Відьомські шеврони, фотосесія біля магнолії та бойові меми: франківка організовує оригінальні збори коштів на авто для ЗСУ

Відьомські шеврони, фотосесія біля магнолії та бойові меми: франківка організовує оригінальні збори коштів на авто для ЗСУ

Сьогодні волонтери акумулюють усі свої сили і можливості, щоб всіляко підтримати наших військовослужбовців. Та не тільки амуніцією, їжею та одягом можна їм допомогти. Особливо потрібні армійцям на передовій автомобілі.

«Західний кур’єр» продовжує рубрику «Історії, які надихають». І сьогодні нашою героїнею стала франківська журналістка та PR-спеціалістка Оксана Говера, яка наважилась підставити своє плече військовим та займається збором коштів та купівлею авто для ЗСУ. А ще завжди енергійна та сповнена ентузіазму Оксана нищить ворога щоденним гумором у мережі – кумедними мемами та гострими постами на злободенні теми дня.

Пікапи, щоб возити «кабачки» та «полуницю»

Хоча її сторінка у Facebook – це суцільні збори коштів, вона не любить, щоб її називали волонтеркою. Каже, що тільки робить те, що в її силах, – тут і зараз.

«Сьогодні, мабуть, немає вже такої сім’ї, яка б не мала родича, знайомого, колегу чи сусіда на фронті, які, ризикуючи своїм життям, захищають наш спокій. То хіба можна залишатись осторонь? – говорить пані Оксана. – Принаймні, так склалось у мене. Коли захищати країну пішли мої друзі і родичі й у них появились перші запити, я не роздумуючи взялась допомагати. На початках повномасштабного вторгнення орків організовувала придбання бронежилетів та амуніції для наших військових. Наприкінці березня один «фермер» (так вона називає бійців) із підрозділу, який вже місяць брав участь у активних бойових діях, написав мені, що у них велика потреба у автомобілях, адже їхні авто розтрощені. І це не була примха чи забаганка, а термінова необхідність для виконання бойового завдання».

Хоча Оксана – вправна водійка, зізнається, що раніше особливо не цікавилась автомобілями, зокрема їхніми технічними характеристиками. Порадившись із чоловіком, взялась збирати кошти на пікапи, шукати потрібні авто у Європі та доставляти їх в Україну.

Волонтерка зазначає, що історія придбання першого авто для «особливих котиків» була досить непростою. Проте необхідний пікап вже у «фермерів» і возить «кабачки» (артилерійську установку) та «полуницю» (полонених).

«Вкінці березня ми організували збір коштів на перше авто. Потрібно було 2200 євро. Ці гроші ми зібрали дуже швидко, буквально за півтора дня. Але, окрім необхідної суми, потрібно було знайти логіста, який підшукає потрібне авто у Європі, та забезпечити його доставку до українського кордону. Коли ця сума була зібрана, виявилось, що автівка, яку ми планували купити, поламана. Ми почали шукати інше авто, і тут халепа – за тиждень ціна на таку ж машину зросла вдвічі. Майже місяць логіст водив нас за ніс. Тим часом збирались кошти, шукались, знаходились і купувались автівки для інших «котиків», лиш потрібне авто для особливих, «фермерських», висіло у нас незакритим гештальтом. І тільки на початку травня нам знайшли в Англії потрібний пікап у хорошому стані і за хорошою ціною», – розповідає Оксана.

Оскільки коштів не вистачало, щоб уникнути додаткових витрат на «перегонщиків», а їхні суми коливаються від 100 до 400 доларів, жінка разом зі своїми подругами-волонтерками поїхали самі до Польщі по автівки.

«Пройшовши сама цей шлях, скажу: якщо у вас є такі кошти, то ця робота стільки коштує. Чесно. Щонайменше, те, що я побачила, в яких чергах і в яких умовах доводиться «перегонщикам» днями стояти, то я розумію, чому вони виставляють такі такси. У моєму випадку ми не могли собі дозволити жодної додаткової витрати, бо ще не вистачає грошей, щоб викупити інше авто. Найбільше нас вразили величезні черги іномарок перед українським кордоном, які не пропускають авто для ЗСУ – ні пікапів, ні бусиків, навіть «швидких». Потрібно вистоювати годинами, навіть добами у загальній черзі», – додає Оксана.

