Торгівля людьми! Це може трапитися з кожним

Торгівля людьми! Це може трапитися з кожним

Питання торгівлі людьми належить до кола найбільш актуальних проблем сьогодення у сфері захисту прав людини. Серйозну стурбованість світової спільноти викликає в наш час такий ганебний злочин, як торгівля жінками та дітьми, які дуже часто стають жертвами торгівців. Торгівля людьми не є локальним явищем, навпаки – глобальним. Практично кожна країна в світі є донором чи отримувачем осіб, або слугує транспортним коридором для їх переправлення.

Перед Україною, як і перед більшістю країн світу стоїть невідкладне завдання вживати рішучих заходів щодо запобігання цьому явищу, а також боротьби і подолання його наслідків.

Використовуючи нестабільність у політичній та соціально-економічній сферах України, транснаціональні організовані злочинні угруповання знайшли попит на її «живий товар» і об’єднали торгівлю людьми з нелегальною міграцією в єдиний вигідний і, по суті, безкарний бізнес.

Головним джерелом доходів торговців виступає оплатна передача «живого товару» покупцям. Одна вдала «угода» може принести прибуток у кілька тисяч доларів в залежності від країни призначення та мети експлуатації.

Усі злочини, пов’язані з торгівлею людьми, мають груповий характер, тому що торговці завжди попередньо домовляються із покупцями і «товар» у всіх випадках постачається за заздалегідь визначеною схемою.

Серед жінок основну групу ризику становлять особи у віці від 16 до 35 років, хоча зафіксовані випадки продажу осіб й більш старшого віку – від 35 до 50 років. Такі жінки їдуть за кордон за шлюбними оголошеннями з наміром вийти заміж або в пошуках роботи гувернантками, няньками, домашніми робітницями тощо. Однак за кордоном вони найчастіше потрапляють у фактичне домашнє рабство, працюючи на підприємствах легкої промисловості, у сільському господарстві або ж примушуються до проституції.

Україна є однією із так званих «країн-постачальників» звідки молодих жінок і дівчат часто зваблюють їхати у багаті країни, обіцяючи їм гроші і роботу, а потім змушують займатись проституцією. Помилковим було б вважати, що в ситуацію торгівлі людьми можна потрапити лише після перетину кордону, адже це може трапитися і в межах України.

Серед людей побутує думка на кшталт:

«це може трапитися із будь ким лише не зімною». Насправді це ще один міф, адже жертвою торговців може стати будь хто незалежно соціального статусу та освіти.Освітній рівень українських жінок, що виїжджають за кордон, різний. Дівчата й молоді жінки мають середню і середню фахову освіту, однак не є виключенням і жінки, що мають вищу освіту хоча їх відсоток дещо менший. Як правило до від`їзду майже всі офіційно ніде не працювали. Дуже багато хто їде за кордон з надією влаштувати своє особисте життя. Майже усі жінки не знають мови, звичаїв і законів тієї країни, у якій збираються працювати, не володіють навіть англійською.

Безумовно, основними причинами поширення торгівлі людьми в Україні виступають економічна криза, низький рівень життя і високий рівень безробіття, інфляція, відсутність впевненості в завтрашньому дні. Це ті фактори, що полегшують торговцям вербування українських жінок.

Що потрібно знати, щоб не потрапити в ситуацію торгівлі людьми? Фахівці рекомендують прості правила:

ПОТРІБНО МАТИ дійсний закордонний паспорт, підписати трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем, отримати робочу візу та відповідні дозволи, доки Ви на території України.

Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мативід повідну ЛІЦЕНЗІЮ. Перелік ліцензованих посередників з працевлаштування є на сайті Мінекономіки України me.gov.ua у розділі «Діяльність» у рубриці «Трудова міграція».

У розділі «Прийняті рішення» можна ознайомитися із наказами про видачу відповідних ліцензій юридичним особам.

ПЕРЕКОНАЙТЕСЬ, що робочий контракт перекладено вірно, він не містить розмитих формулювань, Вам зрозумілі усі умови працевлаштування: обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне й соціальне страхування, відпустку та вихідні.

