Як працює Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківська в умовах воєнного стану

Як працює Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківська в умовах воєнного стану

Незважаючи на воєнний стан в Україні, медицина мусить працювати. Лікарі продовжують надавати кваліфіковану допомогу населенню, а також залучаються до захисту країни та допомоги військовим. І попри це, розвиток медицини в Івано-Франківську помітний. У КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» відкривають сучасні новітні відділення, проводять рідкісні операції, навчають персонал, закуповують новітнє обладнання. І все це заради того, аби надавати якісні медичні послуги. У цьому переконаний керівник лікувального закладу Тарас Масляк.

Важливим моментом для надання медичної допомоги в умовах війни стала можливість лікування та реабілітації поранених військових. Частина ЦМКЛ тепер займається саме таким питаннями. А в іншій частині відділень головної лікарні Івано-Франківська продовжують надавати допомогу пацієнтам.

«Медицина міста сьогодні працює дуже продуктивно. В стиснутих умовах, але працюємо і надаємо медичну допомогу всім тим, хто до нас звертається і хто цього потребує», – каже керівник ЦМКЛ.

За словами Тараса Романовича, кількість викликів до пацієнтів в ургентний день сягає двох сотень. Для прикладу, за зміну, коли лікарня була ургентною, у стаціонар поступило 90 осіб. Загалом сьогодні майже 360 пацієнтів лежить у лікарні.

Звичайно, не можемо не звернути уваги на коронавірус, котрий продовжують фіксувати у мешканців Прикарпаття. Щоправда Тарас Масляк заспокоює і каже, що якогось особливого росту кількості нових випадків не спостерігають.

«Налаштованість чи засторога щодо ковіду є. Але за нашими спостереженнями ковід середньої і важкої форми не росте. У нас є 18–20 осіб за день. Звернень, звичайно, є значно більше, але франківці тепер стали ковідно свідомі, тому й звертаються до медиків навіть при легких формах чи симптомах, схожих на ковід. Люди молодці, що ставляться до свого здоров’я із засторогою. Але ми не бачимо активного росту кількості хворих. Ми говоримо про об’єктивні речі. Маємо журнал поступлення хворих, тому ми не можемо обманути щодо кількості хворих», – запевняє лікар.

З лютого Центральна міська клінічна лікарня працює в режимі воєнного стану. І навіть зважаючи на те, що частину лікарні, а це 45 відсотків, віддали під іншу юридичну структуру, у лікарні встигають не просто лікувати пацієнтів, а й впроваджувати новітні методики, постачати нове обладнання, здійснювати модернізацію закладу.

«Ми темпів надання медичної допомоги не зменшували. Кількість пацієнтів у стаціонарах у нас стабільна. Люди як хворіли, так і хворіють. Також нам приємно, що наш лікувальний заклад має авторитет серед сільського і міського населення не лише Івано-Франківської громади. Лікуємо усіх, хто звертається. У нас не зменшилась навіть кількість планових операцій», – каже Тарас Масляк.

Як зазначив керівник ЦМКЛ, важливим моментом у час війни стало те, що лікарня змогла прийняти в себе медичних працівників із різних областей, де проходять військові дії. Київські медпрацівники частково повернулись додому, але є ще певна частина медпрацівників, котрі й надалі продовжують тут працювати. Це були і кардіохірурги, і офтальмологи, і ЛОРи.

«Ми пішли назустріч таким людям і допомогли їм у тяжкий час не залишитись без роботи. Так, серед тих людей є і висококваліфіковані спеціалісти. Лікарня може похвалитися тим, що сюди звернулося багато пацієнтів саме через приїзд знаних лікарів. Зокрема, кардіохірург Романюк продовжує працювати. Декілька хірургів запровадили тут нові методики в кардіохірургічних операціях. Практично сьогодні майже щодня проходять операції. Зараз у кардіохірургічному блоці проводиться ремонт. Там застаріле обладнання. Але, попри це, наші кардіохірурги проводять по 4–7 операцій за тиждень на зупиненому і на робочому серці, – розповідає про важливі досягнення у кардіохірургії Тарас Романович. – Це дуже добре, що навіть при зменшенні ліжкового фонду кількість надання послуг для населення навпаки зросла. У нас у лікарні не буває простою ліжок. Усі вони зайняті. Зараз у нас є черга на поступлення планових пацієнтів, тому що поступає багато ургентних. Досі в нас ніколи такого не було, щоби пацієнтам доводилось чекати, аби планово поступити у лікарню. Але це не наша вина».