Більшість зібраних коштів – це збори через Facebook. «Для мене важливо публікувати детальні звіти пожертв та витрат, люди бачать, що інформація повністю відкрита, тому це викликає в них довіру. Є також і великі жертводавці та приватні благодійники, які перераховують чималі суми. Проте ціна машини – це одне. Хочу порадити тим, хто братиметься за цю справу, що потрібно ще врахувати витрати на пальне, що зараз є особливо гострою проблемою, а також послуги логіста та перевірку на СТО»,  – додає вона.

Загалом Оксані Говері вдалось вже організувати для бійців шість автівок. Три з них придбали за кордоном за зібрані кошти. У грошовому вимірі це приблизно 15 тисяч доларів. Три машини віддали безкоштовно хороші люди, до яких звернулась волонтерка.

«Останніми днями я часто плачу – не від розпачу, а від захвату. Від того, наскільки неймовірними є наші люди. І не важливо, чи це переказані 8 гривень, чи 1000 доларів, чи власна автівка – кожен вчинок заслуговує поваги», – ділиться враженнями жінка.

Переважно «котики» просять дизельні автомобілі – повнопривідні джипи, а найчастіше – пікапи, бо в них можна перевозити зброю або встановити в кузові кулемет. Ціни на такі нині у Європі – 4-5 тисяч доларів. Бензинові автівки у гарячих точках не годяться, адже на передовій немає можливості дістати бензин. Із дизельним паливом простіше – його можна навіть у орків злити.

Звичайно, клімат-контроль, кондиціонер та шкіряний салон у цих машинах не потрібні. Ці автомобілі, скоріш за все, будуть експлуатуватись на межі їх можливостей. Головними вимогами для цих авто є справність, хороший двигун, якісна ходова та велика прохідність.

 «Одного разу мені жартома написав один «котик», чи можу я організувати джавелін? Я відповіла, що можу за таке забанити. Він просто сказав, а я вже буду думати…», – сміється Оксана. І додає, що будь-яка волонтерська діяльність вимагає надзвичайних зусиль, терпеливості і часу. І наші бійці це знають, це додає їм сил нищити ворога.

Призов у «відьомський» батальйон

Потреби армії не скорочуються, тому збори коштів на сторінці Оксани Говери продовжуються. Щоб привернути увагу людей, вона  організовує оригінальні способи благодійності і мобілізує людей своїми постами.

Також франківська медійниця намагається підтримувати бойовий дух наших бійців і оптимістичний настрій у тилу цікавими постами. Щовечора вона викладає на своїй сторінці дотепні меми, які є справжнім антистресом для онлайн-друзів.

«Герої та історії моїх мемів народжуються залежно від актуальної новини чи події дня. Меми – це новітній інструмент воєнної пропаганди, колективної радості у цей тяжкий час. Часто я роблю меми суто для знайомих військових, які не викладаю у мережі, а відправляю їм приватно. Сміх додає їм сил та відваги», – розповідає Оксана.

Оксана Говера викладає в КПІ ім. Ігоря Сікорського дисципліну конфліктологія, тому тема меморобства для неї близька. Викладачка запевняє, що гумор є одним із методів вирішення конфліктів, підтримки суспільної енергії та оптимізму. Тому однією з вимог допуску до складання заліків для її студентів є складання авторського мему. Найвлучніші вона також публікує на своїй сторінці.

А нещодавно PR-спеціалістка організувала цікавий онлайн-аукціон. Лотами стали шеврони «Українські бойові відьми». Про такий шеврон вона мріяла сама і незабаром отримала його у подарунок від подруги. Та виявилося, що охочих мати такий сувенір чимало.

