Руслан Марцінків: «На реалізацію бюджету участі цього року заплановано рекордну суму – 18 мільйонів гривень»

Руслан Марцінків: «На реалізацію бюджету участі цього року заплановано рекордну суму – 18 мільйонів гривень»

Після створення Івано-Франківської міської територіальної громади відбір і фінансування проєктів у межах бюджету участі відбуватиметься за оновленими правилами. Недавно міська рада затвердила нову програму та положення міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у міській територіальній громаді» – пише “Західний кур’єр”.

Основною відмінністю від попередніх років є те, що до міста доєдналися 18 сіл, які увійшли до міської територіальної громади, а тому їхні жителі також зможуть брати участь у програмі. Крім того, додалася ще одна категорія: «об’єкти культурної спадщини», на яку виділено 1,5 млн грн. Загалом розподіл коштів за напрямками виглядає так: на «ремонт малих вулиць» (до 1200 м²) міська рада передбачила 10 млн грн (до 1,5 млн грн на один проєкт), на «освітні» та «інші» – 6,5 млн грн. Голосувати можна буде за один проєкт у кожній категорії: великий, малий, ремонт малих вулиць та об’єкти культурної спадщини.

Міська цільова програма «Партиципаторне [з англ. participate – брати участь] бюджетування», що більше знана як бюджет участі, діє в Івано-Франківську вже шостий рік поспіль. Наше місто було одним із перших в Україні, де вона була впроваджена. Зініційована 2016 року міським головою Р. Марцінківим і підтримана депутатами міськради, партиципаторна програма стала одним із найдієвіших інструментів співпраці влади та громади.


Саме в активній участі громадян у житті міста, в можливості кожного брати участь у розподілі коштів місцевої скарбниці через створення проєктів або голосування за них і полягає ідея громадського бюджетування. «Суть програми у тому, що мешканці не оббивають пороги міської ради у пошуках вирішення своїх питань чи втілення ідей, а можуть самостійно подати проєкт на програму, зібрати голоси мешканців та отримати фінансування на їх вирішення з бюджету громади», — наголошує Р. Марцінків.
За 5 років жителі міста подали на розгляд 711 проєктів, за які було віддано понад 150 тисяч голосів. Переможцями бюджету участі стали 166 проєктів, з яких на січень 2021 року повністю виконано 142. Решта – в процесі виконання, оскільки реалізацію частини проєктів-переможців 2020 року довелось відкласти через пандемію коронавірусу.
Усі проєкти стосуються впорядкування або ж поліпшення якості життєвого простору франківців у загальноміському або локальних вимірах. Мешканці багатоповерхівок, сусіди по вулицях та дворах у «спальних» районах міста об’єднувалися та вигравали кошти на енергомодернізацію будинків, облаштування прибудинкових територій, дитячих та спортивних майданчиків, ремонт вулиць та доріг. Не відставали від громадської спільноти й активні адміністрації міських закладів культури та освіти, яким завдяки участі та перемозі у програмі вдалось поліпшити як загальний стан своїх будівель, так і матеріально-технічну базу.
2020 року не всі проєкти були профінансовані через пандемію. «Але ми оголошуємо новий цикл бюджету участі, і поки триватиме прийом проєктів та голосування, будемо закривати минулорічні проєкти», — зазначив Р. Марцінків.

Цього року змінилися не тільки умови програми партиципаторного бюджетування, а й величина коштів на її реалізацію. «Ми починали з 500 тисяч гривень, а нині на реалізацію бюджету участі -2021 заплановано рекордну суму – 18 мільйонів гривень. Дуже правильно, вважаю, що цього року суму видатків на бюджет участі ми прив’язали до податку на нерухомість, яку сплачують фізичні особи, – наголосив Р. Марцінків. – Бюджет участі – це школа соціальної активності для франківців, яка допомагає їм зрозуміти, що саме вони можуть змінити свою вулицю, мікрорайон чи й усе місто, що багато що в житті міста залежить і від них. Тішуся, що люди готові брати ініціативу у свої руки, що кількість тих, хто долучається до програми, щороку збільшується».

На сайті програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у міській територіальній громаді» (https://bu.mvk.if.ua/) у розділах «Проєкти» та «Переможці» можна ознайомитись з усією інформацією, що стосується бюджету участі. До речі, за словами заступниці міського голови Вікторії Дротянко, нині триває робота над вдосконаленням сайту: «Хочемо, щоб він став ще зручнішим та давав більше можливостей для голосування».

Останні новини

 • 18:44
  Укрзалізниця оприлюднила карту, де можна буде сісти чи зійти з потяга біля Прикарпаття
 • Спорт
  Учні Брошнівського ПЛПЛ вибороли нагороди у відкритому чемпіонаті Тернопільської області з фрі-файту
 • Історія
  «Модерновий» столяр
 • Трафунки
  Трафунки
  Рятувальники приборкали пожежу господарського комплексу в Калуському районі
 • 15:09
  Оприлюднили графік перевезення медичних працівників у області
 • 14:13
  Посуд, скло і порцеляна у давньому Станиславові
 • 13:08
  Ще два безвізи та відкрита Грузія чекають українських туристів з березня
 • Історія
  Начальник тюрми перед судом
 • 11:18
  У суботу вакцинація від COVID в Україні проводилася тільки в трьох областях
 • Дороги
  Дороги
  ДТП у Яремчі та Войнилівській громаді. Обійшлося без жертв
 • 09:11
  Збитки від пожеж за минулу добу складають 168 тисяч гривень
 • Трафунки
  Яремчанські рятувальники допомогли оленю,який опинився у біді. ФОТО
 • Оказії
  Оказії
  Надзвичайники врятували чоловіка, який впав у став у Івано-Франківську
 • 27 Лютого
 • 19:23
  Бурштинські кікбоксери успішно виступили на турнірі у Сторожинці
 • Здоров'я
  Для потреб лікарень Прикарпаття закупили ще 27 двопотокових кисневих концентраторів
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.