Маршрут до мети

Маршрут до мети

В Івано-Франківську презентували стратегію розвитку громадського транспорту до 2025 року – пише “Західний кур’єр”.

«Стратегія – це деталізований план, який охоплює проміжок часу в 5 років та є способом досягнення основної мети – належного функціонування мережі громадського транспорту Івано-Франківської міської територіальної громади, – наголошує заступник міського голови-директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак. – Ми її розробили для того, щоб і міська влада, і мешканці міста, і перевізники чітко розуміли, куди рухається місто і що ми будемо робити у цьому напрямку». За словами М. Смушака, стратегія передбачає п’ять основних концептуальних блоків. Це розвиток муніципального перевізника КП «Електроавтотранс», вдосконалення маршрутної мережі, забезпечення перевезень мешканців до сіл міської територіальної громади, а також розділ тарифної політики та підпрограма інфраструктурних рішень для пріоритетності руху громадського транспорту.

Тролейбус піде далі
За наступні п’ять років частка комунального транспорту у місті повинна зрости до 90%. Для цього місто для КП «Електроавтотранс» планує закупити 45 тролейбусів та 81 автобус, з яких 55 – великого і 26 середнього класу. Кількість тролейбусних маршрутів повинна зрости з 7 до 9 і самих тролейбусів – з 59 до 104, а кількість комунальних автобусних маршрутів – з 15 до 28 і самих автобусів – з 61 до 142. Тому зараз першочергово необхідно вирішити питання придбання і введення в експлуатацію ще одного депо на 80 одиниць рухомого складу. Також ще цього року планують придбати чотири автобуси великого класу та додати по два з них на маршрути №№ 40 та 55 і п’ять автобусів середнього класу для маршрутів у села міської громади. Для нового тролейбусного маршруту з автостанції №3 через сполучені бульвари до мікрорайону Пасічна планують придбати 10 вживаних тролейбусів «Вольво». А в подальшому нові тролейбусні лінії мають також прокласти вулицями Володимира Великого – Орлика – Кардинала Гузара, побудувати зворотну лінію вул. Галицькою на ділянці від ЦУМу до перехрестя Північного Бульвару та вул. Василіянок, а також «пустити» тролейбус вул. Січових Стрільців. Так, за потреби, тролейбусними маршрутами можна буде сполучити різні житлові мікрорайони через центр міста та між собою.

Шофер знає, куди їде
Зараз триває конкурс на обслуговування міських автобусних маршрутів, який проводиться на основі нової маршрутної мережі, розробленої відповідно до планів переведення маршрутів від приватних перевізників до КП «Електроавтотранс».
Його результати стануть відомі уже завтра. Як повідомив начальник Управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк, приватні перевізники не подали заявок на обслуговування колишнього маршруту № 26-А, а також маршрутів до сіл Камінного, Радчі й Тисменичан, тимчасовим перевізником на які наразі призначили КП «Електроавтотранс». Але оновлена маршрутна мережа, за словами А. Гіглюка, таки запрацює з 1 квітня.
Через оптимізацію автобусних маршрутів деякі з них зазнають змін. Зокрема, скасують теперішні маршрути №№ 23, 31, 43. Маршрути № 32 та 34 об’єднають, а маршруту № 26-А присвоять номер 23.
Маршрут № 21 від Онкоди­спансеру продовжать до обласної лікарні, він у прямому та зворотному напрямах проляже вул. Чорновола. Маршрут № 24 у напрямі до вул.Б.Хмельницького проляже через центр – зупинки «Пошта», «Ринок» та «Вокзал».
Маршрут № 32 від с. Вовчинець до обласної лікарні у прямому напрямі проляже через зупинку «Крок», без заїзду на вокзал. Автобуси маршруту № 33 не заїжджатимуть на «Каскад» і його кінцевою зупинкою буде «Золота нива». Маршрут № 37 із села Драгомирчани знову скоротять до вокзалу, без заїзду на «Каскад», і у прямому напрямку він проляже вул.Гурика, Південним Бульваром та вул. В. Великого. Маршрут № 40 планують продовжити до с. Крихівці, а маршрут № 55 – до с. Драгомирчани, але після влаштування ще одного світлофорного об’єкта на вул.Крихівецькій. «Для цього ми вже маємо погоджену схему, залишилися лише технічні роботи. Сподіваюсь, що до кінця червня вже будемо мати цей світлофорний об’єкт», – каже М. Смушак.
Він також повідомив, що окремі автобусні маршрути впродовж наступних п’яти років поетапно переводитимуть на обслуговування КП «Електроавтотранс». Зокрема, уже через рік комунальними стануть маршрути №№ 21, 23. Через два роки – маршрути № 24 та № 37. Через три роки – маршрути №№ 26, 29, 33. А через чотири роки – маршрут № 25. Згодом комунальними стануть і маршрути № 32 та № 42.

