Скільки коштує навчання у приватних навчальних закладах Івано-Франківська?

Скільки коштує навчання у приватних навчальних закладах Івано-Франківська?

В Івано-Франківську набирають популярності приватні навчальні заклади. Тим часом класичні школи потроху втрачають учнів навіть посеред навчального року. Чому батьки обирають навчання для своїх чад за гроші? Із чим пов’язана така популярність приватних шкіл? Чи можуть вони конкурувати із загальноосвітніми школами міста та чи дають справді інший рівень знань? Відповіді на ці запитання з’ясовував «Західний кур’єр».

Позаочі їх називають «платоспроможними учнями», «золотою молоддю», але насправді це ті самі вчорашні пересічні школярі, батьки котрих мають можливість подбати про кращі умови для їхнього перебування у стінах навчального закладу. У хід ідуть будь-які аргументи, аби лише дитина зацікавилася навчанням і хотіла відвідувати уроки. Батьки охоче віддають своїх дітей на навчання у приватні заклади. Вони воліють заплатити гроші, аби лиш гарантувати для синів і дочок безпеку та належний догляд під час уроків. І жодна сума оплати за навчання для них не йде у порівняння із тим, що вони насправді бачать позитивні зміни у навчанні та поведінці дитини.

Хтось у новій школі знаходить для себе нових друзів, хтось починає краще вчитися, а для когось це ще один крок до здійснення мрії. І не дивно, адже для заманювання потенційних школярів приватні школи використовують чимало різних методів – від яскравої рекламної картинки до особистісного росту вихованців, способу навчання та можливості бути суперсучасним.

Католицький ліцей Василія Великого.

Для Івано-Франківська явище приватних навчальних закладів не є новим, адже тут ще з 1997 року працює Приватна школа-садок «Перша ластівка». Вслід за нею, з 2002 року, стала популярною Католицька школа святого Василія Великого, котра тепер розділилася на два заклади. Проте стрімкий ріст приватної освіти не зупиняється. Очевидно, саме за такою освітою майбутнє. Лише протягом 2021 року в Івано-Франківську в мережу навчальних закладів територіальної громади включили дві приватні школи. З цього року вже анонсовано запрацює ще один навчальний заклад нового типу.

Минулоріч новинкою серед мережі навчальних закладів обласного центру стала початкова школа «Крила», котра запрацювала у новому мікрорайоні «Княгинин». Також із цього навчального року свою діяльність розпочала школа сучасного спрямування IT STEP SCHOOL. Тут повністю укомплектували новий колектив креативних педагогів. І це не просто слова, адже під час навчання вчителі використовують найновіші технічні засоби. Скажімо, на уроках учні не вивчають нудні параграфи підручників та не виконують домашніх завдань, до яких ми звикли ще з радянської школи. У кожного учня є свій персональний комп’ютер, планшет. Усі завдання вони виконують за допомогою сучасних комп’ютерних технологій і навіть мандрують під час уроків за допомогою окулярів віртуальної реальності.

Такий підхід до навчання із можливістю опанувати ази комп’ютерної грамотності та іноземних мов спрацював. Зважаючи на те, що школа нова, знайшлося чимало батьків, котрі ризикнули і відправили своїх дітей сюди на навчання.

«Основні переваги школи – це перш за все те, що ми використовуємо нову методику викладання, сформовану із кращих практик. Ми йдемо в ногу з часом, тому що ІТ-сфера не дозволяє нам не відчувати себе у пориві часу. Якщо ми відстаємо хоча би на одну хвилину, це означає, що ми вже позаду. А ми як мінімум маємо іти в ногу із нашими студентами. Усі програми оновлюються відповідно до потреби ринку умов праці. Ми маємо співпрацю із різними ІТ-компаніями, підписуємо меморандум із ІТ-кластером, співпрацюємо із вищими навчальними закладами», – пояснює стратегію навчального закладу директор IT STEP ACADEMY Івано-Франківськ Ігор Мандар.

Так, згідно із ліцензією на освітню діяльність навчального закладу на 1-3 ступені, у школі зобов’язані давати рівень знань із стандартних навчальних програм. Але саме нові методики, технології та підходи до навчання і стали основним вирішальним кроком для батьків при виборі навчального закладу.

«У нашому навчальному закладі практично всі уроки інтегровані. Буває, що вчителі поєднують деколи, здавалось би, непоєднувані предмети. Крім того, учні за допомогою віртуальної реальності мають змогу глибше поринути у навчальний процес. Найсучасніша модульна лабораторія допомагає виконувати лабораторні роботи з хімії чи біології без обмежень. А в тих моментах, де може бути небезпека, використовують віртуальну лабораторію.

