Суцільний ремонт

Суцільний ремонт

Застосування фрези, асфальтоукладача та бітумізатора під час ремонтів івано-франківських вулиць збільшать удвічі – пише “Західний кур’єр”.

У Івано-Франківську розпочався сезон ремонтів доріг. Після ліквідації аварійної ямковості на проїжджих частинах холодним асфальтом, яку не припиняли і взимку, шляховики перейшли до поточних ремонтів дорожнього покриття гарячим асфальтом, а також відновили роботи з капітальних ремонтів вулиць. Оскільки грошей на капітальні роботи у міському бюджеті не вистачає, цьогоріч основний акцент робитимуть на поточні ремонти доріг із частковою чи повною заміною дефектного покриття новим суцільним шаром асфальту. При цьому застосування фрези, асфальтоукладача і бутумізатора збільшать удвічі. А загалом, за словами міського голови, планують капітально відремонтувати 25 вулиць і ще на 30-ти перестелити верхній шар асфальту.

В принципі, ремонти доріг в Івано-Франківську не припиняють і взимку. Як тільки сприяють погодні умови, ями, які утворюються на дорогах, «латають» холодним асфальтом. Це так званий аварійний, тимчасовий ямковий ремонт, який, однак, дає результат – забезпечує більш-менш комфортний проїзд транспорту і не дає ямам збільшуватися в глибину і ширину. Іноді його доводиться повторювати кілька разів за сезон. Загалом холодним асфальтом торік виконали ямковий ремонт дорожнього покриття на площі у понад 426 квадратних метрів.

«Зараз маємо весняний період і з’являється багато ям. Якби не проводили таких робіт протягом року, то ям було б набагато більше», – каже директор «Муніципальної дорожньої компанії» Віталій Бурко.

За його словами, спільно з поліцією проводили обстеження вулично-дорожньої мережі, яке показало, що найбільша ямковість після зими утворилась на вулицях Січових Стрільців, Кардинала Гузара, Бельведерській, Мазепи, Довженка, Петлюри, Коновальця, Надрічній, Івасюка, Ребета, Автоливмашівській і на дорогах зі щебеневим покриттям до села Добровляни та на вул. Івана Макуха. Ямковий ремонт уже провели на більшості магістральних вулиць, серед яких Галицька, Тисменицька, Коновальця, Вовчинецька, Івасюка, а також – Симоненка, Миколайчука, Микитинецька, Юності, Автоливмашівська. Спрофілювали дороги до Дем’янового Лазу, у селах Добровляни та Черніїв і на вул. Івана Макуха в Івано-Франківську.

Кілька тижнів тому шляховики уже перейшли від ямкових до поточних ремонтів дорожнього покриття гарячим асфальтом і відновили роботи з капітальних ремонтів вулиць. До поточного ремонту задіяні 24 робітники чотирьох бригад МДК – дві працюють із гарячим асфальтом, ще дві – з бітумізатором. За потреби до ремонтів доріг залучають і четверо працівників ремонтно-будівельної бригади. Гарячим асфальтом заробили ями на вул. Галицькій, Надрічній, Пасічній, Вовчинецькій, Миколайчука, Ребета, Коновальця, Тисменицькій, Юності та Микитинецькій. Також цього року при поточних ремонтах планують ширше застосовувати технологію суцільної заміни верхнього шару дорожнього одягу новим асфальтом.

«На жаль, коштів дуже мало, тому більшість доріг доведеться робити поточним ремонтом. Але суцільним поточним ремонтом із заміною верхнього шару асфальту, – каже міський голова Руслан Марцінків. – Дивимось, що треба робити найперше. Пріоритетом є міські вулиці і дороги у селах, якими їздить громадський транспорт. Загалом запланували 30 доріг, де перестелятимемо верхній шар, і ще 25 доріг – у капремонт. Також разом із «Муніципальною дорожньою компанією» думаємо, як навести порядок із парканцями, площами і тротуарами. Особливо це важливо в контексті підготовки до Великодніх свят».