«Я виклала фото на своїй сторінці з цим шевроном і мені написали в коментарях: «Знаю, що ти збираєш кошти на пікап, я готова відкупити в тебе шеврон за доволі великі гроші». Тоді у мене і з’явилась ідея влаштувати цей благодійний аукціон. Я одразу зателефонувала колежанці та попросила ще кілька «відьомських» шевронів, на що вона люб’язно погодилась», – розповідає волонтерка.

Аукціон Оксана Говера проводить на своїй сторінці у Facebook. Опівночі публікує допис із шевроном, а далі впродовж доби можна робити ставки. Ідея виявилась успішною і допомогла зібрати чималу суму на авто для «котиків».

«Перший лот був проданий за 1100 гривень. Водночас цей аукціон привернув увагу до збору коштів. Протягом дня надійшла величезна сума – скидали від 50 гривень до 1000 доларів, навіть ті, яким шеврон не дістався. Загалом продано вже п’ять таких шевронів. І охочих доєднатись до батальйону «Українських бойових відьом» ще чимало», – каже пані Оксана.

Також вона організувала благодійну фотосесію біля розквітлого куща магнолії на власному подвір’ї. «Ідею мені підкинув мій друг –  волонтер Андрій Коваль, який приїхав до мене у справах і побачив цю красу. Зробив селфі і каже: «Давай, я тобі заплачу за це фото, адже знаю, що ви збираєте на автівку на фронт». Я не заперечувала. Так і зародилась ідея благодійної фотосесії біля магнолії».

І як виявилось, людей це зачепило, почались надходження. Деякі донати писали волонтерці: «На жаль, я не можу зробити фото біля магнолії, але ти добре доглядай за нею, щоб на наступний рік розквітла ще краще». І конвертували перегляд красивого фото у зручну для них суму донату на машину.

 «Кляті окупанти вкрали цю весну у наших захисників. Вони не чують співу пташок, не бачать розквітлих магнолій та не можуть випити кави на літньому майданчику. Тому ми повинні всіма силами підтримувати їх, щоб вони були усім забезпечені і могли гідно виконувати бойові завдання. А гроші ми ще заробимо», – зазначає волонтерка.

А ще Оксана Говера обіцяє, що після перемоги, обов’язково покатає на придбаних бойових пікапах усіх благодійників. А, можливо, й організує військовий музей на колесах.

Мар’яна РИНДИЧ

P.S. Долучитись до збору коштів на автомобілі для військових можна за реквізитами:

Приватбанк – 5168745605042446 Монобанк – 5375411404236528 PayPal – Hovera.oksana@gmail.com

Останні новини

  • Дещо цікаве
    У Ворохті існував аматорський театр
  • 19:00
    У Рожнятові відбулися дні віднови духа для вірних
  • Історія
    Нагороджено переможців компʼютерної гри «Давній Галич»
  • 17:57
    Долинська міськрада надала допомоги для наших Захисників на понад 2,7 млн грн
  • 17:30
    Допомога ЗСУ, звіти комунальних підприємств і дороги у кредит — основне на 63-й сесії Калуської міської ради
  • Пам'ять
    За усіма Героями, які поклали свої життя за Україну: в Меморіальному сквері вкорте пролунав “Дзвін пам’яті”
  • 16:28
    Патрульні розшукали дитину, що загубилася
  • 16:00
    518 тис грн виділили у березні для соціальної підтримки військових та їх родин у Бурштинській громаді
  • Освіта
    В Івано-Франківському ліцеї №25 оновили комп’ютерний клас
  • 14:49
    Для франківського ліцею спорудили нову модульну котельню
  • Новини ОТГ
    У Калуші стартував традиційний шаховий турнір
  • 13:59
    В Івано-Франківську відбувся воркшоп для експортерів
  • 13:30
    Без грошей і без товару: аферисти обдурили мешканку Коломийщини під час онлайн-шопінгу
  • 12:59
    Прикарпатським поліцейським-спецпризначенням передали БПЛА
  • Дата
    Окупаційне «визволення» Коломиї: 28 березня 1944 р.- дата зміни німецької окупації на радянську
  • Залишити коментар

    Ваша електронна пошта не буде опублікована.