Відзначив керівник лікувального закладу і хірургічне відділення під керівництвом Анатолія Богуша. Каже, що у відділенні працює потужна команда молодих хірургів. Крім того, у лікарні створили центр підшлункової залози, де працює професор Володимир Пилипчук. Він на прикладі складних операцій готує молодих спеціалістів. І це також є позитивом для лікарні, де цінують професіоналів.

Непогано розвивається і офтальмологія. Вже вдруге приїхав американський офтальмолог. Також тут працює офтальмолог із Сєверодонецька, який проводить прийом і вчить молодих фахівців.

«Зараз плануємо трохи розвивати те, що в нас трохи буксує і відстає, це напрямок ЛОР. Туди потрібно влити свіжу кров. Нам потрібні новітні технології і напрямки у роботі. Мені приємно, що до нас прийшли щелепно-лицеві хірурги. Це фахівці, котрі мають постійний потік пацієнтів. Вони виконують високопрофесійні операції», – зауважує Тарас Масляк.

Питання забезпечення кадрів для керівництва ЦМКЛ не виникало. Керівник закладу запевняє, що навіть у таких сучасних реаліях медпрацівників не бракує.

«Боляче, коли від тебе ідуть лікарі. Але кожна людина має право на індивідуальний розвиток. Так, є люди, котрі йдуть у приватну клініку. Але бачимо, що й пацієнти повертаються до нас. А це означає, що в нас надається дійсно кваліфікована медична допомога», – запевняє керівник медзакладу.

Тепер у ЦМКЛ обладнали відділення трансплантології. Кажуть, що зараз навіть збільшилась кількість пацієнтів на діаліз. І ще цього року тут планують провести одну або й дві трансплантації нирок. Для цього вже є підготовлені пацієнти.

«Також ми готуємося і вчимо наших спеціалістів для пересадки серцево-легеневого комплексу. Якщо тільки буде донор, у нас є реципієнт, якому ми можемо зробити таку операцію. Для цього запросимо необхідних спеціалістів і плануємо провести таку складну операцію на базі нашої лікарні. Тому що ми технічно і технологічно вже до цього готові. Цього року нам вдалося купити апарат штучне серце. Це вдалося зробити завдяки зусиллям міської влади та нашим коштам», – наголошує Тарас Масляк.

Зважаючи на воєнний стан, у лікарів було побоювання, що вони не зможуть цього року отримати ніякого обладнання та необхідної для надання медичних послуг апаратури. Щоправда, за словами Тараса Масляка, такі побоювання не оправдалися, оскільки ЦМКЛ цього року отримала певну частину необхідної техніки.

«Ми думали, що зі сторони уряду цього року в умовах війни не буде ніякої допомоги. Але як уряд, так і обласна і міська влада допомагають. Є підтримка і фінансова, і технічна. І це не тільки у нас, бачимо, що апаратура надходить у районні лікарні. Фонди також у цьому плані відіграють велику роль, вони допомагають отримати обладнання для охорони здоров’я з-за кордону. Крім того, ми непогано працюємо самі. Дякуючи реформі, ми стали частково незалежними. А тому ми можемо за свої зароблені кошти оновлювати першочергові і необхідні речі. Це дуже важливо. Скажімо, нам треба було УЗД-апарат чи ту ж систему штучного серця. Ніхто не міг нам її купити. Ми зібрали свої кошти і змогли вкласти їх у таке необхідне обладнання. Так, з іншого боку, я би міг виділити ті гроші чи на ремонт, чи виділити премії лікарям. Але ми розуміємо, що якщо цей апарат не буде працювати, ми втратимо багато життів, не зможемо робити операції. Я вважаю, що цей рік був дуже вдалим у плані медичного забезпечення для нашого лікувального закладу. І це попри війну», – каже керівник медзакладу.

Важливим моментом у цьогорічних реаліях є допомога нашим військовим. І медпрацівники ЦМКЛ вносять свою посильну лепту в загальну хвилю фінансової підтримки Збройних сил. За словами Тараса Романовича, вже тричі працівники лікарні свою одноденну заробітну плату перераховували на потреби армії. В середньому це виходило щоразу по 600 тисяч гривень. До кінця року планується ще така акція. «Ми не перестаємо допомагати нашим воїнам, бо розуміємо, що таким чином ми можемо висловити їм свою вдячність за те, що працюємо в тилу», – запевняє лікар.

Серед працівників ЦМКЛ є багато мобілізованих. Частина є таких, що пішли добровільно, інші були призвані. Частина працівників перейшла із лікарні у військовий госпіталь. Але у лікарні немає браку кадрів.