У нас є окремі предмети, за допомогою яких наші діти навчаються критичного мислення, ораторського мистецтва, взаємодії з людьми, прийняття рішень і командної роботи. Перевага – ми даємо поглиблене вивчення ІТ-складової, поглиблене вивчення іноземних мов. Діти вивчають іноземні мови не за віком, а за рівнем знань. Друга мова за вибором батьків – німецька або китайська», – розповідає директорка школи Галина Габурак.

День пірата в IT STEP SCHOOL.

Важливим елементом навчання у школі є бізнес-освіта. Щотижня до дітей навідуються успішні люди, зірки театру, спорту, Інстаграм-блогери, бізнесмени, програмісти. А ще тут проводять так звані тематичні кейс-дні. Вчителі разом із дітьми проводять різні квести, конкурси, змагання, перевтілюються у героїв відповідно до теми. Навіть усі завдання на уроках відповідають темі дня.

«Починати в Івано-Франківську було нелегко. Але ми опиралися на досвід роботи 15 таких шкіл в інших містах. Особливо переконувати батьків віддати своїх дітей на навчання не доводилося, – каже Ігор Мандар. – Тут діти не відчувають себе в межах школи, уроки в них проходять у вільній формі. Найбільшою оцінкою для нас стало те, що ми не йшли на локдаун, а осінні канікули відбулися згідно із прийнятим рішенням педради календарем».

Попит породжує пропозицію, переконують в освітньому департаменті. Бо інакше не було би потреби створювати такі заклади. Хоча й тут медаль має дві сторони. Дехто із франківців, спробувавши на власному прикладі приватне навчання дитини, повертається до звичайної школи. І в цьому є свої певні причини, секрети яких батьки не воліють розкривати на загал.

«У нас є дуже багато приватних закладів. І дошкільних у тому числі, але ми не є їхніми засновниками. Якщо засновник хоче, він звертається з офіційною заявою на ім’я міського голови, щоби включити заклад у міську мережу навчальних закладів. Маємо в міській мережі 5 приватних закладів освіти. У них є 40 класів, де навчається 831 учень. Після приєднання гімназії «Крила» ми вже будемо мати шість приватних закладів у міській мережі із майже тисячею учнів. Всього ж у міській громаді освітня мережа нараховує 34147 учнів», – розповідає заступниця директора Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.

Частка учнів приватних шкіл в освітньому просторі міста не надто велика. І навіть якщо говорити про конкуренцію між приватними та комунальними школами, то освітяни запевняють, що таке можливе, якщо діти є переможцями олімпіад, конкурсів, турнірів, випускники отримують 200 балів на ЗНО. Але більшість приватних закладів, окрім Католицького ліцею та «Першої ластівки», ще перебувають у стадії становлення. Були роки, коли випускники «Першої ластівки» посідали друге місце в Україні за результатами ЗНО з української мови.

«Приватна освіта у нашій громаді розвивається. Чому батьки обирають приватні заклади? Передусім у них наповнення класів значно менше. Скажімо, політика закладу має обмеження у кількості. А під час уроку вчитель має більше доступу до кожного учня, – продовжує Наталія Микула. – Усі приватні заклади мають таке поняття як школа цілого дня. А ще пропонують своїм вихованцям курси за вибором. Зрозуміло, що кожен обирає, як зацікавити потенційних учнів. Ми бачимо, що ринок приватних послуг в освіті зростає. І тепер кожен думає, чим має привабити, щоб батьки надали їм перевагу. Так, батьки виставляють свої вимоги за свої гроші».

У Департаменті освіти кажуть, що міграція дітей поміж навчальними закладами була і є постійним явищем. Є випадки, коли з приватного закладу переводять дітей і в комунальні заклади навіть посеред семестру. Але стверджують, що приватні заклади мають на меті доказати, що приватне – це значить якісніше. Цілком імовірно, що кількість приватних шкіл і надалі зростатиме, переконує Наталія Микула.

«Все буде залежати від платоспроможності, чи зможе середньостатистичний мешканець Івано-Франківської громади оплатити таку послугу і утримати свою дитину у приватному закладі. Якщо, для прикладу, у Католицькій школі помірні ціни, то в інших засновників ціна питання значно вища. Якщо багатодітна сім’я має можливість обрати приватний заклад і оплатити навчання дітей, то вона має на це повне право», – зауважує пані Наталія.

