хоперів під перевезення сипучих матеріалів та іншої техніки. На заводі виробництво вже налагоджено, і перший автомобільний напівпричіп-цистерна уже передано замовникові — бітумному трейдеру «Sunrise Logistics».

За словами Н. Дяківа, випуск напівпричепів-цистерн продиктований ринковими умовами — в Україні розвивається нафтопаливний ринок, аграрний сектор потребує оновлення автопарку, внаслідок активного дорожнього будівництва в останні роки спостерігається доволі високий попит на напівпричепи-бітумовози.

Площа заводу «Barrel Dash» становить понад 3,5 тисячі кв. м. Тут розташовані фарбувальна і дробоструминна (для очищення металу від нагару після виплавки) камери, автоматичне зварювання, токарне відділення, які оснащені найсучаснішою технікою. Для розкрою сталевого листа використовується установка плазмового різання від відомої американської компанії «Hyperterm». Зварювання ємностей — на автоматичному обладнанні за технологією SAW (Submerged Arc Welding), що дає змогу досягти високої якості зварних швів, від світових лідерів зварювальної галузі — «ESAB» (Швеція) і «Fronius» (Австрія). З імпортних складових в автоцистернах будуть тільки елементи ходової, які не виробляються в Україні, — підвіска, осі й пневматика гальм. Так, пневматичні системи гальм з ABS, EBS і RSS — від американського постачальника цих систем для важких транспортних засобів «Wabco»; ходові агрегати: осі і підвіски — від німецьких компаній «BPW» і «SAF». Також для забезпечення надійності своєї продукції у виробництві застосовують комплектувальні вузли і деталі таких виробників, як «REGO», «Fisher», «Genebre», «Blackmar», «Hannay Reels», «Camozzi», «Goodyear» та ін.

Програма розвитку заводу розпланована на три роки і тепер тут уже відкривають другу зміну. Штат підприємства на цей час налічує близько пів сотні співробітників. Потужності заводу нині дозволяють щомісяця виробляти 10 одиниць великих серійних систем і близько 20 невеликих під транспортування різних видів пального. Але це, як сказав заступник директора «Barrel Dash» В. Літинський, лише стартовий майданчик, а надалі планується розширення виробництва мінімум удвоє.

На продукцію «Barrel Dash» очікує не лише українська, а й міжнародна сертифікація, бо компанія планує вийти з напівпричепами-цистернами на світовий ринок. Підприємство вже провело переговори з угорськими та чеськими органами сертифікації, які готові сертифікувати його продукцію.

«Вдячний команді, яка зараз працює на заводі. Було легше знести це місце і забудувати його, але інвестор пішов іншим шляхом — шляхом відновлення та створення машинобудівного заводу з великою віддачею для міста. Тут будуть працювати франківці, приноситимуть зарплату додому, а підприємство платитиме податки. А місто, зі свого боку, максимально сприятиме, щоб цей важливий і потужний проєкт розвивався. Надіюся, що заплановані грандіозні плани будуть реалізовані, виробництво запуститься і наповниться людьми», – підсумував після урочистого відкриття заводу «Barrel Dash» минулого тижня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

 

Останні новини

17 Вересня
 • 11:00
  У Івано-Франківську на перехресті вулиць Мазепи і Саєвича, біля ліцею № 23 імені Романа Гурика, влаштують пішохідний перехід
 • 10:40
  За літній період у таборах і санаторіях вдалося оздоровити 601 дитину з Івано-Франківської міської територіальної громади
 • 10:25
  З початку року до місцевого бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло 52 мільйони гривень, що на 15 млн. грн. більше від плану.
 • 10:14
  У селах Івано-Франківської міської територіальної громади модернізують системи зовнішнього освітлення вулиць.
 • Дороги
  Дороги
  У Івано-Франківську захищати придорожні газони від паркування машин спробують за допомогою елементів ландшафтного дизайну
 • 30 Липня
 • 14:37
  Двоколісником із комфортом: після річної перерви в Івано-Франківську відновили роботи з проєктування та влаштування велосипедної інфраструктури
 • Історія
  Історія
  Кримінальні історії: Помста дружини залізничника
 • 12:22
  На Прикарпатті скажена лисиця вкусила людину
 • 29 Липня
 • 12:03
  В Івано-Франківській громаді виплатили понад 3 мільйони гривень «карантинної» допомоги
 • 09:50
  Споживачам Долини та Городенки повернуть понад 18,27 млн грн необґрунтовано нарахованої плати за воду
 • Споживач
  Споживач
  З 1 серпня ціна на світло для населення не зміниться
 • 23 Липня
 • Історія
  Ретроновина: «театральні» зомління
 • Історія
  Історія
  Кримінальні історії: офіцер перед судом
 • 15:05
  У таборі на Прикарпатті – спалах кишкової інфекції
 • 14:44
  На Прикарпатті майстри лісу незаконними рубками завдали збитків на пів мільйона гривень
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.