«Так, на початку весни хтось поїхав за кордон, перечекали гострий період, а потім повернулися. Я поставився до цього лояльно. Але плинності кадрів немає. Якщо десь бракувало людей, то ми мали можливість прийняти на роботу переселенців. У нас заборгованості із зарплати немає. В якійсь мірі ми зараз преміюємо працівників ефективних відділень. Ми стараємося стимулювати і утримати спеціалістів, бо розуміємо, що навіть у нашому місті серед медиків є жива конкуренція», – ділиться робочими моментами головний лікар ЦМКЛ.

Водночас він наголошує, що медичний заклад буде ефективно працювати тільки тоді, коли він буде відчувати, що його працю цінують.

«Важливо цінувати всіх і правильно та справедливо оцінювати їхню діяльність. Ідеальними ми не є, усі ми люди. Але людей, котрі викладаються на роботі, треба відповідно винагороджувати, – переконаний Тарас Масляк. – Медичний заклад – це той самий базар, який продає свою послугу. Якщо наші лікарі будуть жити тим, що вони роблять, то вони не будуть шукати собі можливостей для підробітків на стороні».

Попри робочі будні та надання медичної допомоги, у лікарні є чимало господарських клопотів, а також планів щодо подальшого розвитку лікувальної бази. Це саме той напрямок, який дає можливість лікарні ставати сучасною із новітніми підходами та методиками. І саме такий господарський неспокій стимулює керівника мед закладу продовжувати розбудову нових відділень. Усіх козирів Тарас Романович, звичайно, не виказує, але про деякі плани готовий розповісти.

«У нас є мрії і є плани, і маємо проєкти, котрі ми допрацювали. Реалізація тих проектів і грантів дали нам матеріально-технічний приплив і навчання наших лікарів. Ми змогли створити такі відділення і напрямки, яких в Україні практично немає. У деяких галузях люди їдуть вчитися до нас, і це дуже добре. Мають бути однодумці, які хочуть працювати в унісон і розуміти одне одного з півслова. Я тішусь тим, що в мене є такі медпрацівники, котрі створюють для мене менінгіт. Вони приносять свої свіжі ідеї, котрі варті того, аби їх можна було реалізувати», – каже директор ЦМКЛ.

Міська влада передала лікарні один із об’єктів, де буде створено ще один корпус лікарні. То буде реабілітаційно-хоспісний корпус на Софіївці. Вже доробляється проєкт, а за рік його планують запустити в роботу. «Гарантую, що то буде один із найкращих такого типу закладів в Україні», – запевняє Тарас Масляк.

Також у лікарні планують продовжувати співпрацю із міжнародними партнерами та залучати гранти для розвитку та розбудови закладу.

«Ми працюємо у різних напрямках. Один грант уже закінчився, ми його успішно реалізували. Європа і США допомагають у грантових проєктах. А загалом наш авторитет – це наша реклама. Ми ні з ким не конкуруємо, а робимо свою справу найкраще», – переконує керівник ЦМКЛ.

Володимир БОДАК

Останні новини

  • 09:35
    Унаслідок сильного вітру на Прикарпатті зафіксовані аварійні знеструмлення світла
  • 08:50
    Голова ОВА розповіла про наслідки нічної атаки ворога на Прикарпаття
  • Утрата
    Утрата
    Сьогодні в Івано-Франківську попрощаються з загиблим солдатом Артуром Бойчуком
  • Війна
    Війна
    Під час повітряної тривоги на Прикарпатті лунали вибухи
  • 28 Березня
  • Дещо цікаве
    У Ворохті існував аматорський театр
  • 19:00
    У Рожнятові відбулися дні віднови духа для вірних
  • Історія
    Нагороджено переможців компʼютерної гри «Давній Галич»
  • 17:57
    Долинська міськрада надала допомоги для наших Захисників на понад 2,7 млн грн
  • 17:30
    Допомога ЗСУ, звіти комунальних підприємств і дороги у кредит — основне на 63-й сесії Калуської міської ради
  • Пам'ять
    За усіма Героями, які поклали свої життя за Україну: в Меморіальному сквері вкорте пролунав “Дзвін пам’яті”
  • 16:28
    Патрульні розшукали дитину, що загубилася
  • 16:00
    518 тис грн виділили у березні для соціальної підтримки військових та їх родин у Бурштинській громаді
  • Освіта
    В Івано-Франківському ліцеї №25 оновили комп’ютерний клас
  • 14:49
    Для франківського ліцею спорудили нову модульну котельню
  • Новини ОТГ
    У Калуші стартував традиційний шаховий турнір
  • Залишити коментар

    Ваша електронна пошта не буде опублікована.