Звідси до міста – рукою подати: 18 липня у Колодіївці відзначатимуть День села

Звідси до міста – рукою подати: 18 липня у Колодіївці відзначатимуть День села

Село Колодіївка, котре входить до складу Івано-Франківської територіальної громади, відзначає славний ювілей – 555 років з часу першої згадки. До святкування у селі готуються неабияк – косять, рубають, фарбують, ремонтують, латають дороги. І все роблять гуртом, бо ж для себе. У цій справі колодіївчани відповідальні, бо шанують свій рідний і затишний край, а ще дбають, аби їхнім дітям тут також було затишно і комфортно.

Колодіївка – прекрасне мальовниче село, котре розкинулося за Вовчинецькими пагорбами. Сюди з Івано-Франківська, який став центром територіальної громади, – рукою подати. Проте громадський транспорт змушений долати значно довшу дистанцію в об’їзд через Угорники, Підлужжя. Причина доволі банальна – відсутність нормальної дороги через Вовчинецьку гору.

«П’ять хвилин машиною – і я в Івано-Франківську. Для нас головне, аби через Вовчинецьку гору була зроблена дорога»,  – говорить радниця міського голови Галина Бринзей.

У Колодіївці всі всіх знають, бо ж село відносно невелике. Тут проживає, за офіційними даними, до пів тисячі людей.

«В нас немає як такого виробництва у селі, щоби люди змогли жити і працювати, не виїжджаючи в місто чи за кордон. Дуже багато мешканців села фактично проживають в Івано-Франківську. Тому й задоволені таким приєднанням до великої територіальної громади із центром в Івано-Франківську»,  –  продовжує пані Галина.

Селяни кажуть, це кращий варіант децентралізації, котрий тільки можна було уявити. Бо так можна сподіватися бодай на якийсь мінімальний розвиток і виділення коштів.

А благоустрій свого рідного села у Колодіївці здебільшого проводять власними силами, бо знають, що чекати допомоги зі сторони можна буде довго. У цьому в Колодіївці переконалися і минулої зими, коли снігові замети перекрили сполучення із селом. Тоді, як переконує радниця міського голови, власними силами і власним трактором спромоглися таки розчистити від снігу дорогу до села та посипати її сіллю.

Нещодавно в Колодіївці запрацював територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг. Це стало ще одним кроком назустріч мешканцям села. Тепер для вирішення будь-яких питань із документами люди звертаються у ЦНАП у своєму селі, а вже не треба їхати до Івано-Франківська. До позитивів приєднання до великої територіальної громади у Колодіївці також зараховують те, що тепер сюди їздить комунальний автобус.

Село живе тоді, коли в ньому є школа, ростуть діти. Зараз у Колодіївській гімназії навчається майже 50 учнів. Але громада села хоче вберегти цей навчальний заклад, бо там, де школа, там і є надія на майбутнє. Тепер у селі діти мають можливість займатися і корисними справами. Тут діє дитяча студія «Ґоґодзи». Вихованці студії виготовляють різні вироби із глини. Також вони представляють народні промисли під час різних свят та фестивалів і проводять майстер-класи із гончарства.

Географічне розташування села має свої переваги, адже воно захищене від бурхливих вод Бистриці Вовчинецькими горами, а тому тут немає проблем із підтопленням.

Є на території села і місце для культурного відпочинку, щоправда, воно ще не облаштоване належним чином. Проте мінімальне прибирання площі біля ставка дозволило провести тут святкування Івана Купала 7 липня. Його вдалося організувати буквально за два дні. Але це було того варте. Діти і молодь, люди золотого віку – всі із задоволенням тепер згадують той вечір культурного відпочинку біля сільського ставка.

«Жаби квакають, люди співають, діти скачуть, віночки пускають на воду», – так розважливо ділиться емоціями після проведеного свята радниця міського голови Галина Бринзей.

Святкування Дня села також відбудеться по-особливому. Галина Бринзей запевняє, що хоче, аби в їхньому селі було не так, як усюди. Для цього задумали провести ювілей в екостилі. Тюки із соломи слугуватимуть за місця для сидіння, а також стануть частиною фотозони. А ще повсюди будуть вишиванки та рушники. Для забави у село запросили і зіркових артистів – Роксолану Калин та Олега Чигера. Міська рада виділила 55 тисяч на відзначення ювілею Колодіївки.

Ставок біля села хочуть облагородити і створити там відпочинковий парк. Із проєктом благоустрою цієї рекреаційної зони сільська громада навіть брала участь у цьогорічній програмі «Бюджет участі». Але проєкт не отримав належної підтримки громадян під час голосування. Тому тепер своїми силами доводиться займатися його облагородженням.

