Руслан Марцінків: «Мені легше працювати, коли я в курсі справ і безпосередньо спілкуюся з жителями міста»

Руслан Марцінків: «Мені легше працювати, коли я в курсі справ і безпосередньо спілкуюся з жителями міста»

На початку вересня ц. р., відповідаючи на запитання «Української правди», за рахунок чого має такий високий рейтинг і підтримку франківців, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пояснив: «По-перше – відкритість, тобто ми достатньо відкриті, я спілкуюсь з людьми постійно. Це – «чорна п’ятниця», походи на ринки, постійні зустрічі в дворах… Крім того, всі знають: в четвер ввечері у мене є три прямих ефіри, можна подзвонити, поставити своє запитання, висловити свою позицію. А якщо ви не дивитеся телевізор, то в п’ятницю у facebook-трансляції можна задати запитання».

У таких підходах до публічності і ховається одна з причин популярності чільника Франківська, якого вважають одним із найбільш відкритих, публічних міських керівників в Україні, а Івано-Франківськ — містом із прозорими засадами самоврядного управління.
Політику прозорості і відкритості міська влада почала інтенсивно застосовувати під час каденції Р. Марцінківа. Новий міський голова особливу увагу звернув на інформування громади про діяльність міського самоврядування. Щочетверга місцеві телевізії «Вежа», «Галичина» і «РАІ», а також радіо «Західний полюс» транслюють прямі ефіри з міським головою, на які будь-хто може додзвонитися, висловити свою думку, поставити меру запитання й отримати від нього відповідь.

Для інформування населення і зворотнього зв’язку між франківською владою і виборцями широко використовуються й можливості соціальних мереж. Понеділкові оперативні наради в міськ­виконкомі і засідання міськ­виконкому транслюються в фейс­буці. Там же практикуються і «запитальні п’ятниці» — традиційний онлайн-ефір з відповідями міського голови на запитання франківців кожної п’ятниці. Мерія активно використовує і потенціал відеохостингу «YouTube», де регулярно появляються відеозвернення чільника Франківська до громади та кількахвилинні «Вісники міського голови», які є відеозвітами про роботу комунальних структур і міської влади. Також на це «працюють» і Telegram, Viber та Instagram.

Чи не найбільшого значення міський голова надає фейсбуку як одній із найпопулярніших платформ. 7 серпня 2018 року на оперативній нараді Р. Марцінків «наїхав» на ті управління міської ради, які не переймалися своїми фейсбук-сторінками та інтернет-сайтами, а відповідно не надавали належного значення інформуванню міської громади про свою роботу, і зобов’язав керівників департаментів міськ­виконкому, сторінки яких в інтернеті мали недостатню кількість підписників, подати службові записки з поясненнями. До речі, за офіційною сторінкою міського голови Івано-Франківська в фейсбуці нині стежить майже 90 тисяч користувачів цієї соцмережі, тоді як 2-3 роки тому було лише кільканадцять тисяч.

Як тоді зазначив один із фахівців у галузі масових комунікацій, міський голова Івано-Франківська таким чином «стимулював» своїх підлеглих до публічності: «Одним із індикаторів інформаційної роботи є й активність у соціальних мережах. І коли цієї активності немає, то складається доволі негативне враження про роботу. Проста логіка: якщо відсутня інформація про роботу, значить, і роботи ніхто ніякі не виконує. Сьогодні в соціальних мережах та франківських групах у фейсбуці можна бачити найбільше бруду і негативу щодо діяльності міської влади. Коли структурні підрозділи і комунальні підприємства будуть змушені публікувати звіти про діяльність, результати будуть підкріплені фактами. А ми бачитимемо реальний щоденний результат роботи комунальних структур…».


А поза новітніми інформаційними технологіями міський голова Р. Марцінків не цурається і таких «дідівських» форм роботи з виборцями, як особисті зустрічі — звітів про свою роботу, які, до речі, теж транслювалися в фейсбуку з можливістю пересилання запитань, днів прийому відвідувачів, «чорних п’ятниць» і будь-яких інших виходів у місто. І цим він напрацював собі реноме відкритого до людей керівника, який готовий кожного вислухати, а якщо є підстави і можливості — то й допомогти…

Про це свідчить, зокрема, опитування громадської думки іванофранківців і селян міської ОТГ, яке в серпні провела соціологічна група «Рейтинг». Роботою міського голови Р. Марцінківа на той час задоволеними були 90 % жителів міської ОТГ, а 88 % із числа понад 80 % тих опитаних, які 25 жовтня мали намір взяти участь у виборах, на посаді міського голови знову бачили того ж Марцінківа. Керівник групи «Рейтинг» О. Антипович зазначив: якщо рейтинг перевищує 75 %, то йдеться про тотальну підтримку кандидата представниками всіх верств населення.
«Таку відкритість у роботі ми практикуємо давно, бо це є вимогою часу, — каже Руслан Марцінків. — Сучасний світ став надзвичайно динамічним, управлінська діяльність мусить встигати за ним, щоб швидко реагувати на події і давати відповіді на актуальні запитання, які постають у суспільстві. Прочитав недавно книгу «Криза влади в світі», де йдеться про те, що керівники мають розуміти, що сьогодні недостатньо просто вибудовувати ієрархію, вертикаль влади.

Сучасний керівник повинен мати прямий контакт із людьми. Я, наприклад, отримую по 250-300 повідомлень на день тільки у фейсбуці на моїй приватній сторінці, а є ще месенджер, вайбер, інстаграм. І люди ставлять конкретні запитання, на які треба відповісти чи прийняти конкретні рішення. Це ж саме стосується і запитань від громадян під час усіх радіо- і телеефірів. Мені легше працювати, коли я в курсі справ і безпосередньо спілкуюся з жителями міста».

Як зазначають фахівці з державного управління, прозорість і відкритість влади є важливими чинниками модернізації управління, формування громадянського суспільства, запорукою утвердження ефективної взаємодії органів влади з громадськістю. Відповідно, публічність політики є найважливішою умовою існування демократії. І ці підходи намагається сповідувати на практиці міська влада Франківська.

Останні новини

 • 18:04
  МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини через втручання у місцеві вибори в Україні
 • 17:40
  Податок за нерухомість тепер будуть рахувати по-новому
 • Здоров'я
  В Україну везуть першу партію ліків від коронавірусу
 • Кримінал
  На Калущині чоловік вбив свого “товариша по чарці”
 • 16:29
  Плакали та просили їжі: патрульні та рятувальники допомогли дітям, які тривалий час були одні у квартирі
 • 16:24
  На Прикарпатті затримали розповсюджувачів наркотики у СІЗО
 • 15:58
  Народний депутат стане мером Надвірної
 • 15:12
  На Прикарпатті ще 298 осіб захворіли на коронавірус
 • Дещо цікаве
  Дещо цікаве
  Запрацював портал про всі державні послуги
 • 14:00
  В Івано-Франківську відкрили музей владики Софрона Дмитерка
 • Комуналка
  В Івано-Франківську розпочали ремонт двору на вулиці Дорошенка
 • 12:48
  На Снятинщині п’яний водій протаранив припарковані авто
 • 12:19
  На Коломийщині зять спалив бюлетені тещі
 • 11:47
  На Калущиші п’яний серед ночі розбив вікно виборчої дільниці
 • 11:12
  Тлумач обрав собі нового керівника ОТГ, голови Олеші та Обертина залишаються
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.