Івано-Франківськ став другим містом в Україні, де діятиме Програма розвитку соціального підприємництва

Івано-Франківськ став другим містом в Україні, де діятиме Програма розвитку соціального підприємництва

Соціальне підприємництво – це вид бізнесу, який працює, сплачує податки і має соціальну місію. Це бізнес, який значну частину доходу інвестує у досягнення соціальної мети, вирішення конкретних проблем шляхом реалізації соціальних, культурних, економічних, екологічних та урбаністичних проєктів. Також він стосується зайнятості соціально вразливих категорій людей, здійснює їхню соціальну і трудову інтеграцію – пише “Західний кур’єр”.

В Івано-Франківську уже понад пів століття існують підприємства товариства глухих – УТОГ та товариства сліпих – УТОС, де працюють люди із вадами слуху та зору. Відомий на всю Україну івано-франківський ресторан «Урбан Спейс 100», який 80% доходу спрямовує на гранти для реалізації цікавих проєктів різного напрямку. А щоб таких підприємств і підприємців ставало дедалі більше, Івано-Франківська міська рада ухвалила Програму розвитку соціального підприємництва в міській територіальній громаді.

Як розповіла директорка міського Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко, Програма розвитку соціального підприємництва в Івано-Франківській міській територіальній громаді вперше була презентована торік 22 грудня на четвертій міжнародній онлайн-конференції з інклюзивного розвитку бізнесу, де отримала високу оцінку. Під час роботи над Програмою провели 5 фокус-груп. У них взяли участь зацікавлені у створенні соціальних підприємств люди, які уже працюють як соціальні підприємці, а також представники бізнес-асоціацій та бізнес-інкубаторів, представники середнього і великого бізнесу та представники міських установ соціальної сфери. Загалом участь у напрацюванні Програми взяли понад пів сотні осіб, які подали до неї 24 пропозиції.

За словами С. Криворучко, основна мета Програми – це створення сприятливих умов для розвитку соціального підприємництва та популяризація культури соціально орієнтованих підприємств. На жаль, на законодавчому рівні не визначено, що є соціальним підприємництвом, – зазначила С. Криворучко. Вона також додала, що більшість підприємств так званого великого бізнесу не мають розроблених програм корпоративної та соціальної відповідальності. А як позитивний приклад керівниця міського Департаменту економічного розвитку навела АТ «Прикарпаттяобленерго», де така програма успішно діє і завдяки якій цим акціонерним товариством уже успішно реалізовано багато соціальних проєктів.

Під час напрацювання і обговорення Програми розвитку соціального підприємництва в Івано-Франківській міській територіальній громаді також були визначені основні проблеми, над вирішенням яких необхідно працювати, і які у вигляді сформульованих цілей лягли в її основу. Загалом було визначено шість основних цілей програми. Серед них С.Криворучко назвала популяризацію соціального підприємництва, створення каталогу соціальних підприємств, маркування соціального бізнесу та інформаційну і комунікаційну підтримку. А також розвиток бізнес-навичок та підтримку соціального бізнесу, проведення навчань, спрощення доступів до ринків збуту соціальних підприємств та сприяння їм в участі у публічних закупівлях, ярмарках, конференціях тощо. Важливим є і створення так званого фінансового інструменту для розвитку соціального підприємництва. С.Криворучко додала, що розглядається можливість створення міської грантової програми для фінансової підтримки бізнес-планів соціальних підприємств та для випускників т. зв. інкубаційних програм, співфінансування з бюджету міської громади успішних проєктів, а також можливість видачі ваучерів на інформаційно-консультаційні послуги для соціальних підприємств.

За словами С. Криворучко, реалізація заходів Програми розвитку соціального підприємництва дасть можливість сформувати цілісну систему для розвитку соціального підприємництва. Це збільшить кількість соціальних підприємств та підприємців, а також установ і організацій, які з ними взаємодіятимуть і співпрацюватимуть. Також підвищиться рівень зайнятості населення і буде забезпечений сприятливий бізнес-клімат для створення соціально орієнтованих підприємств у Івано-Франківській громаді. «Сподіваюся, що всі заплановані заходи будуть реалізовані. Соціально вразливі і незахищені групи населення від соціальних підприємств та підприємців отримають соціальну і трудову підтримку. Якщо ми дамо їм можливість працювати і самостійно заробляти гроші, то це теж дуже хороша мета нашої програми», – сказала С. Криворучко.

А серед діючих успішних соціальних підприємств Івано-Франківська вона назвала уже згадувані ресторан «Урбан Спейс 100», підприємства УТОГ та УТОС. Підприємства і бренди, які створили учасники АТО – «Кава зі схрону» та «Іграшки зі схрону», а недавно у місті відкрилась і піцерія «Ветеранопіца». Фірму «Сорт Смарт», яка вирішує екологічні проблеми, сортує відходи та зменшує таким чином їхній шкідливий вплив на довкілля. Цікавим є і досвід активних пенсіонерів, які створили фірму, котра надає послуги з догляду за дітьми, приготування їжі та прибирання. Таким чином ця фірма залучила до роботи пенсіонерів, які можуть і хочуть працювати та надають різні соціальні послуги, які мають хороший попит.

Останні новини

 • Погода
  Погода
  Перші дні весни в Україні будуть вологими
 • 18:44
  Укрзалізниця оприлюднила карту, де можна буде сісти чи зійти з потяга біля Прикарпаття
 • Спорт
  Учні Брошнівського ПЛПЛ вибороли нагороди у відкритому чемпіонаті Тернопільської області з фрі-файту
 • Історія
  «Модерновий» столяр
 • Трафунки
  Трафунки
  Рятувальники приборкали пожежу господарського комплексу в Калуському районі
 • 15:09
  Оприлюднили графік перевезення медичних працівників у області
 • 14:13
  Посуд, скло і порцеляна у давньому Станиславові
 • 13:08
  Ще два безвізи та відкрита Грузія чекають українських туристів з березня
 • Історія
  Начальник тюрми перед судом
 • 11:18
  У суботу вакцинація від COVID в Україні проводилася тільки в трьох областях
 • Дороги
  Дороги
  ДТП у Яремчі та Войнилівській громаді. Обійшлося без жертв
 • 09:11
  Збитки від пожеж за минулу добу складають 168 тисяч гривень
 • Трафунки
  Яремчанські рятувальники допомогли оленю,який опинився у біді. ФОТО
 • Оказії
  Оказії
  Надзвичайники врятували чоловіка, який впав у став у Івано-Франківську
 • 27 Лютого
 • 19:23
  Бурштинські кікбоксери успішно виступили на турнірі у Сторожинці
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.