Радниця міського голови зізнається, що щоденні клопоти у селі приносять задоволення тоді, коли видно очікуваний результат. Не все ще настільки ідеально, аби можна було відпочивати, тому й працюють у громаді щоденно. Там асфальтують дорогу, там рубають густі зарості на старому цвинтарі, там косять траву і борщівник. Змінила свій вигляд і автобусна зупинка. Відтепер усі букви в назві села на місці. А напередодні святкування Департамент благоустрою потішив завершенням капремонту частини центральної вулиці Чорновола.

Наразі інвестиційна привабливість у Колодіївці полягає лише у можливості розвивати тут сільське господарство. Тому на землях працює декілька агропідприємств. А ще на території села запрацювало підприємство із вирощування та обробки топінамбура.

Галина Бринзей каже, що життя у сільській громаді також вимагає фінансування із бюджету, але в таких умовах село не має своїх коштів.

«Багатшим селам не завидую, розумію все і бачу, що нам міська влада виділяє все, що може», – зізнається жінка.

Зараз у селі шукають місце для встановлення стели односельчанам, які загинули у селі Богрівка на Богородчанщині. Ще досі в центрі села стоїть пам’ятник солдата із радянською зіркою. Але громада не може вирішити, як із ним краще вчинити – демонтувати чи все-таки залишити. Такі питання вирішують на дорадчій раді. Для цього просять включити у дорадчу раду села бодай одного представника від Івано-Франківська.

У приміщенні колишньої сільської ради тепер розміщені ЦНАП і бібліотека. Але ця споруда також вимагає грошей, бо перебуває в аварійному стані. Також у центрі села вже 17-й рік триває будівництво величного греко-католицького храму.

Не цураються у Колодіївці свого минулого, тому ще доглядають десяток-другий корів, проте коней у Колодіївці вже ніхто не тримає.

«Колись мешканців Колодіївки називали «маслєнниками». Ми мали худобу, робили масло, сир, сметану і всьо до Станіслава носили на базар, – розповідає мешканка Колодіївки Марія Яковин. –  А жити в Івано-Франківській громаді нам добре після об’єднання, бо місто є місто». Аби на наш вік стало, кажуть у Колодіївці та самотужки беруться до будь-якої роботи.

Славиться Колодіївка і своїми мешканцями, котрі з власної ініціативи дбають, аби було добре усім, хто живе і приїжджає у це село. Активіст Ярослав Олійник вже понад 10 років займається висаджуванням дерев обабіч польових доріг, що ведуть у Колодіївку. До цього він залучає і молодь. За 11 років від вже висадив понад тисячу дерев. Чоловік переконаний, що саме ці дерева взимку затримуватимуть сніг.

Володимир БОДАК

Останні новини

17 Вересня
 • 11:00
  У Івано-Франківську на перехресті вулиць Мазепи і Саєвича, біля ліцею № 23 імені Романа Гурика, влаштують пішохідний перехід
 • 10:40
  За літній період у таборах і санаторіях вдалося оздоровити 601 дитину з Івано-Франківської міської територіальної громади
 • 10:25
  З початку року до місцевого бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло 52 мільйони гривень, що на 15 млн. грн. більше від плану.
 • 10:14
  У селах Івано-Франківської міської територіальної громади модернізують системи зовнішнього освітлення вулиць.
 • Дороги
  Дороги
  У Івано-Франківську захищати придорожні газони від паркування машин спробують за допомогою елементів ландшафтного дизайну
 • 30 Липня
 • 14:37
  Двоколісником із комфортом: після річної перерви в Івано-Франківську відновили роботи з проєктування та влаштування велосипедної інфраструктури
 • Історія
  Історія
  Кримінальні історії: Помста дружини залізничника
 • 12:22
  На Прикарпатті скажена лисиця вкусила людину
 • 29 Липня
 • 12:03
  В Івано-Франківській громаді виплатили понад 3 мільйони гривень «карантинної» допомоги
 • 09:50
  Споживачам Долини та Городенки повернуть понад 18,27 млн грн необґрунтовано нарахованої плати за воду
 • Споживач
  Споживач
  З 1 серпня ціна на світло для населення не зміниться
 • 23 Липня
 • Історія
  Ретроновина: «театральні» зомління
 • Історія
  Історія
  Кримінальні історії: офіцер перед судом
 • 15:05
  У таборі на Прикарпатті – спалах кишкової інфекції
 • 14:44
  На Прикарпатті майстри лісу незаконними рубками завдали збитків на пів мільйона гривень
 • Залишити коментар

  Ваша електронна пошта не буде опублікована.