Усе буде Івано-Франківськ!

Усе буде Івано-Франківськ!

Руслан Марцінків: «Ми закликали людей голосувати за проукраїнські партії, і люди відгукнулися на це»

В Івано-Франківську на місцевих виборах 25 жовтня дива не сталося: серйозної конкуренції Русланові Марцінківу чотири інші претенденти на посаду міського голови не склали і разом взяті отримали мізерну електоральну підтримку, тоді як чинний міський голова передбачувано набрав 84,78% голосів виборців.  Якою буде політика очільника Івано-Франківська на наступні п’ять років, які пріоритети матиме місто, спробуємо з’ясувати в розмові з переможцем виборів Русланом Марцінківим.

– «Чільник прикарпатської столиці, який ледве переміг 2015 року, за п’ять років перетворився на безальтернативного господаря міста з міцною командою. Мер має більшість у міській раді, диктує правила гри, дозволяє собі публічно конфліктувати з центральною владою…» і т. д. Так про вас недавно написала одна з всеукраїнських газет. І справді, останні вибори ви виграли з фантастичним результатом ще в першому турі – майже 85% голосів. У чому секрет такого успіху?

— Усе дуже просто: ми працювали упродовж попередніх п’яти років, а не два місяці перед виборами, і люди це оцінили. Їм імпонує той курс розвитку міста Івано-Франківська, який задала моя команда. Попри наявність у місті ще багатьох проблем, франківці розуміють, що місто рухається в правильному напрямку.

— Серпневе соціологічне опитування групи «Рейтинг» точно спрогнозувало ваш успіх на місцевих виборах. Однак ваша активність у передвиборчий період вказує на те, що позитивний прогноз на 25 жовтня вас не заколисав.

— Соціологія, на жаль чи на щастя, не завжди достовірно відображає суспільні процеси. Це особливо спостерігалося під час виборів п’ять років тому. Все залежить від роботи. Тому моя команда не розслаблялася і працювала на результат, і не лише для мене, а й усієї команди. Люди це відчули і підтримали. Ця кампанія була особлива тому, що вибори ще ніколи не відбувалися в умовах пандемії та за обмеженої можливості проводити масові заходи. Тому цього року більшу роль грали соціальні мережі і комунікація через засоби масової інформації. Через це певний острах був. Але ми працювали і пробували мобілізувати свого виборця. І нам це вдалося.

— Однією зі знакових рис цьогорічних місцевих виборів стала впевнена перемога представників ВО «Свобода» в Тернополі, Калуші, Долині і Косові. Як це можете пояснити, що в цих містах «свободівцям» вдалося перемогти, а в інших — ні?

— Усе залежить від конкретних людей та їхньої роботи. Мені дуже приємно, що Сергій Надал у Тернополі виграв уже втретє. Там теж було багато критики, але люди своїм голосуванням показали, що підтримують Надала, що й навіть другого туру не треба було.
Я маю статистику усіх виборів, які показують, що в Івано-Франківську «Свобода» здобуває все більшу підтримку. Якщо на перших виборах вона мала 23 відсотки підтримки, на других — 29 з «копійками», то цього року — 54. Це означає, що ми системно працюємо, а люди нас підтримують, бо бачать, що місто змінюється на краще.

— Отож, як тут не згадати про роль людини в історії. На керівній посаді…

— Звичайно, від особистості залежить дуже багато. Люди добре бачать те, що до них найближче, тому оцінюють по ділах.

— А чим можуть завойовувати південь і схід держави проукраїнські партії?

— Я думаю, що роботою. Після Революції гідності кадровий підбір у тих регіонах України був поганий, і тому сьогодні бачимо повернення на політичну сцену відверто проросійських ОПЗЖ, партії Шарія та ін. Треба добре працювати і наполегливою працею показувати людям, що з проукраїнськими силами життя змінюється на краще.

— Видно, в нас спрацювало гасло «Захистимо український Франківськ»…

— Ми закликали людей голосувати за проукраїнські партії, і люди, схоже, відгукнулися на це. І це дуже добре, що в Івано-Франківську до міської ради жодна з проросійських чи олігархічних партій не пройшла…

— Ви публічно вже заявили, що задоволені результатами виборів у місті ще й тому, що до міської ради пройшли лише проукраїнські сили. А як будете формувати з ними коаліцію?

— Так, у міській раді будуть представлені три чітко проукраїнські партії. У нас будуть нормальні стосунки. Якоїсь формальної коаліції з угодами та підписами не буде. Але я думаю, що будемо співпрацювати зі всіма фракціями, адже серед них немає антагоністських. Я зі всіма готовий співпрацювати.

— Які завдання ставите перед собою і своєю командою на наступну п’ятирічку?

— Перше – це завершення вже розпочатих за поперед­ньої каденції об’єктів: моста, дитячих садочків, шкіл. Друге – активізувати перехід Франківська на індивідуальне опалення, особливо в районі обслуговування СТЕК. Третє – це завершення реформи громадського транспорту в місті, який весь має стати комунальним, забезпечення сполучення міста із селами міської ОТГ і бодай часткове розв’язання проблеми автомобільних корків з допомогою нової транспортної мережі. Четверте – це гармонійний розвиток нашої громади з огляду на приєднання до Івано-Франківська 18 сіл. Тож треба вибудовувати здорові стосунки в рамках ОТГ, притиратися одні до одних. Тут важливо, як ми ці механізми змоделюємо і запустимо. П’яте – економічний розвиток Івано-Франківська, який має стати більш активним.

