Руслан Марцінків: «Старости повинні мати стратегічне бачення розвитку своїх сіл»

Руслан Марцінків: «Старости повинні мати стратегічне бачення розвитку своїх сіл»

Утворення Івано-Франківської міської територіальної громади, до якої увійшло 18 приміських сіл, вимагає і відповідних інструментів управління такою великою територією. Тож Івано-Франківська міська рада нині продовжує формувати управлінську вертикаль територіальної громади – пише “Західний кур’єр“.

Як відомо, на першій листопадовій сесії міськради восьмого скликання було затверджено новий склад міськвиконкому, в якому один із заступників міського голови Віталій Федорів займатиметься виключно справами міської ТГ і розвитком її інфраструктури, а також утворено управління інтеграції ТГ. На сесійному засіданні депутати міської ради мали б ухвалити положення про управління інтеграції ТГ.

А тим часом на порядку денному міської ТГ — ще одне важливе питання: призначення сільських старост, від яких теж немалою мірою залежатиме розвиток сіл. Міський голова Руслан Марцінків у питанні приєднання сільських громад до міської ТГ з самих початків зайняв чітку позицію: об’єднання повинно відбуватися лише через діалог і порозуміння між громадами.

Такі ж демократичні засади місцевого самоврядування франківці відстоювали з самих початків і в питанні про старост — їх повинні обирати сільські громади. Торік у вересні вже був навіть підготовлений на розгляд міської ради проєкт рішення «Про затвердження Положення про старосту» з чітким викладом повноважень та обов’язків сільських старост, але центральна влада влітку цього року обмежила виборність на цю посаду, а тому кандидатури старост призначатимуть на сесіях рад територіальних громад.

І все ж міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, вважаючи позбавлення громад права обирати старост помилковим кроком у виборчому законодавстві, навіть у такій ситуації залишився вірним демократичним засадам місцевого самоврядування. Під час останньої виборчої кампанії в селах відбувалися і своєрідні громадські слухання – людей запитували і про те, кого вони б хотіли мати старостою села. І з врахуванням цих думок жителів приміських сіл Р. Марцінків визначив три вимоги до майбутніх старост сіл міської ТГ і місяць тому їх озвучив.

Отже, на думку міського голови Івано-Франківська, особи, які претендують на посади сільських старост, повинні: 1) мати стратегічне бачення розвитку своїх сіл у контексті розробки стратегії розвитку Івано-Франківської ТГ до 2030 року і подати відповідні пропозиції до комісії з відбору кандидатів на посаду старост сіл; 2) подати пропозиції до статуту територіальної громади, який найближчим часом затвердить міська рада; 3) визначити авторитетних жителів села для формування громадської ради при старості.

Після появи на початку грудня розпорядження про створення комісії з відбору кандидатів на посаду старост сіл Івано-Франківської міської ТГ на чолі із заступником міського голови В. Федорівим було оприлюднено й оголошення про прийом документів на посади старост.
Невдовзі за поданням міського голови міська рада призначить старост сіл на посади на строк її повноважень і вони увійдуть до складу міськвиконкому. Чільник Івано-Франківська Р. Марцінків націлений на конструктивну спільну працю із старостами на добро всієї територіальної громади.

Останні новини

 • Суспільство
  Суспільство
  Ювенальні поліцейські пильнують за поведінкою підлітків, які перебувають на профілактичному обліку
 • Місто
  Івано-Франківськ прийматиме турнір із футзалу серед команд міських рад
 • 11:35
  За добу на Прикарпатті сталося три пожежі
 • Суспільство
  В Україні можуть на державному рівні заборонити переносити робочі дні через свята
 • 10:39
  ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» постачатиме своїм клієнтам газ за спеціальною ціною
 • 10:11
  Обласна рада закликала Президента України, Парламент та Уряд ввести мораторій на підвищення тарифів на енергоносії
 • 09:42
  МОЗ розширило список “доступних ліків”
 • ДТП
  ДТП
  У Делятині авто збило пішохода – чоловік помер на місці аварії
 • 08:46
  Франківцям повідомили, куди можна здати ялинку після свят
 • 08:06
  Зарплати вчителів зростуть майже на 20% вже у січні, — Денис Шмигаль
 • Оказії
  Оказії
  Ошукали на 50 тисяч: на Калущині чоловік купував авто через інтернет, а втратив велику суму грошей
 • 20 Січня
 • Дещо цікаве
  На Івано-Франківщині збудували льодове містечко (ФОТОРЕПОРТАЖ)
 • Туризм
  Туризм
  На Прикарпатті від початку року надзвичайники чотири рази рятували туристів
 • 18:12
  Чи вернуться студенти після локдауну в аудиторії: позиція МОН
 • Кримінал
  Кримінал
  Три роки за гратами проведе житель Надвірнянщини, який п’яний вчинив ДТП з потерпілим
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.