Скільки ж платять батьки за навчання своїх дітей у приватних школах Івано-Франківська? В усіх закладах не приховують вартості навчання, адже це чи не основна складова довіри батьків до школи. А тому відшукати розцінки можна на сайтах цих навчальних закладів.

Станом на кінець 2021 року найдешевше коштує навчання у Католицькому ліцеї Василія Великого. За одного учня батьки платять по 2 тисячі гривень у місяць. Окремо оплачується харчування, яке становить по 50 гривень за обід. За словами директора навчального закладу, вже з нового навчального семестру вартість навчання зросте і становитиме 2900 гривень. При цьому в ліцеї кажуть, що у новому навчальному році, тобто з вересня, ціну не підніматимуть. А в Католицькій початковій школі Василія Великого батьки платять за навчання 2900 гривень. Крім цього, вони ще й оплачують харчування в сумі 1500 гривень щомісяця. Тому сумарно вартість навчання тут становить 4400 гривень.

Майже у тій самій ціновій категорії і навчання у Приватній школі-садку «Перша ластівка». У початкових класах батьки оплачують по 4100 гривень щомісяця. В цю ціну включене і дворазове харчування. А в середніх і старших класах існує диференціація. Залежно від класу вартість коливається від 3000 до 3900 гривень. Тут вже у вартість не включене харчування.

Так навчаються у “Смайлику”.

У Крихівцях вже декілька років працює школа нового типу – Українська гімназія Монтессорі. Ще її більше знають як «Смайлик». Зважаючи на побажання батьків, тепер цей навчальний заклад має вихованців у середній школі, хоча починав функціонувати лише як початкова школа-садок. Вчителі цього закладу проходять закордонне стажування, а в навчанні дітей використовують новітні методики. Два роки тому випускники четвертого класу доказали своєю ерудицією, що ця школа може стати сильним конкурентом усім іншим навчальним закладам. Весь клас вступив на навчання до Ліцею імені Сабата. У «Смайлику» вартість навчання становить 5600 гривень у початкових класах та 7000 гривень у середній школі.

Приватна гімназія «Крила» також має різні ціни для молодших та середніх школярів. За місяць навчання батьки оплачують 7500 гривень у початкових класах та 8500 гривень – у середніх. У школі діє річний абонемент, який становить 90 та 102 тисячі гривень відповідно.

Сучасні приміщення Приватної гімназії “Крила”.

Найдорожчим на сьогодні приватним навчальним закладом Івано-Франківська є Приватний ліцей IT STEP SCHOOL. Місяць навчання у цій школі коштує від 10000 гривень із батьківської кишені.

На ринок освітніх послуг виходить ще одна приватна школа ASTOR SCHOOL. Тут вартість навчання розраховують у доларах. Стартує цінова пропозиція від 220 доларів за місяць. При цьому в школі передбачений стартовий внесок у розмірі 7000 гривень або ж 250 доларів.

Володимир БОДАК

Останні новини

28 Березня
  • Дещо цікаве
    У Ворохті існував аматорський театр
  • 19:00
    У Рожнятові відбулися дні віднови духа для вірних
  • Історія
    Нагороджено переможців компʼютерної гри «Давній Галич»
  • 17:57
    Долинська міськрада надала допомоги для наших Захисників на понад 2,7 млн грн
  • 17:30
    Допомога ЗСУ, звіти комунальних підприємств і дороги у кредит — основне на 63-й сесії Калуської міської ради
  • Пам'ять
    За усіма Героями, які поклали свої життя за Україну: в Меморіальному сквері вкорте пролунав “Дзвін пам’яті”
  • 16:28
    Патрульні розшукали дитину, що загубилася
  • 16:00
    518 тис грн виділили у березні для соціальної підтримки військових та їх родин у Бурштинській громаді
  • Освіта
    В Івано-Франківському ліцеї №25 оновили комп’ютерний клас
  • 14:49
    Для франківського ліцею спорудили нову модульну котельню
  • Новини ОТГ
    У Калуші стартував традиційний шаховий турнір
  • 13:59
    В Івано-Франківську відбувся воркшоп для експортерів
  • 13:30
    Без грошей і без товару: аферисти обдурили мешканку Коломийщини під час онлайн-шопінгу
  • 12:59
    Прикарпатським поліцейським-спецпризначенням передали БПЛА
  • Дата
    Окупаційне «визволення» Коломиї: 28 березня 1944 р.- дата зміни німецької окупації на радянську
  • Залишити коментар

    Ваша електронна пошта не буде опублікована.