— Про плани щодо моста в Пасічну прошу розповісти детальніше, бо це питання є життєвим інтересом багатьох тисяч франківців. Тим більше, що уряд вже повідомив про виділення 60 млн гривень на новий франківський міст…

— Поки що обіцяні 60 млн грн є лише на паперах і до того ж чомусь виділені на область. Мені це є незрозумілим. Складається враження, що ці кошти виділяють для того, щоб їх не встигли використати. Якщо кошти виділено на область, то треба буде проводити новий тендер, витримувати процедури, а часу для освоєння цих грошей у законний спосіб залишиться обмаль. Хіба що ці кошти зроблять перехідними на наступний рік. Адже навіть якщо б сьогодні ці 60 мільйонів передали містові, то було б проблемно їх освоїти до кінця року. Отож, складається враження, що гроші на міст ніби дали і ніби не дали…
Мені хочеться вірити, що між центральною владою і громадами все-таки налагодиться нормальний діалог при розв’язанні місцевих проблем. До цього часу місто будувало міст виключно своїм коштом, хоча міст служитиме для всієї області і не лише її.

— А взагалі-то цих 60 мільйонів на що може вистачити?

— Думаю, що на добудову моста і на початок транспортної розв’язки біля нього. Нам треба мати на рахунку хоча б 150 млн грн, щоб швидко добудувати розв’язку. Її довго не зможемо будувати, тому що це означає перекриття вулиці Надрічної і створення великих транспортних труднощів у місті. Якщо при цьому зможемо розраховувати і на державні кошти, то це пришвидшить роботи; якщо ж ні — то доведеться мобілізовувати на цей проєкт кошти і відмовлятися на рік від якихось інших видатків.
Але так чи інакше цієї каденції міст добудуємо. Про міст говорили 30 років, а комусь треба було почати і завершити його. Нині ми в пошуках коштів.

— А як будуватимете кадрову політику?

— Зміниться і навіть збільшиться склад заступників міського голови, кожен із яких відповідатиме за певний напрям роботи. Акцент буде на економічному розвитку, інформаційних технологіях, транспорті, розвитку міської ОТГ. Скажімо, перехід на індивідуальне опалення потребує більше концентрації уваги на системі теплопостачання, і це є достатньо великою роботою. У тому переконалися цього року: в місті 120 будинків отримали дозвіл на індивідуальне опалення, і кожному з них треба було працювати з газовиками, людьми, що не є аж такою простою справою.
Вимогою часу стала цифрова трансформація. Потрібно мати відповідний департамент і посилювати впровадження новітніх технологій. Нині дуже великим викликом є медицина. Ця галузь стає однією з найбільш пріоритетних, а тому теж потребує кадрових рішень для свого розвитку. Розв’язання проблеми транспортних корків у місті теж того ж потребує. Економічний напрямок, інвестиції, залучення грантів (цього року виграли 78 млн грн грантів) теж потребують управління процесом. Також буде посилюватися напрямок співпраці із селами — буде заступник міського голови, який системно займеться виключно сільськими територіями. Це великий обсяг роботи – все-таки 18 сіл. Це все потрібно, щоб ми були більш ефективними.

— Отож, «Усе буде Івано-Франківськ»?

— Так. Чому таке гасло? Тому що ми повинні побудувати велику громаду, щоб і місто, і села зростали. І це гасло нас усіх об’єднує незалежно від місця проживання.
Розмову вів Петро Парипа

Останні новини

 • 19:03
  З першого грудня на Прикарпатті заборонено ловити раків
 • Без категорії
  Кримінальна історія: Пригоди перукарів
 • Гроші
  Гроші
  1 грудня в Україні зростуть розміри аліментів на дітей та прожитковий мінімум. Цифри
 • 15:42
  Івано-Франківські патрульні виявили викрадений автомобіль
 • 14:26
  Домашні улюбленці у давньому Станиславові
 • Гроші
  Гроші
  Гроші: екстреної фінансової допомиги від МВФ не буде
 • 12:17
  Івано-Франківськ – у трійці найдемократичніших міст
 • 11:13
  VeloHalychyna претендує на фінансування з секторальної бюджетної підтримки ЄС
 • Історія
  Ретро-новина: Демонстрація безробітних
 • 09:24
  У Ямниці буде призупинено рух тролейбуса №4
 • 08:22
  Вечірня подорож на “Уралі” мало не закінчилась нещасним випадком
 • Віра
  В Івано-Франківську готуються до відкриття нового корпусу Католицького ліцею
 • 28 листопада
 • 20:32
  До Будинку нічного перебування звернулася жінка, котра була в розшуку
 • 19:41
  Волейбольна команда Покуття-Прибилів здобула дві важливі перемоги у чемпіонаті
 • 18:21
  Знову пожежі: уже сьогодні горіло у Івано-Франківську та Рогатині
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.