Зокрема, за словами міського голови, верхній шар асфальту планують повністю перестелити на вул. Січових Стрільців, Шпитальній та Дністровській і частково на деяких інших вулицях.
Торік із застосуванням фрези та асфальтоукладача і суцільною заміною верхнього шару асфальту відремонтували понад 15 тисяч квадратних метрів покриття.

«Це дуже непоганий вид робіт. Ми аналізували ті об’єкти, які таким способом робили в попередні роки, і особливих зауважень після зими до них нема, – каже В.Бурко. – Скажімо, за два роки, відколи суцільно перестелили асфальт на шляхопроводі і частині вулиці Незалежності, там з’явились лише дві вибоїни. Це зовсім непогано. Притому, що ми там не втручалися в основу і лише дали новий верхній шар».

Ще одним ефективним методом поточного і ямкового ремонту доріг керівник «Муніципальної дорожньої компанії» називає використання бітумізатора та відсіву. Фактично йдеться про так званий струменевий метод чи, як його ще називають, метод просочування, – коли спершу яму скроплюють бітумною емульсією і додають до неї та вирівнюють відсів, який автомобілі утрамбовують своїми колесами.

«Зі сторони він, може, непривабливо виглядає, але дуже ефективний, – каже В. Бурко. – Метод дешевий, швидкий, передбачений для невеликих ям і тріщин дорожнього одягу».

Таким способом уже відремонтували ями на вул. Шпитальній, Лепкого, Бандери та Чорновола. Широко його застосовуватимуть і при ремонті доріг у селах міської громади.
Загалом на поточні ремонти доріг «Муніципальній дорожній компанії», за словами її керівника, цього року передбачили 30 мільйонів гривень. Зокрема, планують здійснити профілювання доріг без додавання нового матеріалу на площі 32,5 тис. квадратних метрів і ще на 27,5 тис. квадратних метрів – з додаванням нового матеріалу.

Для цього МДК уклала угоду на закупівлю 5 тис. тонн щебеню різних фракцій для профілювання доріг у межах міської громади. Ремонт покриття вулиць і міжбудинкових проїздів гарячим дрібнозернистим асфальтом планують провести на площі у 25 тис. 960 метрів квадратних. Із застосуванням фрези та асфальтоукладача – площею 16 тис. метрів квадратних та із влаштуванням дорожнього корита – площею 7280 тис. квадратних метрів. Нове суцільне верхнє асфальтобетонне покриття уже влаштували на перехресті вулиць Гетьмана Мазепи та Романа Гурика, а також на частині смуги руху громадського транспорту на вул. Кардинала Гузара, де перед цим попередньо влаштували корито і підсилили дорожню основу.

«Цього року основний акцент будемо робити на фрезу, асфальтоукладач і бітумізатор «Крокус», застосування яких плануємо збільшити вдвічі, – каже В. Бурко. – Насамперед плануємо зрізати і настелити новий верхній шар асфальту на вул. Січових Стрільців і вибірково – на вулицях Бельведерській, Надрічній, Вовчинецькій, Мазепи, Ребета, Незалежності та Коновальця».

У найближчих планах, за словами В. Бурка, ремонти вулиць Юності – Автоливмашівської, Тролейбусної (до тролейбусного депо і розворотного кільця) та Медичної, теж із розворотним кільцем. Керівник МДК також повідомив, що підприємство підготувало на розгляд і затвердження сесії міської ради Програму ремонту доріг місцевого значення у всіх 18-ти селах міської територіальної громади. Зокрема, заплановані ремонт дороги в селі Вовчинець від моста через ріку Бистрицю Надвірнянську до Вовчинецьких гір, продовження ремонтів доріг на села Узин і Колодіївку, профілювання дороги і влаштування водовідвідних кюветів у селі Добровляни. Капітальний ремонт доріг та міжбудинкових проїздів підприємство поки не планує проводити, але, за словами В. Бурка, завжди готове виконати такі роботи, якщо буде потреба.