Заздалегідь знайдіть та запишіть КОНТАКТНУ ІНФОРМАЦІЮ найближчого посольства України, а також організацій, які допомагають мігрантам у країні, до якої збираєтесь.

Зробіть та візьміть з собою КОПІЇ важливих документів (національного та закордонного паспорту, коду, полісу медичного страхування, візи, договору про роботу тощо), один примірник документів та нещодавно зроблену фотокартку залиште своїм близьким.

Довіряйте свої документи лише працівникам прикордонної служби/поліції. НЕ ЗАЛИШАЙТЕ НІКОМУ свій паспорт під заставу, для «оформлення документів» або з інших причин.

Домовтесь з рідними про КОДОВУ ФРАЗУ, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

Залиште своїм рідним ДЕТАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ про місце свого перебування та розкажіть про деталі подорожі. Підтримуйте постійний зв’язок з ними, повідомляйте відразу про зміну місця перебування.

НЕ погоджуйтесь на НЕОФІЦІЙНУ РОБОТУ. Трудова діяльність за туристичною, діловою або гостьовою візою є порушенням закону. Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Уточніть у відповідному консульстві, чиможливо посередництво при оформленні візи та яка вартість цієї послуги.

Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь, які Ви матимете ПРАВА В КРАЇНІ ПЕРЕБУВАННЯ, а також перевірте інформацію про традиції та закони місцевості, де плануєте перебувати.

Перед виїздом в іншу країну зареєструйтесь онлайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ.

Якщо Ви опинились В НЕБЕЗПЕЧНІЙ СИТУАЦІЇ, телефонуйте до місцевих екстрених служб та звертайтесь до посольства України в країні Вашого перебування.

Ставши жертвою торгівлі людьми, перебуваючи за кордоном, найкращим рішенням буде звернення до правоохоронних органів тієї країни в якій перебуваєте, або до консульських установ себто до посольства України.

У Івано-Франківській області за допомогою можна звернутися до Департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації (вул. Л.Курбаса, 2, тел. 0342 75-24-67) або управлінь соціального захисту районних державних адміністрацій відповідно до територіальної приналежності, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» (вул. Крихівецька, 102, тел.066 350 31 53, 097 791 14 84).

У місті Івано-Франківську рекомендуємо звертатися до Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, як відповідального суб’єкта за реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми (вул. Грушевського, 21, тел. 0342 53-40-79).

Дана публікація є можливою за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив (CanadafundforLocalInitiatives) в рамках реалізації Департаментом молодіжної   політики та спорту Івано-Франківсько їміської ради проєкту «Інформаційна кампанія «Протидія торгівлі жінками та дівчатами» (Informationalcampaign «Combatingtraffickinginwomenandgirls»). #CanadaFundUA

Останні новини

 • Історія
  Історія
  Колись у Станиславові: трагедія на фабриці фаянсу
 • 12:11
  Які обмеження будуть діяти з 24 січня на території Прикарпаття?
 • Армія
  Армія
  Кримінальні історії: мишача схема
 • 21 Січня
 • Дещо цікаве
  На Прикарпатті завершується зимовий облік птахів
 • конкурс
  конкурс
  Калуські ліцеїсти вибороли три призові місця у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості
 • 18:46
  Міський голова Івано-Франківська порадив власникам автономного опалення поки що не платити за платіжки від “Теплокомуненерго”
 • Карантин
  Карантин
  Учні 5-11 класів з понеділка починають дистанційне навчання
 • 17:31
  В Івано-Франківську припинили прийом документів на виготовлення польської візи
 • Карантин
  З понеділка Івано-Франківська область перейде у “червону зону”
 • 16:43
  У Зарічанському ліцеї на Надвірнянщині відкрили спортивний зал
 • 16:09
  Після свят в Івано-Франківську відновилися традиційні “чорні п’ятниці”
 • 15:38
  Косівська райрада сплатить майже 3 мільйони податкового боргу
 • Будівництво
  В Івано-Франківську розробляють макет консервації та ознакування Тисменицької брами
 • Події
  Події
  В Івано-Франківську двоє людей намагалися викрасти огорожу з меморіального скверу
 • 14:01
  Укрпошта до Дня Соборності України випустила поштову марку із тризубом
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.