З села – до хабу
Стратегія розвитку громадського транспорту передбачає й зміну підходів щодо організації маршрутів до віддалених сіл Івано-Франківської міської громади. Забезпечення перевезення їхніх мешканців відбуватиметься так званими «короткими» маршрутами до пересадочних станцій на під’їздах до центральної частини міста. Такими в Івано-Франківську визначили Європейську площу, куди доїжджатимуть автобуси з Надвірнянського напрямку, та автостанцію № 4 для автобусних маршрутів із Підпечер, Підлужжя, Колодіївки, Добровлян та Узина.
А далі пасажири зможуть безкоштовно здійснювати пересадки на інші тролейбусні та комунальні автобусні маршрути, графіки руху яких будуть узгоджуватися з прибуттям на пересадкові пункти автобусів із сіл міської громади. За словами М. Смушака, це стала світова практика, коли приміські маршрути пролягають не до центру міста, а до таких пересадочних пунктів, так званих транспортних хабів.
«Ми пропонуємо для сіл робити точки доїзду не в самий центр міста, а до пересадочних вузлів. Якщо подивитися на розташування сіл нашої міської громади, то вони ідеально вписуються в дві локації – це Європейська площа для тих, хто їде з Надвірнянського напрямку, і АС-4 для Добровлян, Узина, Підпечер та Колодіївки.
Саме ці дві точки ми плануємо зробити пересадочними пунктами. Так у місті буде менше заторів, буде більш прогнозований рух для пасажирів і безоплатна пересадка за допомогою валідаторів», – пояснює М. Смушак.
До того ж короткі маршрути підвищать регулярність руху до віддалених сіл, звідкіля пасажири зможуть добиратися до міста уже не раз на годину-півтори, а через кожні 15-25 хвилин.

Готівкою – дорожче
Уже зараз і у наступні роки пасажирів максимально заохочуватимуть для оплати проїзду у комунальному транспорті користуватися транспортною карткою «Галка». Зараз проїзд із «Галкою» коштує 4 гривні, а без – 6 грн. Хоча, за словами М. Смушака, економічна площина тарифу становить в межах 12-14 гривень. Тож зрозуміло, що в наступні роки тариф на проїзд таки зросте.
Планується, що при оплаті транспортною карткою вартість проїзду у комунальному транспорті становитиме 6 грн, при оплаті готівкою – 10 грн, а при інших електронних способах оплати – 8 грн. Однак наразі тариф на проїзд ще не збільшуватимуть.
«Прозора тарифна політика, з одного боку, повинна забезпечити збереження існуючих пільг на проїзд усім категоріям громадян, а з іншого – забезпечити якісну роботу комунального транспорту та приватних перевізників, – каже М. Смушак. – Ми будемо рухатися до того, щоб пасажири максимально користувалися нашою транспортною карткою для оплати проїзду. Але нам уже зараз необхідно планувати і працювати над тим, щоб привести тариф хоча б у точку беззбитковості».
Іван ГІРАК

Останні новини

  • 11:43
    На війні загинув Ярослав Пеншин з Рожнятівщини
  • Колабораціонізм
    Колабораціонізм
    Прикарпатська СБУ повідомила про заочну підозру ексохоронцю захарченка та службовиці артбригади «лнр»
  • 11:09
    У Городенківській громаді в рамках декомунізації перейменували 34 вулиці
  • Наші Герої
    Наші Герої
    Воїн Олег Койляк з Івано-Франківська посмертно отримав орден “За мужність”
  • 09:35
    Унаслідок сильного вітру на Прикарпатті зафіксовані аварійні знеструмлення світла
  • 08:50
    Голова ОВА розповіла про наслідки нічної атаки ворога на Прикарпаття
  • Утрата
    Утрата
    Сьогодні в Івано-Франківську попрощаються з загиблим солдатом Артуром Бойчуком
  • Війна
    Війна
    Під час повітряної тривоги на Прикарпатті лунали вибухи
  • 28 Березня
  • Дещо цікаве
    У Ворохті існував аматорський театр
  • 19:00
    У Рожнятові відбулися дні віднови духа для вірних
  • Історія
    Нагороджено переможців компʼютерної гри «Давній Галич»
  • 17:57
    Долинська міськрада надала допомоги для наших Захисників на понад 2,7 млн грн
  • 17:30
    Допомога ЗСУ, звіти комунальних підприємств і дороги у кредит — основне на 63-й сесії Калуської міської ради
  • Пам'ять
    За усіма Героями, які поклали свої життя за Україну: в Меморіальному сквері вкорте пролунав “Дзвін пам’яті”
  • 16:28
    Патрульні розшукали дитину, що загубилася
  • Залишити коментар

    Ваша електронна пошта не буде опублікована.