Замовниками капітальних ремонтів вулиць і доріг є інші структурні підрозділи виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Як повідомив заступник міського голови-директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, цьому Департаменту наразі передбачені кошторисні призначення на ремонт вулиці ім. Соломії Крушельницької, що стане логічним продовженням ремонту і розширення пішохідної зони Площі Міцкевича та вул. ім. Лесі Українки, а також на завершення ремонту вул. Автоливмашівської.

«Торік на вулиці Автоливмашівській влаштували мережі та нижній шар, а цього року маємо укласти верхній шар асфальту, – каже М. Смушак. – Але ми корегуємо проєкт, щоб продовжити ремонт самої вулиці, а влаштування з’їздів на бічні вулички та розворотне кільце поки що з проєкту вилучаємо».

За словами директора Департаменту благоустрою Ігоря Сенчука, очолюваний ним Департамент є замовником капремонтів дороги Тисменичани – Камінне, а також вулиць Донцова і Ленкавського в Івано-Франківську.

«Розроблений робочий проєкт на капремонт вулиці Донцова ми подали на корегування, після чого оголосимо тендер, – каже І. Сенчук. – А також звернулися до обслуговуючих організацій за інформацією про стан мереж на вул. Ленкавського і корегуємо вартість цін матеріалів та величину заробітної плати у проєкті її капремонту».

Перший заступник начальника міського Управління капітального будівництва Володимир Ковальчук повідомив, що по УКБ заплановані капітальні роботи на трьох об’єктах транспортної інфраструктури. Це капремонт вул. Вовчинецької у с. Вовчинець, вул. Шкільної у с. Драгомирчани та вул. Центральної у с. Радча.
Окрім цього, проводиться підготовка і збір вихідних даних на виготовлення проєктно-кош­торисної документації на капремонти вулиць Вербицького, Кондукторської, Коломийської та вул. ім. Ольги Басараб у Івано-Франківську.

Водночас заступник міського голови М. Смушак додає, що є напрацьовані проєкти на ремонт чи реконструкцію ще 10 об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, які наразі не реалізуються через нестачу коштів. Серед них – вулиці Курбаса, Івана Павла ІІ та Петрушевича.
А також вул. Бельведерська, Левицького, Вірменська, Шпитальна та продовження капремонту вулиці Гетьмана Мазепи.

«Це якісні, комплексні проєкти з правильними, сучасними проєктними рішеннями, – каже М. Смушак. – Але дорогі».

Стах МІРЧУК

Останні новини

 • Відпочинок
  Лісівники Галицького парку оновлюють рекреаційні місця
 • Кримінал
  Кримінал
  У Коломиї чиновник постане перед судом за хабар від підприємця у сумі 1500 доларів
 • 19:10
  На Прикарпатті розпочинають повторне щеплення вакциною Pfizer
 • 18:44
  В Івано-Франківську буде ще один сквер
 • Відпочинок
  Українці будуть літати до Туреччини без ПЛР-тестів
 • Наука
  Наука
  Понад 8 тисяч прикарпатських студентів поєднують навчання із роботою
 • Новини ОТГ
  У Коломиї встановлять пам’ятник Василеві Стефанику
 • конкурс
  В Івано-Франківську оголосили додаткові кастинги на V сезон “Школа має талант”
 • Комуналка
  Комуналка
  Франківські тепловики відновлюють термоізоляцію труб
 • 15:10
  Держпродспоживслужба області виставила на аукціон товари, які пройшли експертизу
 • Земля
  Земля
  Долинській громаді повернуть у власність дві земельні ділянки
 • 14:00
  Зеленський підписав закони про “євробляхи”
 • 13:23
  На Долинщині нетверезий чоловік стріляв із пістолета посеред вулиці
 • 13:01
  Пункти щеплень в Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca, призначену для першої дози
 • 12:48
  У Пасічній сталася ДТП за участі двох авто
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.