«Маю сертифікат, сходжу за вас у магазин»: у мережі вже появляються оголошення про послуги «сертифікованих покупців»

«Маю сертифікат, сходжу за вас у магазин»: у мережі вже появляються оголошення про послуги «сертифікованих покупців»

Ситуація із пандемією завела українців у справжній тупик. Тепер, аби вільно відвідувати будь-які заклади у «червоній зоні», треба мати документ, що посвідчує вакцинацію від ковіду, або ж «свіжий» ПЛР-тест чи бодай довідку про нещодавню хворобу. Але що робити тим, хто з певних причин не вакцинувався чи вперто не хоче проходити таку процедуру? І справа навіть не у розвагах чи походах у ресторани. Найгірше буде тим, хто вибудував собі плани, чи, для прикладу, затіяв ремонти, але йому забракло матеріалів. Невже доведеться відмовитись від походів навіть у торгові центри за необхідними покупками?

Для вирішення цієї проблеми українці вже знайшли вихід. В мережі вже появилися оголошення про нову послугу – «сертифікований покупець». Так-так, вам не здалося. Ті люди, котрі мають сертифікат вакцинації, відповідно і мають необмежене право доступу до будь-яких закладів, торгово-розважальних центрів тощо.

Ми перевірили, як це працює, і на власному досвіді переконалися, що вакциновані люди і справді вважаються особливими, бо можуть безперешкодно потрапити у будь-який заклад, котрий продовжує працювати в «червоній зоні». І навіть якщо вам розповідають, що десь у «Епіцентр» впускають невакцинованих, не вірте. Без папірця чи документа в «Дії» ви цього не зможете зробити. Не впускають у приміщення газопостачальної компанії чи у крамницю із одягом. І навіть у театрі вимагають сертифіката.

Мій знайомий розпочав ремонт. Але так невчасно придумали ту «червону зону», що він тепер не може придбати необхідних будівельних матеріалів. Чого він вже тільки не видумував, але купувати через Інтернет не береться, бо не довіряє – раптом привезуть щось не те. А в магазині можна, як кажуть, і помацати, і проконсультуватися. Чоловік вже навіть сам їздив до «Епіцентру» і пробував увійти в магазин. Але без сертифіката про вакцинацію його так і не впустили. Зрештою, він не надто розчарувався, бо побачив, що не один такий. Проте стало шкода витраченого бензину і часу.

Аби перевірити, як працює система контролю вакцинації, стаю на певний час покупцем потрібного товару і вирішую допомогти знайомому із будматеріалами.

На вході до гіпермаркету охоронці ретельно приглядаються до ковідних сертифікатів. Спрацювало те, що мені вдалося завантажити у свій мобільний застосунок «Дія» та підтягнути у ньому сертифікат про вакцинацію, паперову версію якого ношу із собою ще від кінця літа. Показавши картинку сертифіката на екрані мобільного, автоматично стаю віп-клієнтом торгового закладу, адже там для мене – усе, що забажаю.

Вже із самого входу продавці побачили, що я не просто так прийшов до них на прогулянку, як би це міг зробити дотепер у будь-який вихідний. Мчу через простір гіпермаркету до потрібного мені ряду аж у другому кінці закладу. А тим часом продавці та консультанти, зібравшись невеликими гуртами, з надією проводжають мене поглядами. І коли врешті я знаходжу необхідний меті товар, то бачу розчарування у працівників інших відділів, котрі сподівалися, що такий бажаний клієнт «клюне» саме на їхній товар. А й справді, такої пустоти в «Епіцентрі» годі й уявити. Кому розкажеш, нізащо не повірить.

Коли наближаюсь до кожного наступного гурту продавців, ті вмовкають і проявляють неабияку уважність до такого рідкісного клієнта. Ба навіть більше, консультанти готові порадити, як зекономити, бо ж розуміють, що зароблять собі бали в очах покупця.

Плюсом такої «червоної зони» для гіпермаркету стало й те, що покупцям не доводиться довго чекати у черзі біля каси. Це тепер – учорашній день, а касир люб’язно обслуговує сертифікованих покупців і не забуває припрошувати знову навідатися, бо прекрасно розуміє, що натовпу клієнтів так скоро в магазині ще не буде.

На виході із товаром побачив, що то я не один такий. Кожного, хто випихав перед собою навантажений візок із товаром, очікував щасливий «замовник» біля припаркованого на стоянці авто і обнадійливо потирав руки. Спецоперація із купівлею товару вдалася. І навіть самому якось стало легше на душі, бо ж так просто випробував те. Про що кожного дня обговорюють у соцмережах, змальовуючи різні версії.

В Інтернеті вже можна віднайти оголошення про надання такої послуги. «Сходжу за вас у магазин», «Маю сертифікат, куплю вам товар у крамниці» – такі послуги ще не надто популярні, але у великих містах вони вже набирають розголосу. Та й сама послуга вже отримала назву «сертифікований покупець». Охочі вигідно скористатися ситуацією правлять за свої походи у магазини відносно невисоку плату – від 100 до 200 гривень. Крім того, якщо є така потреба, то у прейскуранті вказують ще й транспортні витрати.

Вигадливі і підприємливі українці не дадуть собі пропасти. Пригадайте, аналогічна ситуація була, коли ще на початку пандемії не впускали гуляти в парках без домашніх улюбленців. Тоді мережа рясніла оголошеннями про послуги із вигулу собак. Щоправда, це було радше не заради заробітку, а заради можливості вийти на вулицю і подихати свіжим повітрям у парках та скверах, що можна було вільно зробити лише за наявності чотирилапого на повідку.

Володимир БОДАК

Останні новини

6 Грудня
 • Суспільство
  Суспільство
  Солодкі фантазії: прикарпатка створює справжні шедеври з шоколаду
 • 22 листопада
 • Важливо
  Важливо
  Будинки, яких особливо шкода
 • 10:43
  В Івано-Франківській громаді цьогоріч капітально відремонтували 7 вулиць у місті та 17 – у селах
 • 19 листопада
 • Історія
  Історія
  Кримінальні історії: таємне життя гімназійного професора
 • 14:06
  Бракує техніки: франківські комунальники вже готуються до снігу
 • ДТП
  Водія, що пошкодив дорожні знаки, притягнули до відповідальності
 • 12:08
  Змінять траєкторію: в Івано-Франківську проведуть реконструкцію перехрестя вулиць Галицької – Дністровської
 • 17 листопада
 • Важливо
  Станиславівська уніформістика
 • 10:36
  В Івано-Франківську зловили зловмисників, які викрадали з будинків лічильники теплової енергії
 • 12 листопада
 • Історія
  Історія
  Колись у Станиславові: колійова катастрофа
 • Місто
  Новизна смаків: в Івано-Франківську запровадили електронний нагляд за шкільним харчуванням
 • 6 листопада
 • 13:59
  Здоров’я і хвороби старого Станиславова
 • Історія
  Історія
  Кримінальні історії: справа про таємничу поштівку
 • 5 листопада
 • 14:20
  ВРУ скасувала прописку у паспорті – зареєструвати місце проживання можна буде в “Дії”
 • 13:08
  Викладачка ІФНМУ перемогла на конкурсі молодих вчених у Києві
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.